«Українське радіо», «Промінь» і «Культура» мовитимуть у цифровому ефірі

«Українське радіо», «Промінь» і «Культура» мовитимуть у цифровому ефірі

18:51,
29 Березня 2018
3144

«Українське радіо», «Промінь» і «Культура» мовитимуть у цифровому ефірі

18:51,
29 Березня 2018
3144
«Українське радіо», «Промінь» і «Культура» мовитимуть у цифровому ефірі
«Українське радіо», «Промінь» і «Культура» мовитимуть у цифровому ефірі
У Києві близько 20 тис. авто оснащені приймачами, що мають можливість приймати цифровий сигнал.

Три радіостанції Національної суспільної телерадіокомпанії України – «Українське радіо», «Промінь» і «Культура» – виграли конкурс на цифрове радіомовлення в стандарті T-DAB (DAB+) у Києві, оголошеного 27 грудня 2017 року.

Про це стало відомо на черговому засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, яке відбулося 29 березня. На ньому Нацрада підбила підсумки конкурсу на цифрове радіомовлення. 

«Наразі компанія недофінансована на 50% від того, що вимагає закон, але продовжує працювати відповідно до стратегії. Стратегічно ми зацікавлені в максимальному розповсюдженні контенту, у тому числі через цифрове радіо. Будемо перерозподіляти витрати, відмовлятися від певних частот і ресурсів на користь того, щоб запуститися в цифровому ефірі. На сьогодні з 300 млн грн, які необхідні нам на рік для забезпечення трансляції всіх каналів НСТУ і виконання ліцензійних умов, ми маємо лише 50 млн», – сказав член правління НСТУ Микола Чернотицький.

Голова Нацради Юрій Артеменко дорікнув, що НСТУ не мовить на частотах, які ділить з іншими мовниками, і закликав або відмовлятися від них, або відновити мовлення.

Зі слів пана Чернотицького, НСТУ планує відмовитися від цих частот.

Також Нацрада попросила НСТУ виступити локомотивом популяризації цифрового радіо. За даними пана Чернотицького, близько 20 тис. авто в Києві оснащені приймачами, що мають можливість приймати цифровий сигнал. Радіостанції НСТУ звільняються від сплати ліцензійного збору (це передбачено законом).

Загалом, на конкурс було виставлено 14 місць у цифровому мультиплексі, який працюватиме на базі двох передавачів Концерну РРТ в Києві. Заяви подали 10 радіостанцій – усі вони стали переможцями конкурсу: «Радіо Марія», Old Fashioned Radio, Zemlya, Hype Radio, «Країна ФМ», «Перше цифрове», «Українське радіо», «Промінь», «Культура» і «Мейдан». Нацрада одноголосно підтримала їх.

Нагадаємо, 27 липня 2017 року Нацрада вирішила замовити в УДЦР прорахунок частоти для запуску цифрового радіо стандарту DAB+ у Києві, щоб реалізувати в Києві експеримент із запуском цифрового радіо.

21 грудня Нацрада вирішила оголосити конкурс на цифрове радіо стандарту T-DAB (DAB+) у Києві, а також затвердила конкурсні умови.

27 грудня в газеті «Голос України» було опубліковано оголошення конкурсу Нацради на цифрове радіомовлення у стандарті T-DAB (DAB+) у Києві.

Додамо, Норвегія стала першою країною у світі, яка у січні 2017 року відключила FM-радіо і перейшла на цифрове радіо.Таке рішення прийняв парламент Норвегії. Ці зміни обурили автомобілістів, чиї машини оснащенні FM-передавачами. Тепер їм для того, щоб слухати радіо, доведеться встановлювати DAB-приймачі, які коштують в середньому 1500 норвезьких крон (168 євро).

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду