Всі філії Суспільного покажуть документальний фільм про Катерину Гандзюк виробництва «UA: Херсон»

В ефірі «UA: Херсон» та одночасно на фейсбук-сторінці каналу фільм вийде о 19:45, на інших регіональних каналах – о 21:20. Про це повідомила пресслужба Національної суспільної телерадіокомпанії України.

У фільмі прозвучать спогади про Катерину: якою вона була, чим найперше опікувалася, які мала плани на життя. У зйомках взяли участь її батько — Віктор Гандзюк друзі та колеги.

За словами авторки фільму, керівниці ТГ «Тема дня» Ольги Петренко, цей фільм не про розслідування, злочин і покарання — він про людину: «Це про Катю, якою її знали найближчі. Ми вдячні їм за допомогу в створенні цього фільму, за те, що повірили нам».

Продюсер «UA: Херсон» Василь Середюк розповів, що працювати над фільмом було важко й водночас легко.

«Важко, бо треба було перерити багато відеоархівів, матеріалів, відшукати фото, які б могли показати Катерину Гандзюк  якою вона була. Легко, бо її друзі активно нам допомагали й охоче ділилися спогадами. Сподіваюся, нам вдалося задумане  показати Катю, якою вона була насправді, та ще раз нагадати про те, що зло має бути покаране», – сказав він.

Режисерка фільму Тетяна Сиромля зазначила, що не вистачало кадрів, відео, архівних фото, доводилося збирати все майже по крихті.

Команда «UA: Херсону» вирішила створити цей фільм як нагадування про те, що не повинні гинути молоді, активні, свідомі. Вони дуже потрібні нашому суспільству, сказалалінійна продюсерка «UA: Херсон» Таміла Іванова.

Катерина Гандзюк — громадська діячка, депутатка Херсонської обласної ради V скликання та Херсонської міської ради VI скликання. Громадська активістка у сфері доступу до публічної інформації.

Вона була активною учасницею Євромайдану в Херсоні. Протистояла спробам розпочати в Херсоні «Російську весну». Після анексії Криму й початку війни на Донбасі опікувалася вимушеними переселенцями. Працюючи помічницею з питань правового захисту Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців у Херсонській області, започаткувала волонтерський рух для допомоги переселенцям.

Тривалий час Катерина мала конфлікти з проросійськими силами Херсонщини. Також вона відома своєю критикою правоохоронців і представників місцевої влади.

31 липня 2018 року в Херсоні стався напад на Катерину Гандзюк. ЇЇ облили концентрованою сірчаною кислотою, у результаті чого вона отримала 40% опіків шкіри. Активістку транспортували до Києва, де їй зробили понад 10 операцій. Поліція почала розслідувати напад як хуліганство. Під тиском громадськості справу перекваліфікували спочатку на тяжкі тілесні ушкодження, згодом на «замах на вбивство». 96 днів вона боролася за життя, 4 листопада Катерина Гандзюк померла. Справу перекваліфікували на «закінчене умисне вбивство». 

comments powered by Disqus