Члени Українського ПЕН вважають неприпустимим втручання «Слуги народу» у журналістську роботу Суспільного (Заява)

Члени Українського ПЕН вважають неприпустимим втручання «Слуги народу» у журналістську роботу Суспільного (Заява)

17:52,
22 Жовтня 2021
2177

Члени Українського ПЕН вважають неприпустимим втручання «Слуги народу» у журналістську роботу Суспільного (Заява)

17:52,
22 Жовтня 2021
2177
Члени Українського ПЕН вважають неприпустимим втручання «Слуги народу» у журналістську роботу Суспільного (Заява)
Члени Українського ПЕН вважають неприпустимим втручання «Слуги народу» у журналістську роботу Суспільного (Заява)
Вони закликали представників влади не знецінювати або ігнорувати журналістів та громадянське суспільство.

Українські письменники, журналісти, правозахисники, перекладачі, науковці, видавці, члени Українського ПЕН звернулися до президента Володимира Зеленського, Офісу президента, фракції «Слуга народу» щодо тиску на редакцію програми «Зворотний відлік», яка виходить на Суспільному.

Про це йдеться в заяві Українського ПЕН, опублікованій на сайті організації. Станом на 17:45 22 жовтня заяву підписали майже 40 членів ПЕН. Список доповнюється.

Учасники Українського ПЕН важають неприпустимим втручання фракції правлячої партії у Верховній Раді у журналістську роботу Суспільного мовлення, зокрема, спроби шантажем, ультиматумами впливати на вибір гостей у студії телепрограми «Зворотний відлік».

«Ми закликаємо президента Володимира Зеленського, Офіс президента та усю інфраструктуру підтримки влади не повторювати помилок попередників, які намагалися знецінювати або ігнорувати журналістів та громадянське суспільство. Дрібні, на їхній погляд, інциденти завжди закінчувалися їхньою поразкою з більш чи менш фатальними наслідками», – йдеться у заяві.

На сайті ПЕН нагадали, що цього тижня ведучі «Зворотного відліку», лауреати Премії імені Георгія Ґонґадзе Мирослава Барчук та Павло Казарін заявили про те, що Офіс президента «жорстко контролює присутність на ефірах народних депутатів від фракції “Слуга народу”».

«Така практика, коли влада визначає перелік учасників на телеефірах, є втручанням у роботу редакцій і порушенням свободи вираження поглядів з боку правлячої політичної сили», – йдеться у заяві.

На їхню думку, реакція президента України Володимира Зеленського на заяву журналістів не тільки не дозволяє припустити, що йдеться про «ексцес виконавця» в Офісі президента, а лише підтверджує повне нерозуміння очільником держави самої місії Суспільного мовлення, управлінських та професійних засад, на яких воно працює.

«Коментуючи заяву, президент Зеленський уже не вперше назвав Суспільне "державним телебаченням" (20 травня 2020 року він назвав Суспільне "НТКУ" та "державним каналом"). Таке послідовне і вперте ігнорування того факту, що Суспільне є не рупором провладної пропаганди, а майданчиком суспільно важливої дискусії, який існує за кошти платників податків, є відвертою зневагою до однієї з найважливіших і найскладніших реформ в Україні та фактично заохоченням усіх інших представників влади ігнорувати або перешкоджати цій реформі», – пояснили у ПЕН.

Учасники Українського ПЕН вважають такі слова зневагою з боку президента, яка має свою передісторію.

«Ще як кандидат у президенти Володимир Зеленський двічі проігнорував передвиборчі дебати у студії Суспільного мовника, а у жовтні 2020 року вже президентська пресслужба не запросила журналістів Суспільного на інтерв’ю українським телеканалам, віддавши перевагу телеканалам, контрольованим олігархами, яких президент буцімто поборює, а тодішня прессекретарка президента Юлія Мендель висловилася на адресу Суспільного вкрай зневажливо і непрофесійно», – нагадали у ПЕН.

У заяві нагадали, що Володимир Зеленський є не просто президентом, але президентом, який у минулому був продюсером національного телеканалу, знає зсередини і саму галузь, і механізми контролю (або спроб контролю) з боку влади.

Як писав «Детектор медіа», 18 жовтня Сергій Лещенко звинуватив команду суспільно-політичного токшоу «Зворотний відлік», яке виходить на телеканалі «UA: Перший», в заангажованості, тому що у студії не було представників «Слуги народу» і влади. Згодом ведуча токшоу Мирослава Барчук відповіла йому і заявила про тиск із боку Офісу президента.

Радник голови Офісу президента України Володимира Зеленського Михайло Подоляк зазначив, що представники «Слуг народу» беруть участь в ефірах Суспільного мовника, але через «особисті симпатії чи антипатії ведучих» не мають бажання приходити на деякі телепроєкти.

На Суспільному виступили з заявою, в якій вважають неприпустимим вплив політиків на формування складу учасників «Зворотного відліку».

Володимир Зеленський назвав хайпом заяву Мирослави Барчук про тиск Офісу президента на Суспільне.

Речниця фракції «Слуга Народу» Юлія Палійчук заявила, що за останні 6 місяців спікери монобільшості брали участь у «Зворотному відліку» на «UA: Першому» 14 разів.

21 жовтня Мирослава Барчук запросила президента на «державне телебачення».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Перехожому
18:54 / 22.10.2021
Нічий! Просто "пиляють Державний бюджет", бо розуміють,що це не вічно, а треба буде і далі "безбідно жити"...
Прохожий
18:25 / 22.10.2021
Чей заказ выполняет "Суспільний"?
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду