«Літо на Суспільному»: чого чекати в ефірі

«Літо на Суспільному»: чого чекати в ефірі

11:16,
5 Червня 2020
6996

«Літо на Суспільному»: чого чекати в ефірі

11:16,
5 Червня 2020
6996
«Літо на Суспільному»: чого чекати в ефірі
«Літо на Суспільному»: чого чекати в ефірі
Виконавча продюсерка суспільного телеканалу «UA: Перший» Ірина Бубнова — про новий закупний контент і програми власного виробництва, прем’єра яких відбудеться в літній сезон.

У перший тиждень літа на «UA: Першому» відбудеться низка прем’єр. Правда, наразі це все закупні іноземні проєкти. Але вже із середини червня зміниться сітка мовлення каналу і в ефірі буде значно більше контенту власного виробництва Суспільного мовника.

Чого чекати від літа на Суспільному й чому варто залишатися з «UA: Першим», в інтерв’ю «Детектору суспільного мовлення» розповіла виконавча продюсерка «UA: Першого» Ірина Бубнова, яка наприкінці лютого приєдналася до команди Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Ірино, в перші дні червня на «UA: Першому» рекламують «Літо на Суспільному». Як зміниться сітка мовлення каналу в літній період?

— Сітка мовлення на «UA: Першому» зміниться зі середини червня, коли закінчиться трансляція відеоуроків «Всеукраїнської школи онлайн». Тоді марафон «Суспільна студія» виходитиме щодня у будні в ефір з 12:00 до 15:00 та з 18:00 до 19:00 (включно з випусками новин). Літній сезон розпочали з новим якісним закупним контентом, серед якого цикли програм «Світова медицина» і «Цифрове майбутнє та хай-тек», реаліті-шоу «Фермер шукає дружину» та «Втеча до ідеального міста», а також історичний серіал «Максиміліан та Марія Бургундська».

5 червня на каналі стартує серіал «Світова медицина». Про що він? Хто виробник?

— Про дослідження практик лікування в найвіддаленіших куточках планети. Ведучий під час мандрівок знайомиться з лікарями-практиками, які послуговуються різними методиками: від народної медицини до класичної. Виробник — ARTE (France).

Уже наступного дня, 6 червня, «UA: Перший» матиме день прем’єр. Мизнайшли інформацію про реаліті-шоу «Фермер шукає дружину» — Австралія і «Втечу до ідеального міста». Розкажіть про два інші проєкти «Зелені міста» й «Хай-Тек (інноваційна) археологія».

—Документальний фільм «Хай-тек (інноваційна) археологія» один із циклу документальних фільмів «Цифрове майбутнє та хай-тек». Це фільм про новітні технології від австрійських вчених-археологів, які на власному досвіді показують альтернативні шляхи вивчення історії.

Коли НСТУ закупила цей контент?

— Цей контент був закуплений наприкінці 2019 року.

Хто займався дублюванням? Чи робили це на замовлення НСТУ, чи, можливо, компанія отримала право на показ уже адаптованих для України проєктів?

— Частина проєктів були дубльовані власними силами суспільного мовника, частина — компанією «Постмодерн», яка перемогла на відкритих торгах у системі «Прозорро».

Олена Сікан раніше розповідала «Детектору медіа», що вона займається для Суспільного закупкою контенту. Хто займався вибором і закупкою саме цього контенту — «Світової медицини», «Фермер шукає дружину», «Зелені міста», «Втеча до ідеального міста» і «Хай-Тек (інноваційна) археологія»?

— Переговори були проведені Оленою Сікан, яка тоді була зовнішнім консультантом із закупівель. Рішення про закупівлю приймалося відповідно до внутрішніх процедур НСТУ. Зараз Олена вже штатний співробітник НСТУ — вона очолила департамент закупівлі програмних прав.

Яку функцію, на вашу думку, мають виконати ці проєкти для Суспільного? Пані Сікан озвучувала, що орієнтуватиметься на те, щоб закордонний контент омолоджував аудиторію і залучав жінок.

— Звісно, що за допомогою закупного контенту «UA: Перший», як і будь-який телеканал, прагне збільшувати й долучати нову аудиторію. Саме такі передачі та фільми ми намагаємося розміщувати у програмній сітці.

Чи лягають ці проєкти в місію Суспільного? Проєкт під назвою «Фермер шукає дружину» виходив на СТБ. Чи глядач не прирівнюватиме через австралійський контент Суспільне з СТБ?

— «Закон про суспільне телебачення та радіомовлення України» каже, що ми повинні задовольняти потреби населення України за допомогою, зокрема, поширення економічних, історично-документальних, культурно-мистецьких, навчально-пізнавальних, але також і розважальних передач.

Реаліті-шоу «Фермер шукає дружину» та продукт під такою ж назвою, що виходив на СТБ, є різними продуктами. Австралійське реаліті-шоу оригінальний продукт. Суспільне має велике бажання знімати такі шоу в Україні самостійно, але оскільки вже не перший рік у нас «бюджет виживання», такі дорогі продукти щоразу доводиться відкладати до кращих часів.

Що ще нового із закордонного контенту упродовж літа вийде на Суспільному?

— Цікаві прем’єри очікують глядачів «UA: Першого» — серіали «Грандіозні проєкти. Вулиця», «Мій мозок і я», «Експедиція зі Стівом Бекшеллом», а також багато інших якісних фільмів.

Чи варто очікувати влітку нових проєктів власного виробництва? Чи прем’єри відбудуться уже восени?

— У березні, одразу після початку періоду карантину, попри недофінансування Суспільного та заблоковані рахунки, ми запустили дуже великий та амбітний проєкт — марафон «На карантині». Наші журналісти та ведучі протягом кількагодинної прямоефірної передачі щодня розповідають аудиторії «UA: Першого» про те, як і чим живе Україна під час цього небаченого для суспільства виклику. Після закінчення карантину ми не плануємо завершувати проєкт. Вже найближчим часом марафон виходитиме під новою назвою «Суспільна студія». Це ще не та яскрава та масштабна Суспільна студія, вихід якої ми раніше анонсували. Нова студія ще готується, триває її технічне оснащення, яке, на жаль, дещо гальмується проблемами з нашим фінансуванням. Тому поточний марафон є моделлю, за допомогою якої ми формуємо та покращуємо роботу творчо-виробничої групи, тестуємо тематику, яка цікавить нашу аудиторію, з тим, щоби після повного оснащення нової студії передача виглядала достойно та респектабельно.

Також влітку вийде в ефір документальна передача власного виробництва «На Східному фронті», присвячена службі наших військових на лінії зіткнення. Її ведучими є Юрій Макаров та Євген Степаненко.

Триватимуть релігійні трансляції для задоволення духовних потреб вірян, які теж є частиною нашої аудиторії.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
сайт abc.net.au
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду