Стартував відбір на «Євробачення юних музикантів-2020»

Брати участь у відборі можуть українські музиканти, яким не менше ніж 12 років і не більше ніж 21 рік на день фіналу конкурсу. Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Юні музиканти можуть заповнити анкету за посиланням.

Учасники відбору мають відповідати таким критеріям: 

  • є громадянами України або офіційно мешкають в Україні не менше ніж два роки до дати фіналу міжнародного конкурсу (21 червня 2020 року);
  • їм виповнилося не менше ніж 12 років і не більше ніж 21 рік на день проведення фіналу міжнародного конкурсу;
  • навчаються з повним академічним навантаженням (не професіонали); 
  • не були лауреатами міжнародного конкурсу в минулі роки.\

Опрацьовуватимуть заявки до 22 березня. До 6 квітня оголосять представника України на міжнародному конкурсі «Євробачення юних музикантів-2020».

Член правління НСТУ, відповідальний за платформу телебачення, Ярослав Лодигін зазначив, щоСуспільний мовник вважає своєю місією розвиток та популяризацію академічної музики, яка зазвичай не цікавить приватні медіагрупи.

Як писав «Детектор медіа, 17 лютого у НСТУ прийняли рішення повернутися на конкурс класичної музики, який органіовує Європейська мовна спілка (ЄМС), – «Євробачення юних музикантів» (Eurovision Young Musicians).

Україна брала участь у «Євробаченні юних музикантів»у 2012 році, тоді скрипаль Богдан Івасик не ввійшов у фінал.

«Євробачення юних музикантів-2020» відбудеться в місті Загребі (Хорватія). Суспільний мовник транслюватиме на телеканалах і радіо півфінал конкурсу 17 червня  і 21 червня — фінал. 

Eurovision Young Musicians – це конкурс класичної музики, який органіовує Європейська мовна спілка (ЄМС). Конкурс проводиться раз на два роки, в ньому беруть участь виконавці класичної музики з різних країн Європи – членів ЄМС, які на момент проведення конкурсу мають вік від 13 до 20 років. 

Варто зазначити, що з 2018 року Суспільний мовник у Будинку звукозапису організовує національний проєкт «Я – Віртуоз!». У ньому беруть участь талановиті українські діти – виконавці академічної музики, лауреати і володарі Гран-Прі всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів. Художній керівник Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо Володимир Шейко, який опікується проєктом, вважає, що «Я – віртуоз!» претендує вийти на рівень нацвідбору на «Євробачення юних музикантів». 

Додамо, що Україна бере участь ще у дитячому і дорослому пісенних конкурсах «Євробачення».

comments powered by Disqus