Суспільне запускає інтернет-проект «Дивацька історія України»

Двохвилинні відеоролики публікуватимуть щовівторка, щочетверга та щосуботи на Фейсбук-сторінках телеканалів «UA: Першого» та «UA: Культура» і філій НСТУ, а повний 6-хвилинний випуск пізніше завантажуватиметься на YouTube. Про це йдеться на сайті «UA: Першого».

«Проект наразі містить 12 випусків, створених за допомогою анімації, графіки, колажування та кадрів із кінофільмів. Кожен випуск міститиме три двохвилинні ролики. Озвучив відео ведучий телеканалу UA: Культура Євген Барков. За час існування Суспільного це – перший проект, візуальна частина і хронометраж якого були розроблені з урахуванням перш за все особливостей веб-платформ – Facebook і YouTube», – повідомили на телеканалі.

Як зазначили на Суспільному, мета проекту – популяризувати історію України, яку школярі звикли сприймати як навчальну дисципліну, а дорослі – як інструмент спекуляції та пропаганди. «Використання свіжих фактів та цікавої динамічної подачі має відродити інтерес до вітчизняної історії і довести, що вона приховує ще безліч сюрпризів. Сюжети охоплюватимуть період давньої історії (від динозаврів до Русі), козаччини, гетьманщини та новітнього часу. Увагу також буде приділено ключовим особистостям та деконструюванню розповсюджених історичних міфів».

«Дивацька історія України» – е спільний проект Національної суспільної телерадіокомпанії України та інтернет-ресурсу Was, який працює на стику жанрів історичної довідки і сторітеллінгу.

comments powered by Disqus