«UA: Перший» та «UA: Культура» покажуть низку проєктів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

«UA: Перший» та «UA: Культура» покажуть низку проєктів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

14:48,
22 Квітня 2021
4279

«UA: Перший» та «UA: Культура» покажуть низку проєктів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

14:48,
22 Квітня 2021
4279
«UA: Перший» та «UA: Культура» покажуть низку проєктів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи
«UA: Перший» та «UA: Культура» покажуть низку проєктів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи
Тематичні програми та фільми транслюватимуть кілька днів.

До 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС суспільні телеканали «UA: Перший» та «UA: Культура» покажуть тематичні художні фільми, документальні проєкти та програми.

Про це повідомила пресслужба Суспільного мовлення.

Зокрема, «UA: Перший» показуватиме проєкти, присвячені роковинам катастрофи, упродовж трьох днів – 2425 та 26 квітня.

24 квітня 

О 22:00 – прем’єра польського художнього фільму «Чорнобиль. Чотири квітневі дні». В основі стрічки лежить історію про те, як в різних частинах Європи дізнаються про ядерну катастрофу не з офіційних повідомлень з боку СРСР, а через показники вимірювальних приладів. Події розгортаються протягом чотирьох днів після катастрофи й демонструють злочинну безвідповідальність комуністичного режиму, який, не зважаючи на катастрофу, провів першотравневу демонстрацію в Києві.  

25 квітня 

О 16:05 – документальний проєкт «Розщеплені на атоми» про деталі Чорнобильської трагедії через історію її очевидців. На відміну від стандартних проєктів про трагедію, присвячених пошуку винних у катастрофі, основна увага в цьому фільмі приділена саме постраждалим. Тим людям, чиї життя були зруйновані після того, що сталося. 

Головною героїнею фільму стане українка, яка втратила не тільки дім, а й сім'ю. Творці проєкту поспілкуються з учасниками подій і з’ясують, чи змогли вони забути те, що сталося.

О 18:55 — повтор фільму «Чорнобиль. Чотири квітневі дні».

26 квітня

У День пам’яті Чорнобильської трагедії о 12:00 телеканал хвилиною мовчання вшанує пам’ять загиблих ліквідаторів та жертв Чорнобильської трагедії. 

О 9:05 –  документальний проєкт «Розщеплені на атоми»

О  12:01 – ефір «Суспільної студії», під час якого ведучі Інна Москвіна і Роман Сухан говоритимуть з гостями студії — ліквідаторами й науковцями — про наслідки аварії на Чорнобильській АЕС та майбутнє зони відчуження. Також у прямому ефірі розкажуть історії людей, евакуйованих після аварії, які вперше за 35 років побували в рідному місті.

О 15:20 та 18:55 — документальна програма «Чорнобиль. Відродження», яка розповість про відродження природи в Чорнобильській зоні відчуження. 

О 20:00 – прем’єра документального проєкту власного виробництва «Люди Зони». Проєкт покаже зону відчуження навколо Чорнобильської АЕС з незвичного боку. Він розповість про теперішнє та майбутнє цього місця. 

«UA: Культура» покаже проєкти 24 та 26 квітня. 

24 квітня 

О 20:05 — документальний проєкт власного виробництва Суспільного «Пекельне відрядження». Він розповідає про операторів українського телебачення, які не побоялися поїхати до Чорнобиля й показати всьому світові масштаби трагедії. Деякі герої завжди залишаються поза кадром, адже саме вони й створюють його. Завдяки їм ми дізналися правду, а унікальні кадри назавжди увійшли в історію. Творці фільму намагалися зазирнути за лаштунки знімального процесу й зрозуміти почуття людини, яка не має вибору й мусить виконувати роботу попри загрозу власному життю.

О 22:50 — художній науково-фантастичний фільм «Загублене місто». Стрічка режисера Віталія Потруха з Андрієм Джеджулою в головній ролі розповідає про невеличку експедицію, що вирішує розшукати загублене місто в зоні відчуження, де відбуваються надзвичайні речі. 

26 квітня 

о 12:00 «UA: Культура» хвилиною мовчання вшанує пам’ять загиблих ліквідаторів та жертв Чорнобильської трагедії. 

О 12:01 – повтор документального проєкту «Пекельне відрядження».

О 12:25 з повтором о 19:10 — показ документального проєкту «Розщеплені на атоми».

О 17:00 — художній фільм «Чорнобиль. Чотири квітневі дні».

Нагадаємо, на початку березня 2020 року «UA: Перший» розпочав зйомки фільму про життя в Чорнобильській зоні. Стрічку знімають на ЧАЕС та в 30-кілометровій зоні відчуження.

Додамо, у 2020 році три канали Суспільного радіо упродовж трьох днів присвятили ефір Дню пам'яті Чорнобильської трагедії. «UA: Перший» транслював документальні фільми «Арка» і «Пекельне відрядження» та програму «Розсекречена історія. Таємниці Чорнобиля»

Фото: Іра Рябоштан

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду