У новому штаті Суспільного додали 400 посад

У новому штаті Суспільного додали 400 посад

16:46,
28 Березня 2018
3492

У новому штаті Суспільного додали 400 посад

16:46,
28 Березня 2018
3492
У новому штаті Суспільного додали 400 посад
У новому штаті Суспільного додали 400 посад
Керівництво Національної суспільної телерадіокомпанії України збільшило кількість посад у новому штаті компанії, який має вступити у дію з 2 квітня 2018 року.

Про це йшлося на засіданні президії Центрального комітету Профспілки працівників культури України, яке відбулося 27 березня. У заході взяли участь виконавчий директор публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Олександр Лієв і член правління ПАТ «НСТУ» Микола Чернотицький, повідомила прес-служба НСТУ.

«Керівництво Суспільного пішло назустріч профспілкам і збільшило кількість посад у новому штаті компанії – додано 400 штатних посад, з яких 200 – у регіональних філіях», – йдеться у повідомленні компанії.

Виконавчий директор ПАТ «НСТУ» Олександр Лієв сказав, що це найбільше скорочення посад у галузі. «Рік тому в компанії було 7057 штатних одиниць, а з квітня цього року їх стане 4510», – зазначив він.

Станом на 26 березня є вже 1465 погоджень на звільнення членів профспілок від регіональних профкомів. Також, за словами Олександра Лієва, є 170 непогоджень, але, на жаль, частина з них ґрунтується на необ’єктивних висновках, а процес погодження ще триває.

У компанії повідомили, що на вимогу профспілки упродовж лютого-березня 2018 року працівникам, які отримали письмове попередження про скорочення, компанія надала один на тиждень додатковий оплачуваний вихідний для пошуку роботи. І цією можливістю скористалося 1794 людини.

«Згідно з домовленістю між ПАТ "НСТУ" й місцевими центрами зайнятості, працівники, котрі звільнилися за угодою сторін, могли отримати безповоротну фінансову допомогу на відкриття власної справи. Така програма діє в 7 регіонах, і станом на сьогодні цією допомогою скористалася 171 людина», – додали у компанії.

За останні 4 місяці відбулося 134 зустрічі-консультації з профспілками в регіонах і в центральній дирекції.

У лютому-березні було проведено «ярмарки вакансій» у приміщеннях філій спільно з Державною службою зайнятості та її представництвами на місцях. За сприяння Ради Європи такі ярмарки відбулися у Львові, Дніпрі й Луцьку, а за рахунок фінансування НСТУ – в Харкові та Вінниці. Окрім того, у Харкові та Львові було відкрито 2 консультаційні центри, де щоденно працював представник центру зайнятості.

Голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна висловила вдячність керівництву НСТУ за професійну й ефективну співпрацю з профспілкою. Вона наголосила, що незалежно від індивідуального ставлення членів профспілок до реформи НСТУ, слід пам’ятати, що створення суспільного мовника передбачено законом, який ухвалила Верховна Рада, і закон потрібно виконувати.

Нагадаємо, у грудні 2017 року голова правління НСТУ Зураб Аласанія повідомив, що станом на 2 квітня 2018 року кількість штатних посад у компанії становитиме 4087. Ще у жовтні 2017 року кількість штатних посад у всій телерадіокомпанії складала 7318,25.

Додамо, менеджери Полтавської, Вінницької, Рівненської та Миколаївської філій НСТУ розповіли про те, як знаходять спільну мову з працівниками, яких скорочують, яким чином відбирають людей, що залишаться у штаті, а також про розподіл обов’язків у ньюзрумах.

Варто зазначити,  що раніше голова профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна заявляла, що не виявила у процесі скорочення жодних порушень закону і ніхто не має права зупинити реформу Суспільного мовлення. Єдине, що профспілка має прохання пом’якшити для працівників процес вивільнення і посприяти у подальшому працевлаштуванні.

Фото: сайт suspilne.media

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду