Микола Чернотицький: «Будемо налагоджувати роботу Миколаївської філії таким чином, щоб ні від кого не залежати»

Микола Чернотицький: «Будемо налагоджувати роботу Миколаївської філії таким чином, щоб ні від кого не залежати»

16:34,
8 Травня 2018
4958

Микола Чернотицький: «Будемо налагоджувати роботу Миколаївської філії таким чином, щоб ні від кого не залежати»

16:34,
8 Травня 2018
4958
Микола Чернотицький: «Будемо налагоджувати роботу Миколаївської філії таким чином, щоб ні від кого не залежати»
Микола Чернотицький: «Будемо налагоджувати роботу Миколаївської філії таким чином, щоб ні від кого не залежати»
Член правління ПАТ «НСТУ» прокоментував ситуацію, яка склалася на Миколаївській регіональній дирекції, і запевнив, що мовлення не зупинилося. Але до вимог ФОП Лібкінда віддати обладнання згідно з договорами позички, додалися вимоги Миколаївської облдержадміністрації, яка хоче забрати у філії частину обладнання, яке у її власності.

4 травня 2018 року колектив Миколаївської регіональної дирекції звернувся до голови правління ПАТ «НСТУ» Зураба Аласанії та виконавчого директора Олександра Лієва з відкритим листом, в якому звинуватили попереднього керівника Ярослава Індикова (ще був генеральним директором Миколаївської ОДТРК, а згодом директором виконавчим Миколаївської філії) в тому, що він здійснив "дивну оборудку", внаслідок якої значна частина студійного обладнання, техніки та декорацій, якими користувалися з 2015 року, не належать філії. Лист оприлюднила на своїй сторінці у Facebook продюсера філії Анастасія Тімановська.

У листі йдеться про те, що Індиков повідомляв, що це майно було придбане нібито за спонсорські кошти, які відпрацьовувалися всім колективом (запрошувалися спонсори до студії, знімалися про них та їх підприємства сюжети та програми). «Ми були впевнені, що таким чином допомагаємо нашому підприємству покращувати матеріально-технічну базу… Тому для більшості колективу телерадіокомпанії стало шоком повідомлення про те, що зароблене нами нам не належить», – зазначили працівники. Пан Індиков у свою чергу зазначив, що щоквартально повідомляв голову правління Зураба Аласанію про те, яке майно знаходиться на балансі компанії, а яке поза балансом.

У Києві на НСТУ зібрали екстрену нараду, на якій вирішили відправити 10 травня десант на чолі з заступником виконавчого директора Михайлом Шматовим, представниками технічної дирекції, внутрішньої безпеки і департаменту по роботі з активами. «Вони на місці оцінять, що першочергово потрібно з технічних засобів, і вирішать, як налаштувати подальшу роботу. Після цього будемо налагоджувати роботу філії таким чином, щоб ні від кого не залежати», – зазначив у бліц-інтерв’ю сайту «Суспільне. Детектор медіа» Микола Чернотицький, додавши, що всю глибину проблеми Центральна дирекція дізналася в середині квітня цього року.

– Пане Миколо, минулого тижня було оприлюднено відкритий лист колективу Миколаївської філії ПАТ «НСТУ», в якому йшлося про те, що мовлення каналу може зупинитися вже з 7 травня. Яка ситуація наразі з мовленням?

– Наразі мовлення не зупиняється, ми спільно з керівництвом філії робимо усе можливе, аби забезпечити подальшу трансляцію, шукаємо можливу заміну обладнання.

– Чи справді філія віддала значну частину студійного обладнання, техніки та декорацій, якими канал користувався з 2015 року? Чи воно залишилося ще на певний час? Якщо так, то на яких умовах?

– Ми віддали деякі декорації, які від нас вимагали, і які зараз філією не використовуються. Також була повернута частина комп’ютерної техніки. За договорами позички з В. І. Лібкіндом у нас залишається в роботі обладнання, світло, техніка. Також частина обладнання — у власності Миколаївської облдержадміністрації, яке ОДА також вирішила забрати. Вчора отримали від них відповідний лист.

– Якщо студійне обладнання довелося віддати, то на чому працюватиме колектив?

– Колектив Миколаївської філії продовжує працювати у звичному режимі. І те, що ми  віддали частину студійних декорацій наразі не вплинуло на функціонування філії.

– Чим допомогла Центральна дирекція ПАТ «НСТУ»? Нам стало відомо, що 8 травня відбулася нарада за участі членів правління щодо вирішення цієї проблеми. Яке рішення прийнято?

– 10 травня у Миколаївську філії їдуть заступник виконавчого директора Михайло Шматов, представники техдирекції, внутрішньої безпеки і департаменту по роботі з активами. Вони на місці оцінять, що першочергово потрібно з технічних засобів, і вирішать, як налаштувати подальшу роботу. Після цього будемо налагоджувати роботу філії таким чином, щоб ні від кого не залежати.

У Львові теж була складна ситуація з технікою, що належала ОДА. Ми тоді оперативно налаштували власну апаратну і зробили все, щоб виробничий процес не зупинився.

Робитимемо все можливо, щоб не допустити зупинки каналу в Миколаєві.

– Чому до травня колективу і керівництву філії не було відомо про цю проблему? Екс-директор філії Ярослав Індиков у своєму коментарі зазначив, що голова правління знав про всі технічні засоби, які були на балансі та поза балансом. Особисто Вам повідомляли про проблему зі студійним обладнанням Миколаївської філії?

– Я не буду коментувати заяви Ярослава Індикова. Усю глибину проблеми Центральна дирекція дізналася в середині квітня цього року.

Фото Валентини Балабанової

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду