Із квітня «Промінь» розпочне мовлення на семи додаткових ФМ-частотах, «Культура» – на п’яти

Із квітня «Промінь» розпочне мовлення на семи додаткових ФМ-частотах, «Культура» – на п’яти

16:14,
24 Березня 2017
5618

Із квітня «Промінь» розпочне мовлення на семи додаткових ФМ-частотах, «Культура» – на п’яти

16:14,
24 Березня 2017
5618
Із квітня «Промінь» розпочне мовлення на семи додаткових ФМ-частотах, «Культура» – на п’яти
Із квітня «Промінь» розпочне мовлення на семи додаткових ФМ-частотах, «Культура» – на п’яти
Унаслідок об’єднання ліцензій на радіомовлення Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) другий канал суспільного радіо «Промінь» з квітня зможе мовити на семи додаткових ФМ-частотах, а третій канал суспільного радіо «Культура» – на п’яти ФМ-частотах.

Про це «Детектору медіа» повідомив заступник директора виконавчого директора філії НСТУ «Українське радіо» Валерій Юрченко.

Під час об’єднання ліцензій було перерозподілено частотний ресурс, яким раніше володіли центральна дирекція «Українське радіо» та всі обласні філії НСТУ. Унаслідок перерозподілу частотного ресурсу 17 ФМ-частот, на яких раніше мовили суто філії, відтепер приєднані до мереж «Променя» та «Культури».

До мережі радіо «Культура» приєднано 5 ФМ-частот з обсягом мовлення 24 години на добу. До мережі радіо «Промінь» – 12 ФМ-частот, з яких 7 – з обсягом мовлення 24 години на добу, решта 5 – з окремими відрізками мовлення (оскільки філії НСТУ ділили ці частоти з іншими мовниками).

Уже з квітня, коли НСТУ отримає свої переоформлені ліцензії з Нацради, «Промінь» розпочне мовлення на семи нових частотах, «Культура» – на п’яти. Питання мовлення «Променя» на інших п’яти частотах, які приєднані до його мережі, але не передбачають цілодобового обсягу мовлення, буде вирішено згодом – там ще необхідно узгоджувати сітку мовлення.

Обласні філії НСТУ мають по чотири 50-хвилинні відрізки мовлення по ФМ-мережі першого каналу суспільного радіо «Українське радіо» (загалом 3 години 20 хвилин на добу). Також відтепер для філій, які мають більші обсяги власного контенту, передбачені відрізки мовлення обсягом до 4 годин на добу в мережах «Променя» та «Культури», розповів «Детектору медіа» заступник гендиректора НСТУ з координації філій Михайло Шматов.

Дотепер радіо «Промінь» мало лише одну ФМ-частоту, радіо «Культура» – 8 ФМ-частот. Таким чином, покриття «Променя» в ФМ-діапазоні розшириться до 8 частот, «Культури» – до 13 частот.

Наводимо перелік усіх ФМ-частот радіо «Промінь» і «Культура» (нові частоти виділено жирним шрифтом) з обсягом мовлення 24 години на добу:

Область

Населений пункт

Частота, МГц

Потужність передавача, Вт

Радіо «Промінь»

Полтавська

Гадяч

105,9

30

Волинська

Горохів

105,2

100

Волинська

Луцьк

107,3

1000

Волинська

Нововолинськ

101,6

100

Одеська

Болград

96,1

250

Одеська

Ковбасова Поляна

106,8

250

Рівненська

Вараш

101,1

500

Рівненська

Острог

107,8

100

Радіо «Культура»

Вінницька

Гайворон

107,2

100

Вінницька

Піщанка

104,1

100

Волинська

Луцьк

101,9

1000

Волинська

Любешів

105,2

1000

Львівська

Добромиль

92,5

100

Полтавська

Гадяч

102,1

30

Сумська

Білопілля

91,1

100

Чернівецька

Сокиряни

104,7

100

Житомирська

Олевськ

101,9

100

Івано-Франківська

Верховина

101,7

30

Івано-Франківська

Мала Тур’я

106,6

100

Чернігівська

Козелець

99,6

100

Чернігівська

Холми

101,2

100

Нагадаємо, 23 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила 86 ліцензій Національної суспільної телерадіокомпанії України на радіомовлення, об’єднавши їх у три ліцензії для трьох радіоканалів Суспільного мовника: «Українське радіо», «Промінь» і «Культура». Також Нацрада продовжила строк дії нових трьох ліцензій на сім років.

Між трьома радіоканалами перерозподілено частотний ресурс, яким раніше володіли центральна дирекція «Українське радіо» та всі обласні філії. Водночас із ліцензій було вилучено загалом близько 60 УКХ і середньохвильових частот, на яких або давно відсутнє мовлення, або в цих містах уже отримано ФМ-частоти.

Минулого тижня, 16 березня, Нацрада підбила підсумки форматного конкурсу на українське музичне радіо, на який було виставлено 16 ФМ-частот. Напередодні конкурсу з’ясувалося, що радіо «Промінь», яке є другим каналом суспільного радіо та яке експерти й гравці ринку вважали одним з претендентів на перемогу, взагалі не подало заявок на конкурс.

Це стало несподіванкою для колективу «Променя», який виступив з відкритим листом з вимогою пояснень. Детальніше про причини неучасті «Променя» в конкурсі на частоти «Детектору медіа» розповів заступник гендиректора НТКУ з координації діяльності філій Михайло Шматов.

21 березня на зборах колектив радіо «Промінь» з’ясовував, хто з керівництва винен у неучасті в конкурсі на частоти і що робити, щоби в майбутньому ситуація не повторилася. Представники Нацради та керівництва НСТУ висловили своє бачення, як будуть розвивати мережу мовлення «Променя». З їхніх слів, вони очікують вимкнення аналогового телебачення, унаслідок якого з’явиться можливість прорахувати частоти для ФМ-мовлення.

Раніше, 24 січня, Нацрада замовила в «Українського державного центру радіочастот» прорахунок 49 ФМ-частот для другого і третього каналів суспільного радіо – «Променя» та «Культури».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду