Оприлюднено текст радіодиктанту «Крила України»

Оприлюднено текст радіодиктанту «Крила України»

11:18,
12 Листопада 2018
32359

Оприлюднено текст радіодиктанту «Крила України»

11:18,
12 Листопада 2018
32359
Оприлюднено текст радіодиктанту «Крила України»
Оприлюднено текст радіодиктанту «Крила України»
На сайті «Українського радіо» опублікували текст радіодиктанту під назвою «Крила України».

Кожен бажаючий, хто писав радіодиктант 9 листопада, має нагоду перевірити свій текст. Імена переможців назвуть у грудні 2018 року.

Подаємо повний текст радіодиктанту: 

«Крила України

     Що спадає на думку, коли чуємо слово «мрія»? Щось піднесене: небо, крила, політ… Недарма саме «Мрією» назвали найбільший у світі літак, сконструйований, до речі, у Києві. Щоб злетів цей велетенський і, на перший погляд, непідйомний залізний птах у синю височінь, свій досвід і талант у нього вклали люди різних національностей. Власне, сила наша в тому, що нас багато і ми різні. А здійснених разом, здавалося б, нездійсненних мрій нам не бракує.

     Скажімо, Сергій Параджанов, вірменин за походженням, захопив увесь світ фільмом «Тіні забутих предків», зібравши десятки нагород на численних міжнародних кінофестивалях. Народжена в російському Смоленську Тетяна Яблонська полонила наші душі українськими мотивами, від споглядання яких неначебто очищаєшся й стаєш добрішим. А як не згадати нащадка давнього грузинського роду Iвана Кавалерідзе, якого знають у світі як талановитого українського скульптора, що перетворював мармур на живі фігури?

     Упродовж сторіч земля від Сяну й до самого Дону кожного обдаровує творчими крилами. Головне – усім нам робити свою справу з любов’ю, відчувати політ, і тоді обов’язково мрія здійсниться!»

У диктанті є 164 слова. Автор диктанту: Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка.

Нагадаємо, 9 листопада, у День української писемності й мови, об 11: 30 відбувся 18-й радіодиктант єдності. Він звучав на хвилях Першого каналу «Українського радіо» і радіо «Культура»,  транслювали наживо на телеканалах в ефірі та на сайтах «UA: Перший», «UA: Крим» і «UA: Культура».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду