«UA: Перший» покаже фільм-розслідування про масштабні зловживання в Окружному адмінсуді Києва

18 листопада о 21:45 суспільний телеканал «UA: Перший» покаже фільм-розслідування журналістів «Слідства. Інфо» «Нарадча кімната», в якому йдеться про ручне управління одним з найвпливовіших судів країни – Окружним адміністративним судом міста Києва (ОАСК), який останнім часом став рекордним джерелом резонансних новин.

У фільмі йтиметься про ухвалення рішень в інтересах топпосадовців і впливових політиків, повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Напередодні виборів президента України у 2019 році в кабінеті голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка детективи Національного антикорупційного бюро встановили прослуховування. 

У липні 2020 року НАБУ оприлюднило записи розмов, на яких фігурують Павло Вовк, його заступник Євгеній Аблов та їхні колеги-судді. У деяких перемовинах йдеться про міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Журналісти «Слідства. Інфо» прослухали понад 2000 годин записів, щоб показати громадськості, як за закритими дверима суддівського кабінету вирішуються важливі державні питання.

За словами продюсерки «Слідство. Інфо», одної з співавторів фільму Євгенії Моторевської, вони очікують, що після оприлюднення цих записів, буде належна реакція президента.

«За законом, лише він може ініціювати ліквідацію суду та подати відповідний законопроєкт до Верховної Ради. Нас вразили масштаби зловживань в ОАСК. Як виявилося, велика частина рішень там приймається в ручному режимі за особистого контролю голови суду Павла Вовка. Ні про яку незалежність суддів  навіть не йде мова. Там є нормою, коли рішення приймаються після відповідної вказівки Вовка. І звичайно, вражає вплив ОАСК на політичне життя країни», – зазначила вона.  

Нагадаємо, у жовтні 2020 року  Суспільний мовник виступив з підтримкою журналістів «Слідство. Інфо», яких раніше позбавили акредитації у Верховній Раді.

Суспільне і команда «Слідство.Інфо» співпрацюють тривалий час.  У серпні 2020 року «UA: Перший» показав фільм-розслідування «Слідство.Інфо» про «ПриватБанк» і Коломойського, а в лютому 2020 Суспільне транслювало десятий розслідувальний фільм команди «Слідства.Інфо» «Король контрабанди» про бізнесмена Вадима Альперіна, який, за словами розслідувачів, завдяки великим грошам та зв'язкам змусив державу працювати на себе.

comments powered by Disqus