Філії Суспільного покажуть проєкт про змінотвоців у напрямку інклюзивності

Із 8 по 24 грудня на регіональних каналах філій Суспільного вийде проєкт від громадської організації «Доступно.UA» — «Задача із зірочкою».

Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.

«Це історії про змінотвоців у напрямку інклюзивності, героями яких стали 14 людей з різних регіонів України. Назва проєкту — відсилання до знайомих усім ще зі школи завдань, найскладніші з яких позначалися зірочкою», – анонсують на Суспільному.

Проєкт був створений у рамках Форуму інклюзивності, інформаційним партнером якого є Суспільний мовник.  

Уже четвертий рік поспіль наприкінці листопада відбувається Форум інклюзивності від «Доступно.UA» — подія, спрямована на створення доступного для всіх простору.

Громадський діяч, засновник «Доступно.UA»Дмитро Щебетюк розповів, що такі проєкти, як Форум інклюзивності (відеолекції та проєкт про змінотворців «Задача із зірочкою») нормалізують людей з інвалідністю, роблять їх видимими, реальними, живими.

«Ми не маніпулюємо цією темою, не хочемо викликати жалість або навпаки героїзувати те, як люди з інвалідністю долають щоденні труднощі», сказав він.

За його словами,  ці проєкти розвінчують міфи про людей з інвалідністю і таким чином прокачують свідомість суспільства.

«Ми популярно розповідаємо й показуємо, як варто спілкуватися, звертатися, допомагати, взаємодіяти, розуміти людей на візках, незрячих, дітей з комплексними порушеннями здоров'я, глухих та інших категорій, які належать до маломобільних груп населення», зазначив Дмитро Щебетюк.  

Для всіх охочих ініціатива Доступно.UA запустила своєрідний флешмоб, який має назву «День досвіду». Його учасники на власному досвіді можуть оцінити, наскільки пристосована наша інфраструктура до людей з інвалідністю.

Нагадаємо, до Міжнародного дня людей з інвалідністю «UA: Перший» показав тематичні програми і документальний фільм Ольги Калчугіної «АУ». 

comments powered by Disqus