Суспільне закликало повернути акредитацію журналістам «Слідство.Інфо»

Суспільне закликало повернути акредитацію журналістам «Слідство.Інфо»

20:11,
28 Жовтня 2020
2342

Суспільне закликало повернути акредитацію журналістам «Слідство.Інфо»

20:11,
28 Жовтня 2020
2342
Суспільне закликало повернути акредитацію журналістам «Слідство.Інфо»
Суспільне закликало повернути акредитацію журналістам «Слідство.Інфо»
Розслідування «Слідства.Інфо» виходять в ефірі суспільного телеканалу «UA: Перший» із травня 2014 року.

У Національній суспільній телерадіокомпанії України засудили позбавлення акредитації у Верховній Раді всіх журналістів агенції «Слідство.Інфо» і вважають це тиском на роботу журналістів та наступом на свободу слова в Україні.

Про це йдеться в офіційній заяві НСТУ, опублікованій на корпоративному сайті Суспільного.

«Ми, Суспільний мовник, закликаємо повернути акредитацію команді «Слідство.Інфо», котра працює над розбудовою незалежного інформаційного простору в Україні, адже демократія неможлива без доступу до чесної та неупередженої інформації», – йдеться у заяві.

На думку представників Суспільного, такі дії повертають часи цензури, коли медійників фільтрували за рівнем лояльності до влади та формували списки неугодних ЗМІ.

За словами керівниці «Слідство.Інфо» Анни Бабінець, викривальна робота журналістів агенції стала причиною позбавлення акредитації.

Нагадаємо, стаття 2 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» передбачає право засобів масової інформації України висвітлювати всі аспекти діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані надавати повну інформацію про свою діяльність через відповідні інформаційні служби органів державної влади та органів місцевого самоврядування, забезпечувати журналістам вільний доступ до неї, не чинити на них будь-якого тиску й не втручатися в їхній виробничий процес.

Засоби масової інформації можуть проводити власне дослідження й аналіз діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, давати їй оцінку, коментувати.

Зокрема, закон гарантує журналістам право висвітлення й коментування діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, подій державного життя в Україні гарантується Конституцією, цим законом, іншими законами України.

Відмова в акредитації — не тільки пряме порушення українського законодавства, а й умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, що тягне за собою відповідальність, зокрема статтею 171 Кримінального кодексу України.

20 жовтня Комітет Верховної Ради з питань свободи слова вирішив позбавити 19 інтернет-видань, агентств і газет акредитації в парламенті, бо вони «не висвітлюють діяльність Верховної Ради». З такою ініціативою до Комітету звернулася пресслужба Апарату Верховної Ради. Комітет з питань свободи слова рекомендував припинити акредитацію, а вже пресслужба припинила акредитацію.

Згідно з протоколом засідання Комітету з питань свободи слова, позбавити акредитації хотіли: інтернет-видання «Politmarket.Info», інтернет-видання «Mind.kiev.ua», газету «Патріот плюс патріот», інтернет-видання «ВД Панорама», інтернет-видання «Правова інформатика», інтернет-видання «Ю-Контрол Медіа», інтернет видання «Слідство. Інфо», агентство «АУРБ "Фалькон"», агентство «Стоп Корупції ТВ», інформаційне агентство «МСГК Інфо», агентство «Косатка Медіа», агентство «Журналісти проти корупції», агентство «Громадське телебачення Донбасу», агентство «Агентство промислової політики», журнал «Час Перших», журнал «Доброволець України», газету «Ник Вести», газету «Схід та захід разом», газету «Слово Патріота», газету «Життя Авто Євро Сили», газету «Ветеранська правда», агентство «Руська Правда».

28 жовтня у Комітеті свободи слова пообіцяли поновити акредитацію в Раді журналістам, яких її «випадково позбавили».

5 жовтня 2020 року голова Верховної Ради Дмитро Разумков змінив порядок допуску журналістів до парламенту: їх пускатимуть за постійною карткою акредитації та разовою перепусткою. Зайти до ВР зможуть не більше 120 працівників ЗМІ. Керівниця пресслужби Апарату Верховної Ради Ірина Кармелюк каже, що зараз у парламенті акредитовано 2934 людини від 512 ЗМІ. За її словами, у звичайний пленарний день у ВР працює до 60 працівників ЗМІ.

Фото: фейсбук-сторінка  Слідство.Інфо

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду