Україна після 8-річної перерви повертається на «Євробачення юних музикантів»

Україна після 8-річної перерви повертається на «Євробачення юних музикантів»

13:04,
17 Лютого 2020
3049

Україна після 8-річної перерви повертається на «Євробачення юних музикантів»

13:04,
17 Лютого 2020
3049
Україна після 8-річної перерви повертається на «Євробачення юних музикантів»
Україна після 8-річної перерви повертається на «Євробачення юних музикантів»
У Національній суспільній телерадіокомпанії України прийняли рішення повернутися на конкурс класичної музики, який органіовує Європейська мовна спілка (ЄМС), – «Євробачення юних музикантів» (Eurovision Young Musicians).

Україна брала участь у «Євробаченні юних музикантів»у 2012 році, тоді скрипаль Богдан Івасик не ввійшов у фінал.

«Євробачення юних музикантів-2020» відбудеться в місті Загребі (Хорватія). Суспільний мовник транслюватиме на телеканалах і радіо півфінал конкурсу 17 червня  і 21 червня — фінал. Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Наразі невідомо про те, чи буде відбір на конкурс і якщо буде, то коли саме. У пресслужбі Суспільного розповіли  «Детектору медіа», що якраз зараз на етапі погодження наказ про проєкт, яким буде визначено керівника проекту, також на стадії підготовки положення про відбір учасника.

Відомо, що у конкурсі беруть участь лише країни-члени Європейської мовної спілки. У червні 2020 року у півфіналі виступлять представники 11 країни: Україна, Греція, Естонія, Мальта, Німеччина, Норвегія, Польща, Словенія, Хорватія, Чехія і Швеція.

Як писав «Детектор медіа», з 2018 року Суспільний мовник у Будинку звукозапису організовує національний проєкт «Я – Віртуоз!». У ньому беруть участь талановиті українські діти – виконавці академічної музики, лауреати і володарі Гран-Прі всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів. Художній керівник Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо Володимир Шейко, який опікується проєктом, вважає, що «Я – віртуоз!» претендує вийти на рівень нацвідбору на «Євробачення юних музикантів». 

Член правління НСТУ, генеральний продюсер Суспільного радіо Дмитро Хоркін теж зазначив корпоративному  сайту Суспільне, що завдяки проєкту «Я — віртуоз» ми переконалися, що в Україні багато юних талановитих музикантів. За його словами, Україна може бути гідно представлена на такому поважному конкурсі, як «Євробачення юних музикантів». «Ми навіть можемо сподіватися на перемогу», – додав він.

Нагадаємо, Eurovision Young Musicians – це конкурс класичної музики, який органіовує Європейська мовна спілка (ЄМС). Конкурс проводиться раз на два роки, в ньому беруть участь виконавці класичної музики з різних країн Європи – членів ЄМС, які на момент проведення конкурсу мають вік від 13 до 20 років. Україна брала участь у 2012 році, скрипаль Богдан Івасик не ввійшов у фінал.

Наступний конкурс Eurovision Young Musicians відбудеться у 2020 році.

Як писав «Детектор медіа», продюсерка проєкту «Я – Віртуоз!» Алла Шейко розповіла, що однією з причин заснування «Я – Віртуоз!» було те, що в Україні є багато музичних колективів та виконавців високого класу, про яких майже ніхто не знав, окрім фахівців. Метою проєкту було саме розповісти про них українцям.

Додамо, що Україна бере участь ще у дитячому і дорослому пісенних конкурсах «Євробачення».

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду