«UA:Українське радіо» почало запис радіодетективу за ретророманом «Адвокат із Личаківської» Андрія Кокотюхи

Про це повідомили на сайті Андрія Кокотюхи.

«Адвокат із Личаківської» – це перший з «львівського» циклу ретророманів Андрія Кокотюхи.

За сюжетом йдеться про 1908 рік. «Молодий киянин Клим Кошовий дивом вирвався з тюрми й тікає від переслідувань царської влади до Львова. Але й тут його заарештовує поліція — біля трупа відомого адвоката Євгена Сойки. Покійний мав у місті сумнівних друзів та могутніх ворогів. Самогубство — чи вбивство? Пошуки істини водять Кошового темними лабіринтами львівських вулиць. На його шляху — зухвалі батяри, міські кримінальні королі та російські терористи-бомбісти. А ще поліцейський комісар Марек Віхура, в якого Клим постійно плутається під ногами. Правда приголомшить Кошового та його нового відданого друга Йозефа Шацького. Й назавжди змінить долю загадкової та впливової красуні Магди Богданович..», – йдеться в анотації, опублікованій видавництвом «Фоліо».

За словами Андрія Коктюхи, створення сценаріїв для радіопостановки – новий досвід. І найскладніше тут: вкласти книгу обсягом майже 300 сторінок у тридцять хвилин звучання.

«Багатьма сюжетними лініями доведеться жертвувати, Крім того, потрібно залишити постійних персонажів, щоб слухачі не плуталися, але й не забувати про нових дійових осіб. Адже кожна історія – окремий сюжет, окрема інтрига. Щодо атмосфери, за яку читачі передусім цінують ретроромани, то я не переживаю. Її створить відповідний звуковий супровід, як обіцяє постановниця Світлана Свиридко-Сєрова. Та основне – голоси. Вони, як на мене, ідеально підібрані, аби слухач відчув початок ХХ століття на слух та повірив: персонажі ожили й говорять через століття. Лишаючись при тому нашими сучасниками», – сказав Андрій Кокотюха.

Голосом Климентія Кошового говорить Євген Нищук. Загадковою Магдою Богданович стала Ольга Сумська. Метушливого Йозефа Шацького грає Дмитро Завадський, а суворого комісара поліції Марека Віхуру – Сергій Калантай. У ватажка львівських кримінальників Єжи Тиму перетворився Роман Ясиновський. Віталій Борисюк став Адамом Вишневським – нареченим пані Магди. 

Над «Адвокатом із Личаківської» працюють продюсерка і постановниця проєкту «Радіодетектив» на «UA:Радіо Культура»  Світлана Свиридко-Сєрова і режисерка Марина Гольцева.

Світлана Свиридко-Сєрова розповіла «Детекторму медіа», що прем’єру «Адвоката із Личаківської» планують на 2020 рік, але місяць поки не може назвати, адже зробити годинну постановку для ефіру справа не проста.

Продюсрка додала, що це буде традиційно дві півгодинні серії, які прозвучать в ефірі «Радіо Культура» у суботу і неділю о 16.30.

Зазначимо, у 2019 році ретророман «Адвокат із Личаківської» отримав ще одне нове життя. Перша серія ретродетективу вийшла в форматі аудіокниги. Пропонує її українська аудіокнигання «Абук». За сприяння туристичної компанії «Феєрія» Андрій Кокотюха нещодавно тиждень працював в Парижі, аби підготувати продовження пригод Клима Кошового, яке перетвориться в «паризьку трилогію». Перша книга – «Голова з площі Пігаль» – побачить світ у видавництві «Фоліо» у вересні 2020 року. Події будуть розвиватись через п`ять років після тих, які завершили «львівський цикл» у романі «Офіцер із Стрийського парку».

Нагадаємо, у червні 2019 року Ольга Сумська працювала над озвучкою одніє з ролей у радіодетективі «Злочин у "Сонячному клубі", або Вбивство по-шведськи» з книжки оповідань Єжи Северського, який вийшов в ефірі «Українського радіо» та радіо «Культура» восени. 

comments powered by Disqus