Суспільне радіо Кропивницького упродовж кількох місяців транслюватиме казки Василя Сухомлинського

Про це повідомила прес-служба НСТУ. Цю інформацію сайту «Суспільне. Детектор медіа» підтвердила головний продюсер «Українське радіо: радіо "Скіфія-центр"» Наталія Потєєва.

«Український педагог й письменник Василь Сухомлинський – наш земляк. Раніше ми завжди до його дня народження виробляли тематичні програми. Цього року до 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського ми вирішили підготуватися заздалегідь і задумали записати аудіоказки з його збірки "Вогнегривий коник". Плануємо у вечірній час, у проміжку з 20:10 до 20:50, транслювати в радіоефірі по одній казці в день. Проект стартуватиме у понеділок, 9 квітня, і триватиме весняний і літній сезон. Можливо, у ранковий час будемо повторювати, адже це казки як для дітей, так і для дорослих», – сказала Наталія Потєєва.

За її словами, працівники Криворізької філії НСТУ сьогодні ведуть переговори з іншими філіями та центральною дирекцією «Українського радіо», аби цей проект прозвучав не лише на Кіровоградщині, а й по всій Україні.

Аудіоказки Василя Сухомлинського складуть цикл із чотирьох сезонів – «зима», «весна», «літо», «осінь». Як повідомили у компанії, у проекті візьмуть участь радійники та телевізійники Кіровоградської філії НСТУ, які читатимуть уривки творів автора. Ініціативу медійників підтримав камерний оркестр «Концертіно» Кіровоградської обласної філармонії (худ. керівник – заслужений діяч мистецтв України Н.Ю. Хілобокова), який розробив музичне оформлення проекту для двох циклів – зимового та осіннього. Незабаром буде створено й супровід для «весни» і «літа». До проекту планують залучити також кіровоградські гурти: «Ефір», «Техніка безпеки» та інші музичні колективи області.

Нагадаємо, Василь Сухомлинський народився 28 вересня 1918 року в селі Василівці Василівської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії (тепер Онуфріївський район Кіровоградської області). «Вогнегривий коник» – це збірка мудрих і повчальних казок, оповідань, притч, новел, написаних для дітей і дорослих. Кожна казка, кожне оповідання показують читачам неповторну красу природи, магічну силу доброти і чуйності у взаєминах між людьми, пробуджують бажання захистити слабшого й допомогти старшим.

Нагадаємо, Суспільне запустило дитячий проект «:Казки», який складається із підсайту «:Казки» та цілодобового радіо-казки українською мовою.

comments powered by Disqus