Міністр Швеції передав обладнання для кількох філій Суспільного мовлення

Про це повідомила координатор проектів, керівник національних програм Посольства Швеції в Україні Ольга Сєдова на своїй сторінці у Фейсбуку.

«Міністр міжнародного розвитку Швеції Петер Ерікссон завітав до суспільного мовника сьогодні в рамках свого візиту до України. Він принагідно передав обладнання для кількох регіональних філій», – зазначила вона.

У пресслужбі НСТУ розповіли, що Пітер Ерікссон презентував Суспільному нову техніку, придбану в межах проєкту за підтримки Швеції. Технічна база кількох регіональних філій Суспільного поповнилася комплектами з відеокамер, штативів, мікрофонів та передавачів Live U.

Для технічної реалізації проєкту залучили професійних закупівельників — компанію Crown Agents для постачання необхідного для побудови розгалуженої інфраструктури обладнання та програмного забезпечення.

Учасники зустрічі обговорили проблеми сучасних медіа, питання демократії та свободи слова в Україні, а також роль Суспільного в забезпеченні доступу громадян до неупередженої інформації за найвищими журналістськими стандартами.

На думку пана Ерікссона, роль Суспільного мовника в демократичній державі є ключовою: «У сучасному медіапросторі наявність незалежного суспільного медіа — це, мабуть, найкраща гарантія, яку можна мати для демократії, для свободи слова, для вільного висловлення незалежних думок у суспільстві. Тому, я вважаю, це [суспільне мовлення — прим. ред.] — ключовим питанням для кожного вільного суспільства».

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія подякував пану Ерікссону за всю допомогу, технічну, консультаційну, а головне — експертну, яку надає шведська сторона. Він сказав, що Щцеція є надійним партнером у розбудові Суспільного в Україні.

Нагадаємо, команда суспільного мовника Швеції SVT співпрацює з чотирма філіями Суспільного мовника України: «UA: Карпати», «UA: Рівне», «UA: Львів» та «UA: Харків».

 у 2018 році в Рівненську філію НСТУ приїжджали представники Шведського агентства міжнародного співробітництва з розвитку (SIDA), Посольства Швеції в Україні та Офісу медіарозвитку Шведського радіо (SRMDO) та НСТУ, щоб за фінансової підтримки шведів розпочати чотирирічну співпрацю в рамках проекту «Підтримка регіонального суспільного мовлення України». 

У 2019 році шведи проводили  воркшопи по роботі digital-платформ у філіях, з якими співпрацюють. У результаті співпраці журналісти Суспільного мовника задля обміну досвідом матимуть ознайомлювальні поїздки до Швеції, а філії мають отримати також нове технічне обладнання

Візити шведських медійників у філії НСТУ відбуваються в межах проєкту «UA: Суспільне мовлення» та Офісу медіарозвитку Шведського радіо (SR MDO) «Підтримка регіоналізації суспільного мовлення в Україні». Головна мета співпраці — зміцнення Суспільного мовника й утвердження стандартів незалежної журналістики в Україні. 

Фото: сайт suspilne.media

comments powered by Disqus