Радіо «Культура» презентує низку спецпроєктів до 100-річчя «Українського радіо»

Радіо «Культура» презентує низку спецпроєктів до 100-річчя «Українського радіо»

17:38,
29 Жовтня 2024
861

Радіо «Культура» презентує низку спецпроєктів до 100-річчя «Українського радіо»

17:38,
29 Жовтня 2024
861
Радіо «Культура» презентує низку спецпроєктів до 100-річчя «Українського радіо»
Радіо «Культура» презентує низку спецпроєктів до 100-річчя «Українського радіо»
Проєкти дадуть слухачам змогу дослідити історію української культури, літератури та мистецтва через факти, музичні твори й архівні записи.

На радіо «Культура» вийде низка спеціальних проєктів до 100-річного ювілею «Українського радіо». Про це повідомили на корпоративному сайті Суспільного.

Так, з 28 жовтня на радіо «Культура» стартував проєкт «100 років в ефірі: голоси українських письменників». Серед голосів, які звучатимуть, є ексклюзивні записи українських письменників від 1950-х років і до сьогодення: Іван Багряний, Василь Симоненко, Ліна Костенко, Сергій Жадан, Оксана Забужко та багато інших.

«Голоси як невидимий портал — зв'язок між поколіннями. Вони оприявнюють приховані сенси, які особливо важливі, бо наш ефір можна почути навіть на тимчасово окупованих територіях. Радіо створює художній засіб спілкування навіть тоді, коли це здається неможливим. Це було і під час Другої світової війни, і залишається незмінним дотепер», — зазначила авторка проєкту Лілія Славінська.

З 3 листопада о 9:00 в ефірі також стартує спецпроєкт з 14 випусків про знакові музичні записи «Художнього фонду "Українського радіо"». 

«Лише за останні два роки команда Радіо Культура записала й оприлюднила в ефірі кілька важливих музичних прем’єр: це і “Чоколівська симфонія” Олександра Саратського, написана у перші місяці повномасштабної війни, і “Симфонія Перемоги” Золтана Алмаші, і “Симфонія Незламності” Олега Безбородька, які прозвучали у Львівському органному залі.

З іншого боку, маємо багато знакових архівних записів, зроблених ще у 1940-ві роки та пізніше. Дещо з цих записів представимо у проєкті до сторіччя», — розповіла одна з авторок проєкту, завідувачка музичної редакції Світлана Галась.

З 4 листопада о 9:00 щодня лунатиме літературний проєкт «100 років в ефірі: радіо в українській літературі». Кожна серія міститиме уривки з творів українських письменників від 1920-х до сучасності, на сторінках яких звучить радіо.

«Кожна серія — це унікальна подорож крізь епохи, що охоплює період від 1920-х до сьогодення. Цей проєкт досліджує відомі художні тексти, де радіо стає провідником, що проводить слухачів українською літературою», — анонсувала продюсерка проєкту Марина Люта.

Окрім цього, фрагменти найстаріших записів, які збереглися у фонді «Українського радіо» від 1947 року, прозвучать в ефірі радіо «Культура» 16 листопада о 21:00. Спогадами про ці записи поділяться актори Богдан Бенюк, Наталія Сумська, Олексій Богданович та інші.

Читайте також:

Фото: Суспільне

Читайте також
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду