У філіях Суспільного показали перший проєкт Координаційного центру мовлення нацменшин «Зрозумій свого сусіда»
У філіях Суспільного показали перший проєкт Координаційного центру мовлення нацменшин «Зрозумій свого сусіда»
Про це повідомив корпоративний сайт Суспільного.
Керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Анастасія Гудима розповіла, що це першийдосвід роботи національних редакцій із реаліті й розважальними форматами.
Режисерка проєкту — креативна продюсерка департаменту регіонального мовлення Катерина Жуліна.
Героями відео стали журналісти «UA: Закарпаття», «UA: Буковина» і «UA: Одеса», які спробували вивчити мову своїх сусідів — національних меншин, із якими вони живуть та працюють поруч.
Учасники зйомок на день поринули в мовне середовище німецької, угорської, словацької, румунської і болгарської національних спільнот. Вони спостерігали за повсякденним життям громад, спілкувалися, вчили мову й знайомилися з культурою.
Команда «UA: Буковина» побувала в румунській спільноті. Редакторка регіонального контенту з тематики національних меншин та ведуча ранкового телепроєкту Чернівецької філії Суспільного Діана Пожар вивчала мову на уроці хореографії.
Команда «UA: Закарпаття» підготувала три історії — угорською, німецькою та словацькою мовами. Ведучий музичної радіостанції Закарпатської філії «Тиса FM» Антон Штурмаревич провів день із представниками німецької національної спільноти в товаристві німецької культури «Паланок» у Мукачеві й центрі вивчення іноземних мов.
Ведуча «Тиси FM» Марина Гончаренко обрала два гастрономічні заклади, де працюють представники угорської громади. Журналістка розповіла, що багато імпровізувала під час зйомок. Як результат — вдалося вивчити повсякденні фрази угорською.
Працівник «UA: Закарпаття» Влад Довганич пробує вивчити словацьку мову. Йому допомагає Ян Поханіч, вчитель 4-го класу СЗОШ №-4 м. Ужгорода.
Кореспондентка новин «UA: Одеси» Ксенія Процепова спілкувалася з болгарами.
Їх в Одесі мешкає майже сорок тисяч. Журналістка побувала на двох уроках болгарської мови та літератури в Болгарському центрі. Їй вдалося вивчити дату свого народження болгарською та дізнатися більше про болгарського громадсько-політичного діяча, педагога й письменника Василя Априлова, який був одним із засновників торгової справи в Одесі. Крім того, Ксенія навчилася робити мартениці — болгарські символи весни — і спробувала традиційну національну страву — баницю.
Нагадаємо, згідно з Концепцією мовлення з тематики національних меншин у Києві створено координаційний центр мовлення нацменшин, його очолила Анастасія Гудима.
«Координаційний центр стане місцем, до якого з усіх куточків України буде надходити інформація про найбільш важливі для кожної спільноти події. За поданням координаційного центру загальнонаціональний мовник ("UΛ: Культура") буде створювати програми вищої якості, позаяк володіє кращим обладнанням і має в своєму арсеналі фахові кадри, які проблематично знайти в регіонах (наприклад, режисерів або операторів-постановників для зйомок документальних фільмів). До співпраці з координаційним центром планують залучити регіональних працівників Суспільного мовлення та представників національних меншин», – описано у концепції.
Як відомо, у 2020 році на Суспільному збільшать бюджет на контент про національні меншини. У НСТУ заклали 1 млн грн на проєкти про національні меншини.
Фото: сайт corp.suspilne.media