Оприлюднили текст Радіодиктанту національної єдності-2020 «Виклики книжкової ери»

Оприлюднили текст Радіодиктанту національної єдності-2020 «Виклики книжкової ери»

11:00,
11 Листопада 2020
42189

Оприлюднили текст Радіодиктанту національної єдності-2020 «Виклики книжкової ери»

11:00,
11 Листопада 2020
42189
Оприлюднили текст Радіодиктанту національної єдності-2020 «Виклики книжкової ери»
Оприлюднили текст Радіодиктанту національної єдності-2020 «Виклики книжкової ери»
Текст радіодиктанту написав письменник і видавець Іван Малкович.

На сайті «Українського радіо» об 11:00 11 листопада опублікували текст радіодиктанту національної єдності-2020 під назвою  «Виклики книжкової ери».

У прямому ефірі Суспільного радіодиктант читала акторка Римма Зюбіна. Текст «Виклики книжкової ери» створив письменник і видавець Іван Малкович. У «Видавництві Івана Малковича „А-ба-ба-га-ла-ма-га“» вийшли друком серія книг «Гаррі Поттер» Джоан Ролінґ та «Абетка», про які йдеться у «Викликах книжкової ери». 

Публікуємо повний текст радіодиктанту національної єдності:

ВИКЛИКИ КНИЖКОВОЇ ЕРИ

Наприкінці минулого тисячоліття читачі стурбовано запитували: "Невже електронні носії витіснять традиційну книжку?" Але коли Джоан Ролінґ написала "Гаррі Поттера" і її серія романів розійшлася стомільйонними паперовими накладами, це питання втратило свою гостроту.

Сьогодні більш-менш зрозуміло, що електронні носії, принаймні поки що, не створюють кардинальної загрози паперовим книжкам. Проте з’явилися вони не випадково. Гадаю, це Бог так готує нас до далеких мандрівок. Це він підсунув нам ґаджети, щоб ми змогли колись забрати з собою на інші планети свої улюблені книжки, музику, фотографії, картини, — бо як інакше вдалося б це зробити?

Отож доки Ілон Маск ще тільки на півдорозі до інших світів, паперова книжка в безпеці. Однак деякі науковці стверджують, що коли люди нарешті зможуть зачати й народити в космічних умовах нове життя, то таке людське дитя буде схоже радше на знайомий кінематографічний образ "енелятка" — з великою головою, очима на пів обличчя, слабкими м’язами. Для нього, на відміну від нас, такі приємні відчуття, як гортання сторінок, запах паперу, будуть невідомі. І ось, напевно, вже аж тоді й запанує ера електронної книжки.

Але й це не страшно: головне — читати, і не так важливо, з яких носіїв. Бо книжки — це знання й емоції, які, на відміну від щоденного потоку інформації, залишаються з нами надовго.

Нагадаємо, 9 листопада відбувся ювілейний XX Всеукраїнський радіодиктант національної єдності-2020. Його наживо транслювали канали «UA: Перший», «UA: Культура» та всі регіональні суспільні телеканали, які є в кожному обласному центрі, «Українське радіо», радіо «Культура» та на сторінках соціальних мереж.

У бібліотеці імені Вернадського диктант написали прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, народні депутати, артисти та багато відомих українських діячів і зірок.

«Українське радіо» отримало майже 14 тисяч електронних листів із текстом радіодиктанту. Паперові листи «Українське радіо» прийматиме ще 2 тижні, адже диктант писали по всьому світі, навіть на Антарктиді.  

Додамо, «Радіодиктант» став найпопулярнішим Google-запитом в Україні 9 листопада. 

Фото: пресслужби Суспільного

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду