«UA: Перший» покаже власне розслідування про домашнє насилля

«UA: Перший» покаже власне розслідування про домашнє насилля

18:12,
15 Березня 2021
3622

«UA: Перший» покаже власне розслідування про домашнє насилля

18:12,
15 Березня 2021
3622
«UA: Перший» покаже власне розслідування про домашнє насилля
«UA: Перший» покаже власне розслідування про домашнє насилля
Команда Суспільного покаже, що ховається за зачиненими дверима у сім’ях та стосунках, де приниження і деспотія є нормою.

21 березня о 20:00 на телеканалі «UA: Перший» відбудеться прем’єра документального розслідування власного виробництва «Зупини мене, якщо зможеш» про те, до яких наслідків може призвести домашнє насилля і байдужість оточення та правоохоронної системи.

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Розслідування «Зупини мене, якщо зможеш» — це історія жінок, які зіткнулися з домашнім насиллям і кілька років жили у страху. Команда Суспільного покаже, що ховається за зачиненими дверима у сім’ях та стосунках, де приниження і деспотія є нормою.

За словами шеф-редакторки розслідувань і співавторки фільму Інни Білецької, трагедіям, до яких призвело домашнє насильство, можна було запобігти, «могла запобігти система, але ті, хто покликаний захищати, проігнорували».

«Ми розраховуємо, що наша робота не лише відкриє очі тим, хто досі вважає будь-яке насильство вдома прийнятним, а й тим, хто не наважується розірвати аб‘юзивні стосунки, хто засуджує жертв, мовляв, терпить — значить, так їй і треба. А головне, ми розраховуємо, що розслідування матиме наслідки для правоохоронців у вигляді реальних кадрових рішень і уроку іншим на майбутнє», – зазначила вона.

Глядачі побачать, які наслідки має невирішена проблема, коли система має всі інструменти впливу, але відмовляється ними користуватися, чи суспільство не готове допомогти й схильне засуджувати жертву.

Нагадаємо, у Центральній дирекції Суспільного у червні 2019 року створили творче об’єднання «Журналістських розслідувань», яке очолила Інна Білецька. До того вона була продюсеркою Рівненської філії Суспільного мовлення. 

Першим був фільм-розслідування про трагедію зі зруйнованим будинком на Львівщині «Дрогобич 101/1», який потрапив до десяти найкращих робіт цьогорічного Національного конкурсу журналістських розслідувань та спеціальних репортажів.

Другою стала стрічка про приголомшливі реалії української психіатричної системи «Сто років ізоляції».

Фільм «Помилка 83» — третє розслідування власного виробництва журналістів Суспільного.

Фільм «Канабіс. Особливо небезпечний» — четверте розслідування власного виробництва журналістів Суспільного. Герої фільму — люди, які мають досвід використання препаратів з канабісу в медичних цілях, науковці та лікарі, які вважають зміни у законодавстві необхідними, а також ті, хто категорично проти цих змін.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду