Чотири філії Суспільного отримали від шведів майже 300 одиниць телевізійного обладнання

Про це сайту «Детектор медіа» сказав член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький. Про те, що набори техніки уже в регіонах, підтвердили продюсери філій. Поки що техніка для «UA: Карпат» знаходиться у Львові.  

За словами Миколи Чернотицького, кожна філія отримала по 5 відеокамер Panasonic, обладнання для безпровідної передачі відео компанії LiveU, смартфони Samsung для прямих включень журналістів із місця подій та іншу техніку.

Він додав, що це не все обладнання. У першій половині листопада мають доставити ще декілька ноутбуків та швидше за все монтажні станції.

Пан Чернотицький розповів, що завдяки шведському проєкту вдалося значно покращити ситуацію з обладнанням у філіях. Зокрема, на каналі «UA: Харків» вся техніка була дуже старою, за донорські кошти філію вдалося повністю забезпечити сучасною технікою. Тепер це одна з найкращих філій у технічному плані.

Продюсерка Харківської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України Ганна Силаєва розповідала в інтерв’ю «Детектору медіа» про непросту ситуацію на каналі. За її словами, ризик, що новини не вийдуть в ефір через стару техніку, якщо чесно, становить 30 % щодня.

«Маємо касетні камери, до камер акумулятори примотані скотчем, комп’ютери такі, що коли людина приїхала зі зйомки, не встигає змонтувати, бо лише щоб запустити програму потрібно кілька хвилин, вимикається світло, збій технологічний може статися на будь-якому етапі. Люди купують касети за свої гроші. Камери такі, що голівки ріжуть плівку. Навіть якщо ми прекрасно відзнялися і були першими чи єдиними на місці якоїсь пригоди, нам проблематично дістатися до редакції, витягнути касету з камери, де міг не записатися звук чи сама касета може бути пожованою», –  сказала вона у 2018 році.

Менеджерка «UA: Львів» Тетяна Колісніченко зазначила, що завдяки шведським колегами та програмі міжнародної співпраці, Суспільне у регіоні отримало потужний технічний арсенал для створення ще більш якісного контенту.

«Наші журналісти матимуть змогу включатися із місця події, карткові камери дозволять бути більш оперативними у роботі з відео та видачею його в прямий ефір. Адже до сьогодні оператори на виїзді працювали із камерами на касети Mini-DV», – пресслужба НСТУ цитує її слова.

Нагадаємо, 28 жовтня міністр міжнародного розвитку Швеції Петер Ерікссон зустрівся з менеджерами Суспільного у Центральній дирекції НСТУ і передав обладнання для чотирьох регіональних філій.

У 2018 році представники Шведського агентства міжнародного співробітництва з розвитку (SIDA), Посольства Швеції в Україні та Офісу медіарозвитку Шведського радіо (SRMDO) обрали для співпраці чотири філії Суспільного «UA: Карпати», «UA: Рівне», «UA: Львів» та «UA: Харків». У рамках проекту «Підтримка регіонального суспільного мовлення України» було розпочато за фінансової підтримки шведів чотирирічну співпрацю.

Упродовж 2019 року шведи проводили  воркшопи щодо digital-платформ у філіях, з якими співпрацюють. У результаті співпраці журналісти Суспільного мовника задля обміну досвідом матимуть ознайомлювальні поїздки до Швеції, а філії отримали нове технічне обладнання.

Візити шведських медійників у філії НСТУ відбуваються в межах проєкту «UA: Суспільне мовлення» та Офісу медіарозвитку Шведського радіо (SR MDO) «Підтримка регіоналізації суспільного мовлення в Україні». Головна мета співпраці — зміцнення Суспільного мовника й утвердження стандартів незалежної журналістики в Україні. 

Фото: сайт suspilne.media

comments powered by Disqus