Відповідальність за збереження регіональних мовників має взяти на себе наглядова рада НСТУ – екс-менеджер «UA: Закарпаття»
Відповідальність за збереження регіональних мовників має взяти на себе наглядова рада НСТУ – екс-менеджер «UA: Закарпаття»
Про це Віталій Мещеряков написав на своїй сторінці у Facebook.
Він зазначив, що із впровадженням концепції реформування регіонального мовлення на 2020-2021 роки стоїть питання, чи потрібний самобутній регіональний мовник чи ні?
«Мова не йде про збереження робочих місць кількох десятків людей чи якихось програм на телеканалі, хоча це також важливо. Необхідно кожному з нас визначитися: Закарпаттю потрібний самобутній регіональний мовник чи ні?», – зазначив він.
За його словами, «за 2 останні роки реформ з телеканалу вже зникли дитячі, мистецькі, розважальні, спортивні, історичні, духовні та інші програми. Зникла регіональна родзинка – усе те, чим здавна славилося закарпатське телебачення».
Пан Мещеряков додав, що практично жодна обіцянка київського керівництва Суспільного мовника не виконана – ні щодо матеріально-технічного переоснащення, ні щодо якісного покращення контенту, ні щодо істотного підвищення зарплат працівникам.
«Скорочення регіонального мовлення до 1 - 1,5 години на добу – це повернення на 10-15 років назад, коли програми закарпатського телебачення вклинювалися в ефір телеканалу Інтер і залишалися фактично поза увагою місцевого глядача», – вважає Віталій Мещеряков.
Він переконаний, що довіри до діючого керівництва Суспільного мовлення – голови правління Суспільного Зураба Аласанії і команди, немає, то відповідальність за реформування і за збереження регіональних мовників має взяти на себе Наглядова рада Суспільного мовника.
Нагадаємо, у НСТУ розробили Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки. 23 регіональні блоки щодня в будні матимуть новини, міжрегіональне інформаційно-просвітницького ток-шоу, слот для програм стороннього виробництва, програми про національні меншини та будуть залучені у загальнонаціональне виробництво.
Ранкову програму у кожній філії планують закрити, натьмість хочуть виробляти одне велике ранкове шоу для всіх регіонів. Всі філії долучатимуться до його виробництва.
Також відомо, що з вересня філії працюватимуть, вявши за основу моделі «UA: Регіони», яка нагадуватиме сьогоднішнє «Українське радіо», в якому є суто місцевий контент конкретного регіону, є програми, що виробляються на аутсорсі, є міжрегіональні програми та є час на контент загальноукраїнського масштабу.
Окрім того, у компанії зазначили, що на виробництво творчих проєктів регіонального мовлення у 2020 році передбачається орієнтовно 16 млн грн, у 2018 році було лише близько 2 млн грн.