До річниці звільнення Маріуполя суспільні канали покажуть документальні фільми власного виробництва

До річниці звільнення Маріуполя суспільні канали покажуть документальні фільми власного виробництва

13:39,
12 Червня 2020
2202

До річниці звільнення Маріуполя суспільні канали покажуть документальні фільми власного виробництва

13:39,
12 Червня 2020
2202
До річниці звільнення Маріуполя суспільні канали покажуть документальні фільми власного виробництва
До річниці звільнення Маріуполя суспільні канали покажуть документальні фільми власного виробництва
У суботу, 13 червня, до шостої річниці звільнення Маріуполя від російських окупаційних військ суспільні телеканали «UA: Перший» та «UA: Культура» покажуть документальну стрічку авторки й режисерки Суспільного Сніжани Потапчук — «Маріуполь. Протистояння», документальну програму її авторства «Синдром війни. Я повернувся», а також документальний фільм «Крихка свобода» режисера Костянтина Кляцкіна.

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

О 21:23 на «UA: Першому» та о о 22:00 на «UA: Культурі» – документальний фільм «Крихка свобода» режисера Костянтина Кляцкіна про історії полонених. Фільм розповідає про українців, які пережили незаконне ув’язнення в підвалах колишньої Луганської обласної державної адміністрації 2014 року після окупації. П’ять героїв фільму поділяться своїми спогадами про перебування в полоні бойовиків. Кожна історія вражає сюрреалістичністю тримання під вартою в стінах Луганської ОДА й реальною сміливістю бранців.

Після показу стрічки головний редактор Суспільного Юрій Макаров та виконавчий продюсер телеканалу  «UA: Культура» Лук’ян Галкін поспілкуються в студії зі співавтором ідеї фільму, головою Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимиром Щербаченком та героєм стрічки, колишнім полоненим так званої ЛНР Олександром Ретівовим.

О 22:35 на «UA: Першому» та о о 23:10 на «UA: Культура»«Маріуполь. Протистояння». Стрічка розповідає про боротьбу українських військ за визволення Маріуполя в червні 2014 року. Ексклюзивні кадри з відеохроніки штурму й оповідь очевидців відтворюють перед глядачами реалії російсько-української війни. Разом зі шкільним учителем знімальна група проходить місцями обстрілів, відновлює хронологію боїв у розмові з «азовцем» та знайомиться з маріупольцем, який 2014 року з прапором у руках підтримував українських захисників. Проводячи паралелі з минулим, творці фільму намагаються простежити зміни свідомості людей і нагадують усім нам, що протистояння триває.

О 23:35 на «UA: Першому»  – документальна програма «Синдром війни. Я повернувся». Війна на сході країни назавжди закарбується в пам’яті українських воїнів. Вони пізнали весь жах війни, і для більшості з них повернення до нормального життя є непростим завданням. Герої фільму — кавалер ордена Богдана Хмельницького III ступеня Кирило Недря та військовий медик Роман Бабич, який урятував життя 600 захисників, — розповідають про своє повернення з фронту. Фільм присвячений діалогу між ветеранами й суспільством, у якому іноді складно досягти порозуміння.

Нагадаємо, у 2019 році  «UA: Перший» та «UA: Культура» показували документальний фільм «Маріуполь. 5 років від дня звільнення». В основу фільму лягла відеохроніка штурму Маріуполя, яку зняла журналістка Суспільного та режисерка-документалістка Сніжана Потапчук

Додамо, влітку 2019 року на регіональних телеканалах філії НСТУ виходив спецпроєкт «Повернути Донбас», який зняла філія філія Суспільного «UA: Донбас». Це 11 репортажних інтерв’ю, героями яких стали очевидці та ті, хто брав безпосередню участь у звільненні міст. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду