Профспілка Дніпровської філії НСТУ просить наглядову раду оцінити роботу правління через скорочення у компанії

Профспілка Дніпровської філії НСТУ просить наглядову раду оцінити роботу правління через скорочення у компанії

18:40,
20 Січня 2020
4903

Профспілка Дніпровської філії НСТУ просить наглядову раду оцінити роботу правління через скорочення у компанії

18:40,
20 Січня 2020
4903
Профспілка Дніпровської філії НСТУ просить наглядову раду оцінити роботу правління через скорочення у компанії
Профспілка Дніпровської філії НСТУ просить наглядову раду оцінити роботу правління через скорочення у компанії
Автори:
Первинна профспілкова організація працівників культури філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «Дніпровська регіональна дирекція» надіслала звернення до наглядової ради Суспільного мовлення з проханням на спеціальному засіданні оцінити роботу правління компанії.

Про це йдеться у зверненні голови профкому філії НСТУ «Дніпровська регіональна дирекція» Олега Дяченка, яке було надіслано після того, як правління НСТУ 2 грудня 2019 року прийняло нову концепцію регіонального мовлення та 15 січня 2020 року затвердило нову штатну структуру.

Копію звернення голови профкому філії НСТУ «Дніпровська регіональна дирекція» Олега Дяченка надіслала «Детектору медіа» медіекспертка з Кропивницького Наталя Фенько.

Як відомо «Детектору медіа» з власних джерел, у філіях НСТУ згідно з новою штатною структурою заплановане скорочення майже на 44%. Наразі уфіліях Суспільного працюють 1 950 людей, має залишитися понад 1000 співробітників. Порівняно з іншими філіями найменше скорочення відбудеться у філіях, де є редакції мовами національних меншин (згідно з концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ»  на 2020–2021 роки до таких відносяться «UA: Закарпаття», «UA: Одеса» і «UA: Буковина») та об’єднаному телеканалі Донецької та Луганської областей, що мовить на підконтрольні та тимчасово окуповані території «UA: Донбас».

Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький, який відповідає за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток, підтвердив «Детектору медіа» майбутні скорочення штату філій, але деталей не розкрив.

У зверненні голови профкому філії НСТУ «Дніпровська регіональна дирекція» Олега Дяченка зазначено, що через майбутні зміни «виникла необхідність ознайомитись із піврічним планом правління, аби зрозуміти вектор розвитку компанії та у разі необхідності внести пропозиції щодо поліпшення роботи підприємства».

Олег Дяченко додав, що на корпоративному сайті компанії станом на 16 січня 2020 року не знайдено жодного піврічного плану роботи правління НСТУ. За його інформацією, Зураб Аласанія обіймає посаду голови правління НСТУ 32 місяці, відповідно на сайті було б бути опубліковано 5 піврічних планів роботи правління.  

Голова профкому Дніпровської філії зазначив, що правління НСТУ у своїй діяльності підпорядковується та підзвітне наглядовій раді НСТУ (у відповідності до п.2 ст.12 Закону України про Суспільне телебачення та радіомовлення України).

У зв’язку з цим він просить наглядову раду:

«1.Оцінити дії голови та членів правління на предмет виконання пункту 5 Розділу IV Положення про правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення 18.01.2017 року № 6.

2. Проаналізувати чи виконувався пункт 4 Розділу IV Положення про правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення 18.01.2017 року № 6.

3.Надати відповідь на питання – чи можна вважати порушенням умов контракту підпункти 3.1.1, 3.1.2. Розділу 3 (права та обов’язки сторін) Контракту з головою правління ПАТ НСТУ, Доджаток №1 до Протоколу №10 засідання наглядової ради НСТУ від 27 квітня 2017 року)вищенаведені дії голови правління?

4. Просимо до 15.02.2020 року організувати та провести відкрите для громадськості спеціальне засідання наглядової ради з питань оцінки роботи правління. Просимо забезпечити онлайн трасляцію засідання, а відтак – і можливість колективу Суспільнго мовника заслухати інформацію наживо».

Як відомо «Детектрору медіа» з власних джерел, засідання наглядової ради НСТУ очікується у другій декаді лютого.

Нагадаємо, «Детектору медіа» відомо з власних джерел, що із Центральної дирекції НСТУ у філії направлено новий штатний розпис, у якому зазначено на 44% менше штатних одиниць, ніж сьогодні працює у регіонах (1950). 

У НСТУ розробили  Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки. 23 регіональні блоки щодня в будні матимуть новини, міжрегіональне інформаційно-просвітницького ток-шоу, слот для програм стороннього виробництва,  програми про національні меншини та будуть залучені  у загальнонаціональне виробництво. 

Відомо, що з вересня 2020 року філії НСТУ вироблятимуть 1 год. власного контенту і 2,5 год. – міжрегіонального. 

Міжрегіональну платформу «UA: Регіони» хочуть запустити до 1 вересня 2020 року.

Як пояснив Микола Чернотицький, «за задумом, модель "UA: Регіони" нагадуватиме сьогоднішнє "Українське радіо", в якому є суто місцевий контент конкретного регіону, є програми, що виробляються на аутсорсі, є міжрегіональні програми та є час на контент загальноукраїнського масштабу». 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду