ТРК «Львів» вимагає у Гройсмана і Наливайка не допустити руйнування колективу філії НСТУ

ТРК «Львів» вимагає у Гройсмана і Наливайка не допустити руйнування колективу філії НСТУ

16:57,
7 Серпня 2017
7685

ТРК «Львів» вимагає у Гройсмана і Наливайка не допустити руйнування колективу філії НСТУ

16:57,
7 Серпня 2017
7685
ТРК «Львів» вимагає у Гройсмана і Наливайка не допустити руйнування колективу філії НСТУ
ТРК «Львів» вимагає у Гройсмана і Наливайка не допустити руйнування колективу філії НСТУ
Трудовий колектив філії Національної суспільної телерадіокомпанії «Львівська регіональна дирекція» звернувся з листом до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка, голови наглядової ради НСТУ Тетяни Лебедєвої, голови професійної спілки працівників культури України Людмили Перелигіної щодо систематичного зменшення фонду зарплат для працівників регіональних філій. Член правління НСТУ Микола Чернотицький підкреслив, що Львівська філія є найбільшою в Україні, її, як і всі філії, чекають зміни.

Про це йдеться у листі, опублікованому на сайті ТРК «Львів».

«…У штаті, зокрема, Львівської Філії, майже 40 відсотків працівників офіційно мають тарифні оклади, менші за розмір мінімальної заробітної плати або у межах мінімальної заробітної плати. Щоб виконувати постанови Кабінету Міністрів про встановлення мінімальної зарплати на рівні 3200 грн., у Філії змушені вишуковувати кошти у межах щомісяця танучих ресурсів. Секвест фонду зарплати у компанії у першому півріччі 2017 року становив від 120 до 300 тисяч, залежно від місяця. У результаті маємо такі показники: середній оклад нежурналіста у Філії «Львівська регіональна дирекція» – 3553 грн, журналіста – 5572 грн (середня зарплата по Україні, для порівняння, – 7500 грн.)», – зазначено у листі.

Колектив ТРК «Львів» підкреслив, що у них не має доплат і винагород за інтенсивність, матеріальної допомоги для оздоровлення тощо.

«До того ж, Філії позбавлені права самостійно розпоряджатися ними ж заробленими коштами (які раніше використовувалися як преміювання для кращих працівників та заохочення для подальшого залучення коштів)», – йдеться в листі.

У колективі обурені повідомленням про преміювання членів правління та голови НСТУ за результатами роботи у другому кварталі цього року.

«Шокують не лише суми (від 86 тис. до 113 тис. грн. на особу), але й контекст. Буквально за кілька тижнів до преміювання лобісти від ПАТ НСТУ вимагали від Верховної Ради ухвалення поправки до Держбюджету, яка б передбачала дофінансування ПАТ на 428.297,4 тис. грн. Ми, звісно, за те, аби ПАТ НСТУ належно фінансувалося державою, але чи морально вимагати додаткових коштів і водночас виплачувати захмарні преміальні топ-менеджменту?», – зауважив колектив.

Співробітники ТРК «Львів» наголошують, що «неприпустимою є перспектива абсолютної маргіналізації телевізійної Львівщини шляхом руйнування потужного виробничо-технічного комплексу, професійного та досвідченого колективу і перетворення його на сіру, безлику структуру для сервільних забаганок центру».

«Просимо і вимагаємо від вас, людей, без сумніву, компетентних та відповідальних, ба більше, – зацікавлених у розвитку українського суспільного телебачення, вплинути на ситуацію, що склалася, у межах своєї відповідальності, аби не допустити незворотного руйнування системи з усіма наслідками, які слід очікувати у випадку збереження статус кво», – звернувся колектив. 

Нагадаємо, Михайло Хвойницький очолює  ТРК «Львів» (яке до реформування було державним обласним телебаченням) з липня 2015 року. 

Як повідомили на Львівській філії, наразі на ТРК «Львів» (телебачення і радіо) вартість трансляцій на 2017 рік  становить 564 597, 90 грн. (ТБ) +122 075,75грн. (радіо) = 686 673, 65грн. (вартість трансляції всього на 2017 рік).  

«У тому числі 352 147, 73грн.(ТБ) + 104 916, 65грн. (Радіо) = 457 064, 38грн. (у межах КПКВ 1701080 “Фінансова підтримка НСТУ” на 2017 рік). На 2017 рік Філії ПАТ “НСТУ” “Львівська регіональна дирекція” затверджено на розповсюдження (з урахуванням змін) у межах КПКВ 1701080 “Фінансова підтримка НСТУ” 331 042, 00 грн.Отже, додаткова потреба у фінансуванні розповсюдження становить:  457 064, 38 грн. - 331 042, 00 грн. = 126 022, 38 грн.», – повідомили сайту «Суспільне мовлення» на ТРК «Львів».  

«У Львіській філії на рахунку 2, 8 млн грн. Це їхній спецфонд, кошти, які вони самі заробляють і які ніхто і ніде не чіпає. Цими фінансами філія сама розпоряджається. Чому їхній менеджмент не робить стимулювання співробітників із цих коштів, це питання до пана Хвойницького у першу чергу», – сказав сайту «Суспільне мовлення» член правління НСТУ Микола Чернотицький, який відповідає за роботу з філіями.

Штатна чисельність Львівської філії НСТУ становить 315, 5 осіб, із них 89 журналістів і 226, 5 – інші працівники. Для порівняння, у Хмельницькій філії НСТУ залишилося 136 працівників із 185. 

За словами Миколи Чернотицького, Львівська філія – це найбільша філія в Україні. «Ми не зможемо утримувати такі великі філії. Всі філії, підкреслюю, зазнають змін, але всі вони будуть обґрунтовані, підхід буде більш-менш уніфікований», – додав він.

Микола Чернотицький зазначив, що члени правління НСТУ щотижня спілкуються з представниками філій по різних напрямках.

«Особисто минулого тижня я виступав перед новинарями усіх регіонів і розповідав про основу ідею реформи, яка полягає у тому, щоб змінити принцип фінансування, що ми не платимо за утримання посад, а за контент», – сказав Микола Чернотицький.

Він додав, що ТРК «Львів» потрібно оптимізувати, насамперед слід вирішити питання щодо ефективності роботи філії. На сьогодні ТРК «Львів» має приміщення на вул. Високий Замок, 4, де працює телебачення, а також орендує приміщення на вул. Князя Романа, 6, де розміщена радіостанція. Ще філія має гаражний комплекс на вул. Кривоноса, 9 та адміністративний комплекс на вул. Княжа, 5. 

Річна вартість експлуатації та обслуговування будівель та приміщень  філії НСТУ «Львівська регіональна дирекція» становить 4 156, 3 тис. грн. на рік, повідомили на ТРК «Львів». 

Микола Чернотицький зробив висновки з заяви колективу: «Нас 315 і ви повинні нас утримувати. Вибачте, ні. Ми повинні давати глядачу контент, а не утримувати 315 людей».

Член правління НСТУ пояснив, що на сьогодні вирішується питання щодо хабів, а також, коли і в яких філіях буде оголошено конкус на заміщання посад керівників філій. 

Нагадаємо, 31 травня 2017 року відбулася перша зустріч голови правління ПАТ «НСТУ» Зураба Аласанія та членів правління з керівниками філій ПАТ «НСТУ». Керівники філій НСТУ мають довести, чому саме їх філія має стати однією з 8-9-ти, навколо яких будуть об’єднуватися решта.

Додамо, 4-5 липня в Національній суспільній телерадіокомпанії України проходив тренінг із представниками усіх регіональних філій, де спільно розробляли спільне бачення розвитку суспільно-політичного напрямку. 

Додамо, генпродюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін запропонував у першому медіасезоні, який стартує 4 вересня 2017 року, довірити наповнення відрізків включень обласних радіоредакцій в УР1 самим обласним радіо. Відрізки мають бути уніфіковані – 7:10 - 8:00, 12:00 -13:00, 17:10 – 18:00, 20:10 – 21:00.

«Українське радіо» закликало обласні радіоредакції суспільного мовлення створюти спільні проекти. Ідеї спільних проектів можна надсилати на електронну пошту castingradioua@gmail.com.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду