Від сервісу до нарисів із деокупованих локацій. Мавричев розповів про найпопулярніший контент «Суспільного Харків» за час війни
Від сервісу до нарисів із деокупованих локацій. Мавричев розповів про найпопулярніший контент «Суспільного Харків» за час війни
На початку війни «Суспільне Харків» став сервісом і надавав читачам і глядачам інформацію, яка потрібна їм у побуті. Сьогодні великою популярністю користуються матеріали про впізнавані місця, які обстріляли чи звільнили з окупації.
Про це 1 лютого під час онлайн-зустрічі Клубу редакторів «На лінії вогню: досвіди медіа» розповів шеф-редактор новин «Суспільне Харків» Слава Мавричев.
«На початку вторгнення людям потрібно було виживати, тому у першу чергу ми подавали сервісну інформацію, яка становила у лютому і березні понад 50% нашого контенту. Ми акумулювали всі дані: де знайти їжу та паливо, де працюють пекарні, якими маршрутами виїхати з міста, які волонтери у цьому допомагають», – сказав шеф-редактор новин.
За його словами, зараз ці матеріали теж затребувані, але уже становлять 20%, приблизно така ж кількість — це оперативна інформація.
«Далі — це фіксація злочинів російських військових, це свідчення жертв або свідків злочинів, це портретні нариси про людей, які вийшли з екстремальних ситуацій, історії, побороти всі ці обставини і продовжують жити», – зазначає Слава Мавричев.
Він помітив, що сьогодні великим попитом користуються матеріали про впізнавані деокуповані чи зруйновані локації. Люди виїхали з Харківщини у безпечні місці і тепер хочуть побачити, як виглядають їхні села чи відомі бази відпочинку.
«У майбутньому велика перспектива буде у матеріалів про інновації і нові рішення. Після перемоги потрібно буде не відновлювати, а будувати щось заново, це стосується не тільки міського простору, це стосується екзистенційних питань. Нам потрібно буде будувати нову країну не на руїнах зруйнованої радянської спадщини, нам потрібно будувати принципово щось нове. Медіа, які будуть розповідати про нові рішення, про нове бачення, стануть затребуваними глядачами і читачами», — вважає Мавричев.
Нагадаємо, від початку війни працівники «Суспільного Харків» утворили корпункти у всіх районах Харкова у своїх укриттях. Це дозволило безперебійно працювати під постійними обстрілами.
Слава Мавричев вважає, що місія Суспільного мотивувала його команду працювати по кілька діб без сну і саме завдяки місії усі члени команди залучені до роботи, від початку війни не було людей, які відійшли в сторону, не змогли працювати за таких умов.
Фото: фейсбук «Суспільне Харків»