Журналістів «Українського радіо» відучують компліментарно висвітлювати владу

Двотижневі навчання про професійні стандарти, етику інформаційної журналістики, а також про основи техніки радіорепортажу проводять тренери Ігор Куляс та Олександр Макаренко.

У коментарі сайту «Супільного мовлення» співробітники радіо після першого дня навчання зізнаються, що потребують тренінгів і вміння по-новому подавати інформацію під час переходу з державного на суспільне мовлення.

Під час тренінгу колектив цікавився, як поводитися на прес-конференції, наприклад, Президента України, який «вміє багато і гарно говорити, але часто не по суті». «Хочеться перебити. Але не зручно. Чи маю я право перебити Президента та уточнити запитання? Як поводитися, коли модератор забирає  у мене мікрофон, коли я не почув відповіді на своє запитання», – запитували радійники.

Ігор Куляс радить в таких ситуаціях виключити підсвідому самоцензуру.

Тренери наводили приклади з реального життя, реальних новин, описували українські, американські та європейські прес-конференції.

Тренінг проходить за сприяння ГО «Детектор медіа» в рамках проекту  Ради Європи «Зміцнення свободи медіа і створення системи суспільного мовлення в Україні». 

Фото Олексія Темченка. 

comments powered by Disqus