«Українське радіо» через недофінансування Суспільного буде змушене скоротити мовлення по всій Україні
«Українське радіо» через недофінансування Суспільного буде змушене скоротити мовлення по всій Україні
Генеральний продюсер Українського радіо Дмитро Хоркін вважає, що Уряд позбавляє права платників податків почути Cуспільне радіо, яке вони утримують, йдеться на сайті «УР».
«Недофінансування суспільного може поставити під загрозу мовлення на окуповані території Донбасу та Криму. Так, ми не зможемо проплатити енерговитратні середньохвильові передавачі і давати незаангажовану проукраїнську позицію громадянам, які проживають під окупацією. У зв’язку із недофінансуванням, ми муситимемо, і по всій Україні загалом, скоротити обсяги мовлення. Відповідно, уряд позбавляє права платників податків почути Cуспільне радіо, яке вони утримують», – сказав Дмитро Хоркін.
Нагадаємо, у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 563,1 грн. Це вдічі менше, ніж того вимагає Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік.
При тому, що за два дні до публікування держбюджету, 16 вересня 2017 року, на 14-ій щорічній конференції «Ялтинська європейська стратегія» (YES) прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що гроші на підтримку та розвиток Суспільного мовлення в Україні передбачені бюджетом на наступний рік у повному обсязі. Він не виключив, що бюджет Національного суспільного телерадіомовлення України може бути збільшено.
Правління ПАТ «НСТУ» зробило офіційну заяву щодо ситуація, що склалася. У НСТУ сприйняли ситуацію з недофінансуванням як спосіб ручного керування мовником напередодні виборчої кампанії, йдеться в офіційній заяві ПАТ "НСТУ" щодо недофінансування суспільного мовлення в Україні.
Як писав сайт «Суспільне мовлення», у 2017 році ПАТ «НСТУ» мала б отримати з бюджету 1,2 мільярди гривень, проте у Держбюджеті на цей рік закладено лише 75% цієї суми – на 309 мільйонів гривень менше. У зв'язку з цим, НСТУ на виробництво програм має 0 гривень 0 копійок.