На «Українському радіо» запустять нові проекти напередодні президентських виборів

Про це у повідомив генпродюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін на своїй фейсбук-сторінці.

За його словами, три нові проекти будуть 1) для і про людей з інвалідністю, 2) про юридичні аспекти, зокрема виборче законодавство, 3) про гуманітарну політику у заявах кандидатів у президенти. Проекти запустять у лютому.

  • «Для і про людей з інвалідністю – "Вибори-2019: можливості для всіх". Спільно з експертами Національної асамблеї людей з інвалідністю на Першому та Третьому каналах Українського радіо у березні вийде серія передач про доступність виборчих дільниць для людей з інвалідністю, про, наприклад, те, як незрячий може проголосувати щодо. Ми плануємо першими в радіоефірі оприлюднити експертизу фахівців громадських організацій людей з інвалідністю на дотримання загальноєвропейських стандартів доступності виборчі дільниці. Старт проекту – 18 лютого.
  • Юридичні аспекти – серія радіодокументальних передач про виборче законодавство, його історію, історію змін та правничі поради щодо сучасних викликів. Наприклад, "як уникнути тиску начальника, якщо ти – бюджетник", "що робити у разі спроби підкупу вас як виборця"... Старт проекту – 25 лютого.
  • Гуманітарна політика. Журналісти Третього каналу Українського радіо Радіо Культура вийдуть в ефір із серією перед "Культура ж не на часі?", де аналізуватимуть заяви кандидатів, що стосуються розвитку культури, мистецтва, освіти, науки, релігійних питань. Запрошені експерти аналізуватимуть конкренті заяви кандидатів у президенти з таких тем. Основним мотивом спецпроектів за участі митців, науковців і освітян стануть слова одного зі старожилів української політичної сцени "Хто з політиків готовий полюбити кульлуру до глибини кишені"», – зазначив він.

Дмитро Хоркін додав, що для суспільного радіо робота під час виборів – велика відповідальність і показник того, що зусилля з реформування державного мовлення не були марними.

«Якщо раніше Українське радіо було лише провладним або просто відмовчувалось кволими нецікавими передачами під час виборів, то тепер ми на різних каналах відповідно до стандартів журналістики різнобічно платникам податків даватимемо якісну інформацію про перегони і заяви/програми кандидатів», – написав генпродюсер УР.

Він також нагадав, що з 14 січня щопонеділка на Першому каналі «Українського радіо» виходить проект «А серйозно?» з ведучими Богданом Буткевичем, який по буднях бадьорить слухачів «Українського радіо» у ранковій програмі «Сьогодні.Зранку» та ведучою авторського спецпроекту «Коло Доброчесності» Наталею Соколенко, яка звикла викривати корупційні схеми і виводити чиновників на чисту воду.

Додамо, про перші два випуски проекту «А серйозно?» сайт «Детектор медіа» уже писав у блозі «Як Богдан Буткевич заклеїв рот скотчем Наталі Соколенко, або (Не)серйозно про кандидатів у президенти».

comments powered by Disqus