На «UA: Першому» відбудеться прем’єра документальної програми «На східному фронті»

5 липня о 13:30, до Дня Військово-морських сил України, на «UA: Першому» відбудеться прем’єра «На східному фронті», повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Документальний цикл охоплює 10 серій. Щонеділі о 13:30 в ефірі «UA: Першого» виходитимуть два випуски програми.

У перших випусках ведучі на борту корабля «Донбас» патрулюватимуть акваторію разом із морськими прикордонниками. Вони побачать на власні очі, як колись популярний курорт Азовського моря Широкине перетворився на місто-примару.

На Суспільному зазначають, що знімальна група проєкту подолала сотні кілометрів, побувавши в місцях запеклих боїв, де обстріли тривають досі. Разом із ведучими глядачі познайомляться з людьми, які мешкають на лінії вогню, постійно перебуваючи в небезпеці. Вони розкажуть, як це жити й будувати плани на майбутнє, коли за вікном не вщухають звуки обстрілів.

Героями серій стануть професійні військові, добровольці, прикордонники, медики та волонтери. Їхні історії — без прикрас і зайвого пафосу, аби кожен почув правду про війну.

Режисерка проєкту Олена Грузінова розповіла, як вдалося показати справжнє обличчя війни.

«Ми проїхали всю лінію фронту — від Широкиного до Станиці Луганської, щоб показати різні грані війни. Від військового, що стоїть з автоматом в окопі, до бабусі з-під Горлівки, яка живе на лінії фронту в літній кухні, бо її будинок розтрощили російські снаряди. Від військового корабля, який патрулює в Азовському морі, до контрольно-пропускного пункту під Луганськом, через який тисячі українців щодня перетинають лінію розмежування», , — зазначила вона.

За її словами, героями проєкту стали надзвичайно різні люди. Це молодий комбат, який уперше в історії АТО відкрив вогонь у бік бойовиків, бойові медики й волонтерка, що вже шість років допомагає дітям, які живуть на лінії вогню.

«Ми познайомилися з художницею з прифронтового міста, яка під обстрілами підтримувала дітей і дорослих мистецтвом. Зустрілися із сільським головою, який покинув окуповану Горлівку й, відвоювавши в одному з добровольчих батальйонів, повернувся відновлювати життя у своєму районі, який зруйнували бойовики», — сказала Олена Грузінова.

Нагадаємо, у серпні 2019 року стало відомо, що на Суспільному розпочали підготовку до виробництва серіалу про поточний справ на фронті на Донбасі.

У листопаді 2019 року Суспільний мовник розпочав зйомки телесеріалу про війну в жанрі роуд-муві (фільм подорож) із робочою назвою «На Східному фронті».

comments powered by Disqus