«UA: Перший» змінив доменне ім’я сайту

Раніше доменне ім’я сайту каналу було 1tv.com.ua, відколи канал мав назву «Перший національний» (з 1998 до 2015 року).У лютому 2019 року  його замінено на tv.suspilne.media.

Це пов’язано з тим, що триває процес ребрендингу (перепозиціонування) каналу, і в 2020 році канал матиме нову назву «Суспільне ТБ».

Ще на початку січня 2020 року канал мав змінити назву та оновити сітку мовлення. Проте, як відомо «Детектору медіа» з власних джерел, через фінансові питання, пов’язані з надходженням бюджетних коштів, перезапуск каналу довелося відкласти.

Наразі відомо, що Суспільний мовник подав заяву до Нацради з питань телебачення і радіомовлення про переоформлення своїх ліцензій у зв’язку зі зміною назви каналу. Новою назвою каналу буде саме «Суспільне ТБ». Про це в інтерв’ю «Детектору медіа» сказав член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідальний за телевізійну платформу, Ярослав Лодигін.

За його словами, зміна назви на «Суспільне ТБ» – це лише невелика складова частина усіх тих якісних змін, які мають відбутись у мовленні для повного перезапуску каналу.

Нагадаємо, 7 квітня 2015 року в прямому ефірі було урочисто змінено логотип «Першого Національного» на логотип суспільного мовника – «UA: Перший». Зміна назви загальнодержавного суспільно-політичного телеканалу відбулася в момент закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України», який усунув технічні проблеми на шляху перетворення державних телерадіокомпаній у Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ). Було презентовано як логотип Суспільного мовника України: «UA: Суспільне мовлення», так і його першого каналу: «UA: Перший».

Додамо, що логотип суспільного мовлення «UA» означає You are – Ти є, тобто тобто «Ти є Перший».

Нова назва каналу довго приживалася. Ще у 2018 році у регіональних газетах «UA: Перший» називали УТ-1, «Перший Національний» і навіть «Ера Перший». 

За задумом компанії, усі регіональні філії у процесі реформування мали отримати логотип UA: Надання логотипу Суспільного тривало з грудня 2015 року до липня 2019 року. Останніми з регіональних телеканалів його отримали «Скіфія», «Запоріжжя» та «Центральний канал», і лише тоді змінили назви на «UA: Київ», «UA: Запоріжжя» та «UA: Херсон». Проте уже до кінця 2019 року у задумі в компанії є перехід на новий бренд. Це стосуватиметься і філій. З грудня 2019 року на корпоративному сайті 24 регіональних канали мають назви без логотипу  UA:, лише як назви обласного центру чи регіону. 

«Перехід на новий бренд має символізувати вихід на новий рівень якості, а не просто бути черговою зміною логотипа. Тому це буде не миттєва зміна логотипів усіх каналів, а поступовий перехід до нового бренду. У цьому плані наш сайт новин suspilne.media – хороший приклад переходу, адже саме з диджитал-платформ розпочався ребрендинг», – сказав «ДМ» Ярослав Лодигін.  

comments powered by Disqus