«UA: Перший» покаже власний фільм-розслідування про трагедію в Дрогобичі

Як повідомляє пресслужба Суспільного, це перше власне розслідування, яке зняла команда «UA: Першого».

Фільм «Дрогобич 101/1» розповідає про трагедію, яка сталася в Дрогобичі в ніч на 28 серпня 2019 року. Тоді на вулиці Грушевського, 101/1 обвалився чотирьохповерховий будинок. У результаті один під’їзд від першого до останнього поверху був зруйнований. Восьмеро людей загинули, серед яких одна дитина, семеро травмувалися, ще 129 — утратили майно й квартири.

Шефредакторка творчого об’єднання розслідування «UA: Першого» Інна Білецька сказала, що це розслідування про кульгаву систему, відсутність житлової політики й про загрози, які постають перед сотнями тисяч сімей, що живуть у будинках часів масового житлового будівництва в Радянському Союзі.

«Ми даємо відповіді на багато запитань у годинному документальному відео, і кожен із тих, хто його подивиться, не зможе більше сказати, що його не попереджали. Люди, відповідальні за ухвалення рішень, не зможуть відмахнутися, що не мали запобіжних інструментів», — сказала вона.

Команда розслідувачів Суспільного мовника працювала над фільмом три місяці. Журналісти дослідили всі документальні хроніки цієї трагедії та зібрали 52 години відео- й аудіоматеріалів. 

Нагадаємо, у Центральній дирекції Суспільного у червні 2019 року створили творче об’єднання «Журналістських розслідувань», яке очолила Інна Білецька. До того вона була продюсеркою Рівненської філії Суспільного мовлення. 

У звіті НСТУ подає інформацію, що творче об’єднання розслідування розпочало роботу у вересні 2019 року у складі чотирьох осіб. За чотири місяці команда створила повнометражний фільм – розслідування трагедії у Дрогобичі – обвал під’їзду багатоповерхівки, який забрав життя вісьмох мешканців. Поки що фільм не вийшов в ефір на Суспільному.

comments powered by Disqus