Суспільне має повністю перейти на цифрове мовлення  – менеджери філій НСТУ

Суспільне має повністю перейти на цифрове мовлення – менеджери філій НСТУ

09:47,
29 Серпня 2018
2344

Суспільне має повністю перейти на цифрове мовлення – менеджери філій НСТУ

09:47,
29 Серпня 2018
2344
Суспільне має повністю перейти на цифрове мовлення  – менеджери філій НСТУ
Суспільне має повністю перейти на цифрове мовлення  – менеджери філій НСТУ
У Черкасах відбулася зустріч делегації Наглядовоі ради Суспільного з менеджерами філій і керівництвом Національної суспільної телерадіокомпанії України, а також із трудовим колективом.
На цифру треба було переходити давно, бо в аналогу в прикордонних областях білі плями, через що люди поставили собі супутникові тарілки і їм не потрібне тепер цифрове. Про це зазначили менеджери філій НСТУ під час зустрічі з делегацією Наглядової ради НСТУ, яка відбулася 28 серпня 2018 року в Черкасах.
 
Керівник департаменту з розвитку мереж НСТУ Дмитро Грузинський зауважив, що у деяких філій аналогове покриття завжди було поганим, приміром, на Сумщині, Рівненщині.
 
 
«29 серпня Кабмін планує внести зміни до постанови щодо переходу на цифру і продовжити аналогове мовлення Суспільного в прикордонних районах. Це призведе до того, що ми змушені будемо витрачати кошти на найдорожчий вид трансляції, не отримуючи при цьому гарантованого результату. Це збільшить нашу заборгованість і не гарантує якісну подачу сигналу до аудиторії»,  – сказав він. 
 
За його словами, другий блок проблем пов’язаний із цифровим багатоканальним мовленням. Також по всій Україні вдвічі зросла вартість сеп-топ-боксів.
 
Менеджер Кіровоградської філіі Олена Роміцина розповіла, що область уже перейшла на цифру (окрім Суспільного) і до них надходила велика кількість скарг від глядачів. До філії зверталися із запитаннями, де купити сеп-топ-бокси, як їх встановити і налаштувати.
 
«Наші інженери виїжджали і допомагали пенсіонерам налаштувати приймачі, - сказала менеджерка Кіровоградської філії. - Глядачі нашого каналу не постраждали, ми продовжували мовити і в аналогу (80%), і в цифрі (60% покриття)». 
 
 
У Чернігові кабельний оператор монополіст транслює Суспільне з аналогу. «І ми не можемо їх змусити брати наш сигнал з цифри. А нашу аналогову ліцензію ми ділимо з комунальним телеканалом», сказав менеджер філії Вадим Соколюк. Така ж ситуація в Чернівцях. 
 
Дмитро Грузинський повідомив, що у НСТУ вже готують листа до Нацради з проханням звернути увагу на дотримання провайдерами програмної послуги норм УПП. За словами пана Грузинського, у НСТУ провели аудит трансляції кабельниками каналів Суспільного, розробили типову угоду і постійно ведуть переговори з кабельними операторами щодо її підписання. В цьому юридичному документі буде прописано і спосіб отримання сигналу провайдером програмної послуги.
 
Обговорили учасники зустрічі також й інші питання. Зокрема член Наглядової ради В'ячеслав Козак поцікавився, чому деякі журналісти не продовжили співпрацю з Черкаською філією вже після скорочення.
 
 
 
Керівники філії відповіли, що деякі професійні журналісти не погодилися працювати над базовим контентом, вони хотіли виробляти окремі проекти, на які поки що немає коштів. 
 
Секретар Наглядової ради Вадим Міський звернув увагу на можливе дублювання сигналу УР-1 на передавачах на Черкащині у Буках, Тальному та Жашкові, і закликав представників філії та центральної дирекції дослідити можливість передачі якихось із цих частот для радіо «Промінь» та «Культура». Він також повідомив, що члени Наглядової ради і правління ведуть роботу із розбудови FM-мереж «Променя» та «Культури», найближча поява FM-частот в Черкасах очікується після вимкнення аналогового телемовлення, НСТУ замовляє їхній прорахунок.
 
 
Член НР Ігор Хохич поцікавився причиною перекидання коштів на послуги із статті бюджету на зарплати. Виконавчий директор ПАТ «НСТУ» Олександр Лієв пояснив, що у зв‘язку з тим, що частина працівників (прибиральниці, охоронці, водії) перейшли на аутсорц і тепер отримують кошти за надані послуги, в кожній філії відбувається переведення коштів з  зарплатної статті. Ці суми різні: від кількох десятків до кількох сотень тисяч гривень, оскільки обсяги майна у філій різні.
 
Заступниця голови НР Світлана Остапа на зустрічі з колективом Черкаської філії поцікавилася, чи є у місцевих жителів розуміння, що таке Суспільне мовлення і чим воно відрізняється від ОДТРК. Працівники сказали, що у черкащан слабке уявлення, що таке суспільне, і тут недопрацювання й філії зокрема, і НСТУ загалом. Також команда, яка працює над виробництвом програми «Тема дня» поскаржилася на обласне управління охорони здоров`я, яке відмовляється коментувати будь-яке питання.
 
 
 
Світлана Остапа зазначила, що наступний рік  рік виборів – стане роком випробування для Суспільного, яке має стати еталоном з висвітлення виборчих перегонів. 
 
 
29 серпня делегація НР відвідає Кіровоградську філію. 
 
Нагадаємо, у Черкасах менеджери НСТУ також обговорили, чого бракує філіям Суспільного  для переходу в НD.
 
Візити на філії НСТУ відбуваються за підтримки Офісу Ради Європи в Україні. Раніше відбулися візити на Житомирську, Рівненську та Волинську філії. 
 
Фото: Медійні проекти Ради Європи, Світлани Остапи
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду