Юрій Бойчук: 14 телеканалів філій НСТУ переведено на мовлення у форматі 16:9

Юрій Бойчук: 14 телеканалів філій НСТУ переведено на мовлення у форматі 16:9

16:56,
28 Січня 2019
10316

Юрій Бойчук: 14 телеканалів філій НСТУ переведено на мовлення у форматі 16:9

16:56,
28 Січня 2019
10316
Юрій Бойчук: 14 телеканалів філій НСТУ переведено на мовлення у форматі 16:9
Юрій Бойчук: 14 телеканалів філій НСТУ переведено на мовлення у форматі 16:9
Заступник виконавчого директора, технічний директор Національної суспільної телерадіокомпанії України — про роботу технічної служби НСТУ в 2018 році в умовах недофінансування.

Обладнання колишніх державних ТРК було в жахливому технічному стані, зношене й застаріле, «дореволюційне», — казали ті, хто на ньому працював. Багато років на заміну техніки не виділялося необхідних коштів, навіть звичайний ремонт часто був проблемою через брак коштів.

Технічний директор НСТУ Юрій Бойчук розповів «Детектору медіа», що у 2018 році, незважаючи на значне недофінансування суспільного мовника, є певні досягнення. Зокрема, поліпшилася якість картинки більшості регіональних телеканалів.

Торік НСТУ довелося також оперативно забезпечувати деякі філії комплектами студійного обладнання, тому що виявилося, що техніка не була власністю філій, а належала обласним радам чи стороннім компаніям, які надавали її в користування, а тепер захотіли повернути собі.

Про це та інше — в нашому бліц-інтерв’ю з Юрієм Бойчуком.

Юрію, розкажіть про основні досягнення технічної служби ПАТ «НСТУ» за 2018 рік. На колишніх державних телерадіоканалах, а нині на Суспільному постійно скаржаться на застарілу техніку, погану якість картинки тощо.

По-перше, забезпечено безперебійне мовлення чотирьох каналів центральної дирекції та 22 регіональних каналів та програм радіо. Організовано доставку сигналу всіх філій у центральну дирекцію через мережу IP, їх запис, та розпочато розповсюдження різним категоріям споживачів.

Щодо якості картинки, то 14 телеканалів філій переведено на мовлення у форматі 16:9.

— 2018 року, після появи нових менеджерів на регіональних філіях, на деяких із них виявилося, що техніка або й цілі студії належать не компанії, а, приміром, обласній раді або приватній фірмі. І ці власники почали активно забирати своє майно, чим поставили роботу НСТУ в регіонах під загрозу. Як вдалося вийти з цієї ситуації?

— Канали, які зазнали значної втрати техніки через вимогу повернути її з боку обласних рад та афілійованих компаній були оперативно забезпечені технікою з центральної дирекції (ЦД). Зокрема, філіям була виділена грантова допомога (Івано-Франківській та Чернігівській філіям), а також зроблено перерозподіл обладнання. Ми зробили все можливе, щоби Львівська філія створила власний виробничо-ефірний комплекс, надавши їй 23 найменування обладнання. Харківська філія отримала два комплекти телекамер для виїзної зйомки та п'ять для студійної. Так само по п'ять комплектів телекамер для студійної зйомки отримала Тернопільська та Чернігівська, Сумська, Чернівецька філії. Технічну допомогу було надано Чернігівській філії та «UA: Донбас».

Працівники департаменту технічного забезпечення здійснили більше 100 складних ремонтів обладнання (у тому числі 70 для філій). Крім цього із власних резервів виготовлено та передано у філії більше 100 кабелів (відео та звукових) різного типу та довжини.

— 2018-го НСТУ активно проводила прямі трансляції різноманітних подій, часто виступаючи інформаційним партнером цих заходів. Чи складно було забезпечити такі трансляції?

— Непросто, але ми забезпечили прямоефірні трансляції з Мистецького арсеналу, Форуму видавців у Львові, фестивалю «Джаз-Коктебель» із Чорноморська; спецпроекти до Дня Незалежності, «Об'єднавчий собор», «Вшанування пам'яті жертв Голодомору», до Дня гідності і свободи; театральних вистав «Палаючі двері» з Театру Франка, «Номери» за п'єсою Олега Сенцова; а також марафону джазу; радіодиктанту, концерту до Дня Незалежності України в Батурині, TEDxKyiv; надання Томосу, введення воєнного стану; Зимових Олімпійських ігор; змагань із біатлону, тенісу та інші.

— Торік також відбулися зміни з використанням ПТС (пересувних телевізійних станцій). У регіонах подекуди нарікали, що в них забрали машини.

— Використання ПТС стало більш прозорим. Наразі в Києві базується три автомобілі ПТС, у регіонах — чотири. Запущено в роботу п'ять пересувних телевізійних станцій (ПТС «Культура» та чотири ПТС у філіях). У планах збільшення кількості автомобілів ПТС у регіонах із чотирьох до восьми.

— Чи продовжувалася робота з поліпшення доступу до архіву? Попередні роки його активно оцифровували.

— Нам вдалося відновити роботу архіву телепрограм на базі рішення, розробленого технічними працівниками НСТУ. Це дозволило заощадити значні кошти порівняно з відновленням роботи стрічкової бібліотеки Oracle.

— Чим ще займалася технічна служба протягом останнього року?

— Ми ввели в експлуатацію 9 нових знімальних комплектів на базі фотокамер SONY. Провели повний аудит комп’ютерного обладнання в центральній дирекції та філіях. Побудували мультисервісну мережу в центральній дирекції (інтернет, NDI, виробнича мережа, Wi-Fi, відеоспостереження, СКУД, IPTV). Разом із бухгалтерією провели спільну інвентаризацію філій. А також запровадили обмін контентом між центральною дирекцією та філіями та забезпечили розповсюдження телеканалів ЦД та філій за допомогою ІТ-технологій.

Фото надане прес-службою «UA:Перший»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду