У Будинку звукозапису презентували фільм «Щедрик проти “русского міра”» (ФОТО)

У Будинку звукозапису презентували фільм «Щедрик проти “русского міра”» (ФОТО)

19:09,
26 Грудня 2022
2762

У Будинку звукозапису презентували фільм «Щедрик проти “русского міра”» (ФОТО)

19:09,
26 Грудня 2022
2762
У Будинку звукозапису презентували фільм «Щедрик проти “русского міра”» (ФОТО)
У Будинку звукозапису презентували фільм «Щедрик проти “русского міра”» (ФОТО)
Під час презентації Академічний хор «Українського радіо» виконав автентичні варіанти «Щедрика» та інші українські пісні.

24 грудня у Будинку звукозапису «Українського радіо» презентували документальний фільм «Щедрик проти “русского міра”», який створила на замовлення телеканалу «Суспільне Культура» команда Prosto production.

Сценаристка фільму Наталка Пономарів представила на передпоказі команду, яка працювала над створенням фільму: режисера Олександра Назарова, дослідницю «Щедрика» і співсценаристку Тіну Пересунько, продюсера В'ячеслава Пономарьова, композитора Олександра Климаня, дизайнера Костянтина Пузанкіна. Наталка Пономарів розповіла, що редактор фільму Антон Єганов увесь цей час працював з ними з фронту.

Микола Чернотицький, Наталка Пономарів, Світлана Остапа, Тіна Пересунько, В'ячеслав Пономарьов, Лук'ян Галкін

«Із повномасштабним вторгненням Росії ця тема зазвучала по-новому і відкрила набагато більше паралелей. Дуже символічно, що ми зібралися у Святвечір. Усі знають “Щедрик” як різдвяний гімн, хоч у нашому фільмі ви побачите його іншим. Це історія про те, як українська пісня стала потужним і дуже ефективним інструментом у боротьбі за незалежність. Це дуже актуально і зараз», — розповіла сценаристка.

За словами Тіни Пересунько, яка розпочала дослідження історії світових гастролей капели Олександра Кошиця у 2016 році, її мрія здійснилася, бо тепер кожен довідається правду про хорову капелу та «Щедрик».

Наталка Пономарів, В'ячеслав Пономарьов, Тіна Пересунько

«Найбільша моя мрія — щоб ця тема стала загальновідомою. Мені як дослідниці боліла ця тема від 2016 року: чому ми не говоримо, що “Щедрик” — це історія нашої державності? Чому ми не говоримо, що “Щедрик” — це не лише американська сторінка, але це також європейська сторінка?», — каже Тіна Пересунько.

У документальному фільмі «Щедрик проти “русского міра”» твори з репертуару капели Кошиця виконує Академічний хор «Українського радіо». На презентації цей колектив виконав автентичні варіанти «Щедрика», «Червоної калини», «Боже, великий, єдиний» та інші композиції, що звучали сто років тому в Європі й Америці.

Виконавчий продюсер каналу «Суспільне Культура» Лук’ян Галкін додав: «Наша мета — не дати викреслити нас з історії, не дати переписати й написати історію за нас, розповісти широкому загалу нашу історію, яка багато разів змінювалася задля втамування імперських амбіцій, і зробити це у такий спосіб, аби ми присвоїли собі своє і ніколи більше не віддали. Паралелей в історії «Щедрика» із сьогоденням значно більше, ніж ви можете собі уявити».

Лук'ян Галкін

Колишній посол України в Австрії Олександр Щерба поділився враженнями після перегляду: «На один вечір занурився у свою улюблену культурну дипломатію. "Суспільне" влаштувало прем’єрний перегляд документального фільму "Щедрик проти русского міра" – про те, як із страшного, кривавого, трагічного для України часу сто років тому виринула ця неймовірна мелодія, яка зачарувала світ. Захоплююча історія, вражаючі паралелі із сучасністю – одне слово, цей фільм варто подивитися. Ну, і Хор українського радіо був сьогодні, як і завжди, просто чудовий!».

Хор Українського радіо

Фільм «Щедрик проти “русского міра”» показали на Різдво Перший телеканал Суспільного мовлення у межах марафону «Єдині новини #UAразом» і телеканал «Суспільне Культура».

Лук'ян Галкін

Дмитро Хоркін, Юлія Дичук, Лук'ян Галкін

Юрій Макаров і Світлана Остапа

Члени наглядової ради Суспільного Максим Кречетов, Вадим Міський, Світлана Остапа та В'ячеслав Козак

Ігор Розкладай

Андрій Таранов

Володимир Огризко

Тетяна Кисельчук, Катерина Феленюк, Юрій Макаров, Лук'ян Галкін

Родіон Кочубей

Вікторія Мурована

Фото: Анастасія Мантач, Суспільне

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду