Володимир Ладижець, Житомирська філія: Наразі треба викорінити токсичні проекти, які є на каналі

Володимир Ладижець, Житомирська філія: Наразі треба викорінити токсичні проекти, які є на каналі

16:46,
22 Грудня 2017
7973

Володимир Ладижець, Житомирська філія: Наразі треба викорінити токсичні проекти, які є на каналі

16:46,
22 Грудня 2017
7973
Володимир Ладижець, Житомирська філія: Наразі треба викорінити токсичні проекти, які є на каналі
Володимир Ладижець, Житомирська філія: Наразі треба викорінити токсичні проекти, які є на каналі
Продюсер Житомирської філії НСТУ Володимир Ладижець – про партнерів, які допомагатимуть із ремонтом студій, нові проекти, можливі звільнення і «живий» телеканал.

У серпні цього року вперше в історії Національної суспільної телерадіокомпанії України було звільнено директора виконавчого Житомирської філії Василя Головецького через виявлені під час моніторингу на телеканалі матеріали з ознаками замовності. Тимчасово виконуючим обов’язки керівника філії призначено директора ТВО програм обласного радіо, до якого входять обласне радіо та FM-станція «Житомирська хвиля», Артура Самарцева. Згодом, у грудні 2017 року, пан Самарцев переміг на конкурсі на посаду менеджера філії. Разом із ним у конкурсі на посаду продюсера переміг Володимир Ладижець, від якого тепер залежатиме, що виходитиме в ефірі на телеканалі «Житомир», обласному радіо та «Житомирській хвилі».

Володимир Ладижець має досвід у сфері медіа, але раніше не працював у колишніх державних компаніях. З його біографії відомо, що він керував створенням та запуском нового телеканалу в Тернополі: підбирав і навчав команду, розробляв та втілював концепцію мовлення телеканалу, готував розважальні й інформаційно-аналітичні проекти. Керував та був головним режисером телеканалу в Житомирі, а також розробляв сітку мовлення і втілював нові формати передач на «Першому кабельному» в Ужгороді, був співзасновником та головним режисером цієї телерадіокомпанії. Працював і як автор та режисер-постановник короткометражного кіно, скетчкомів і рекламних роликів.

Про себе каже: «Я люблю, коли є можливість творити без перешкод, де тебе ні в чому не обмежують у втіленні ідеї. На новій посаді у колишній обласній телерадіокомпанії, а сьогодні – філії Суспільного, у цьому питанні важче, тому що кожну ідею як мінімум потрібно презентувати у Києві. Державна компанія – це велика машина, яку важко зрушити з місця. У мене є чіткі плани та ідеї, думаю, впораємося».

Ми хочемо, щоб якість контенту стала кращою

– Чи до того, як оголосили конкурс на продюсерів, ви дивилися телеканал і слухали радіо, за контент якого відповідаєте з 11 грудня?

– Я працював у Житомирі майже три роки, будував з нуля комерційний телеканал. Паралельно моніторив всі інші ресурси, щоб зрозуміти специфіку міста і вивчити конкуренцію. Комерційний канал мав трішки інші принципи, ніж тодішня ОДТРК. Я не працював у державних ТРК, але їхню специфіку і кухню зсередини знаю. Багато працівників, з якими я співпрацював на приватних каналах, були вихідцями звідти.

Останні два місяці регулярно дивлюся телеканал «Житомир» та слухаю «Житомирську хвилю». Поки що аналізую те, що зробили тутешні працівники. Це потрібно для того, щоб одного дня зібратися разом і проговорити недоліки, які маємо поступово виправляти.

– Ви уже мали зустріч із колективом?

– Мене представили колективу після того, як я підписав договір із НСТУ. Під час зустрічі між співробітниками була паніка, вони не знали, чого їм чекати і як далі буде. Я їх заспокоїв, що ніхто не збирається їх звільняти. Навпаки, ми хочемо покращити і місцями підсилити відділи і проекти новою графікою, людьми, щоб якість контенту стала кращою.

– Які саме відділи чи проекти ви хочете підсилити?

– Перед нами стоїть завдання виробляти 3 години 5 хвилин контенту щоденно, в яких зазначені ранкове шоу, вечірня програма, тема дня і новини, тож у першу чергу акцент робиться на них. Перше, що мене не задовольняє, це жахливий стан студій, де знімають програми. Їх треба модернізувати. Наразі я шукаю партнерів, які на громадських засадах допоможуть будівельними матеріалами, щоб можна було самотужки змінити декор.

– Хіба це робота продюсера? З попередньої інформації, оголошеної НСТУ, випливало, що продюсер займається творчими питаннями, а менеджер – господарськими, у тому числі ремонтом студій. Чи я помиляюся?

– Ми працюємо разом. У мого колеги Артура Самарцева і без цього багато роботи з документами. Моя задача – це контент. Він фізично не може займатися пошуком партнерів і друзів, які допоможуть філії.

Я маю уявлення, якою хочу бачити картинку і формат. Те, що є зараз, мені не подобається. Ми робитимемо все для того, щоб створити хорошу локацію. Наш формат має відповідати картинці. Якщо матимемо цікавий формат, але неякісну картинку, не зможемо долучити глядача так швидко, як би цього хотілося.

«Не боюсь фізичної роботи. Коли маю ідею, сам беруся за будівництво студії»

– Кого ви бачите в ролі партнерів і друзів?

– Не люблю працювати з політиками. Я маю багато друзів із творчого середовища, товаришую з творчою лабораторією «Портал» – креативними людьми, які отримують задоволення від того, що роблять. Вони організують фестивалі, виставки, горять бажанням змінювати місто. Свого часу я радив їм, як краще організувати заходи, вони у свою чергу допомагають мені. Я не боюсь фізичної роботи. Коли знаю, чого хочу, сам можу взятися за будівництво студії. Мені достатньо двох-трьох друзів, які готові на вихідних зі мною зробити цю роботу.

– Для цього потрібні гроші. Звідки ви їх візьмете, маєте у бюджеті філії?

– До Нового року ми не маємо передбачених коштів на оновлення студій. Я готуюся розпочинати роботу в січні 2018 року. До 10 січня у зв’язку зі святами немає сенсу залучати людей до роботи. Для мене це краще, матиму змогу до цього часу зробити декорації. Люблю різкі зміни і не хочу відкладати плани щодо покращення якості контенту в довгу шухляду.

Нова команда і власна техніка – як запорука успіху

– Чи маєте стратегію розвитку? Чим займатиметеся в першу чергу?

– Я подавався на продюсера, бо маю готову команду у Житомирі, яку згуртовував упродовж трьох років. Коли я пішов з приватного каналу, люди пішли зі мною. Вони є в Житомирі, це готові кадри. Ми маємо свою техніку, плануємо на початку працювати з нею.

– Скільки людей у вашій команді? На яких умовах вони працюватимуть у філії: у штаті, на угодах…?

– Це 20 професіоналів. Наразі ми шукаємо варіанти, як їх залучити до філії. Цими питаннями займається менеджер. Я максимально у всьому підтримую Артура, не навантажую справами, які можу зробити сам. У нього не найлегший період. У колективі є багато вороже налаштованих співробітників, менеджера сприймають як ката.

– На яких умовах ви будете працювати у філії на своїй техніці? Підпишете договір про тимчасове використання чи подаруєте компанії? НСТУ вже має конфлікт через техніку з попереднім керівництвом Донецької філії.

– Це недешева техніка. Ми працюватимемо на ній до того часу, поки не закупимо для філії потрібне обладнання. Наприклад, я монтую і виробляю графіку на особистому комп’ютері, еквівалента якого немає у компанії. Чому не використати мій ресурс і мої можливості?

Є люди з технікою, які готові працювати на громадських засадах, аби реалізувати себе і допомогти мені. Я маю чіткі формати нових проектів, які планую показати на пітчингах у Києві. З тією технікою, яка є на філії, ми каші не зваримо, не створимо якісного контенту.

Окрім того, ми хочемо омолодити аудиторію. Для цього нам треба підключати інтернет і радіо. Я маю задум виробляти проекти, які розраховані більше на молоду аудиторію, вони будуть виходити на каналі і максимально поширюватимуться в інтернеті.

У першу чергу ми маємо працювати над трьома з половиною годинами власного контенту, які мусимо освіжити графічно, покращити якість картинки.

Жодна програма не залишиться без змін

– Якого напрямку будуть нові проекти?

– В основному це інформаційно-розважальний формат. Не має сенсу робити великий акцент на розважальному контенті, бо поки що ми не маємо відповідної аудиторії. Виходимо з того, що є. Наразі треба викорінити токсичні проекти, які є на каналі.

Усі проекти, які виходять на телеканалі, мені не подобаються. Це стосується насамперед графічної картинки, на яку глядач у першу чергу звертає увагу. Я сказав на зборах, що допоможу змінити візуальну частину. У філіях кожен проект має свого керівника і знімальну групу. На мою думку, це нелогічно, має бути продакшн, який виробляє контент, і ньюзрум, який відповідає за новини. Навіщо кожному відділу купа людей?

Ми будемо передивлятися всі проекти разом із їхніми керівниками. Можливо, є програми, де закладена цікава ідея, але вона не повністю реалізована через технічні можливості. Ті програми, які менш токсичні, я допомагатиму оновити, зробити якісний пілот і поставити на потік.

– Чи є програми на радіо і телебаченні, які вам подобаються і не потребують змін?

– Відверто кажучи, ні.

– Що буде з працівниками, які звикли працювати у старій системі?

– Люди повинні розвиватися. Я готовий всім дати шанс проявити себе, показати, як можна ефективніше працювати. Мені кинули камінь у город, заявивши, що у філії немає техніки, через що не встигають вчасно робити новини. Кожен зі співробітників має хороший гаджет з високою якістю відео і звуку. Невже, ставши свідком події, вони не можуть зняти на телефон і скинути у студію? Поки ми не поламаємо старе мислення, нічого нового не буде. Я всім допомагатиму. Хто мене почує – працюватиме; хто не захоче почути – робитимемо відповідні висновки.

«Канал має стати живим: з прямими ефірами і щогодинними новинами»

– У вашій біографії зазначено, що ви маєте досвід запуску нових каналів у Тернополі, Ужгороді, Житомирі. Чи маєте досвід створення телерадіоконтенту?

– Я за фахом режисер-постановник, займався зйомками фільмів, написанням сценаріїв. Мене запрошували створити канал у різні міста, де я підбирав команду, особисто придумував всі проекти, які йшли на каналах, формував сітку мовлення, знімав пілоти, показував, як вони мають виглядати, працював і оператором, і режисером-постановником, і сценаристом, і бухгалтером. Я можу з будь-яким співробітником телеканалу розмовляти його ж мовою.

– Чи будете співпрацювати з іншими філіями? Наприклад, виробляти спільну ранкову програму?

Я тісно спілкуюся з Закарпатською, Чернігівською філіями. Коли був на зустрічі в Києві, потоваришував із продюсерами майже зі всіх регіонів. Ми готові співпрацювати і допомагатимемо один одному.

– Яким ви бачите у телеефірі філії контент не власного виробництва? Що буде цікавим для вашого регіону? Хто надаватиме програми – Центральна дирекція чи інші філії?

– Я хочу, щоб канал став живим, і таким він може бути лише за рахунок прямих ефірів. Нам потрібні стріми, прямоефірні новини. Будні будуть інформаційними, вихідні – більш розважальними. Глядач має знати, що по буднях у нас щогодини є новини, не тільки про Житомир, але і про Україну та світ.

– Шеф-редактора новин обиратиме генеральний продюсер інформаційного мовлення Владислав Грузинський. Чи ви теж займатиметься новинами?

– Я відповідаю за весь контент і допомагатиму шеф-редактору втілювати його задуми. У нас є ключові люди на каналі: шеф-редактор, технічний директор і режисер-постановник, який працює на продакшні, виробляє контент. Вони мають взаємодіяти.

Радіо відкриватиме нові імена виконавців

– Які нововведення відбудуться на радіо?

– Цільова аудиторія радіо – це люди, які їздять на машині. Тож ми будемо робити акцент на якісній українській музиці і цікавих новинах.

Що ви маєте на увазі під українською музикою – лише україномовну чи ту, яку створюють в Україні, але вона може бути різними мовами, у тому числі російською?

– Я хотів би, щоб на радіо звучала лише україномовна музика. Маю ідею, щоб радіо відкривало нові імена, щоб ми запрошували молодих виконавців, які не можуть себе проявити на інших платформах.

– Чи колектив знає про всі ваші плани?

– Не всі співробітники готові до змін. Дехто відмовляється нас чути або сприймає інформацію по-своєму. Є колеги, які звертаються до менеджера з посиланнями на законодавство і заявляють, що їх не мають права звільнити. У колективі є люди, які налаштовані проти нас і робитимуть все для того, щоб нічого не вийшло. Я завжди спілкуюся з людьми і готовий допомогти кожному. З часом все владнається.

«У моєму кабінеті працює колишній керівник, який вважає, що це його територія»

– Чи часто за ці дні до вас у кабінет приходять колеги, щоб обговорити наступні кроки?

– У мене поки що немає власного кабінету. У ньому працює колишній керівник Віктор Бойко, який принципово не хоче звідти виходити. (Віктор Бойко генеральним директором Житомирської обласної державної телерадіокомпанії, з 2011 року і по сьогодні – першим заступником генерального директора Житомирської обласної державної телерадіокомпанії Ред.) Він вважає, що це його територія. На зборах, коли представляли мене і менеджера, ми всіх попередили, що 2 квітня колишні керівні посади будуть скорочені. Ми пропонували колишньому керівництву з почестями піти на пенсію або зайняти іншу посаду, яка може сприйматися як пониження у кар’єрі. Поки що нам не вдалося домовитися.

Я знав, на що йду, і не боюся цього. З мого боку не буде кардинальних рішень, бо бачу реакцію: є легка паніка і можуть саботувати роботу. Тому хочу працювати зі своєю командою, яка є моєю опорою. Разом ми створимо Суспільне у Житомирській області.

– Чи плануєте поєднувати радійників і телевізійників у спільних проектах?

– Якщо мені дозволить бюджет, то звичайно.

– Ви також відповідаєте за контент на інтернет-платформах? Як філія їх розвиватиме?

– Я вже домовився, що нам безкоштовно зроблять сучасний сайт, спільний для телеканалу та радіо. Процес запущений. Сподіваюся, до середини січня ми будемо ним користуватися. Крок за кроком Житомирська філія буде змінюватися, і вже у 2018 році можна оцінити перший результат.

Фото з Facebook-сторінки Володимира Ладижця

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду