Моніторинг вечірніх випусків новин «Українського радіо» за 8–12 червня 2020 року

Моніторинг вечірніх випусків новин «Українського радіо» за 8–12 червня 2020 року

16:28,
19 Червня 2020
8651

Моніторинг вечірніх випусків новин «Українського радіо» за 8–12 червня 2020 року

16:28,
19 Червня 2020
8651
Моніторинг вечірніх випусків новин «Українського радіо» за 8–12 червня 2020 року
Моніторинг вечірніх випусків новин «Українського радіо» за 8–12 червня 2020 року
У досліджених випусках новин «Українського радіо» на звітному тижні червня, порівняно з попереднім дослідженим періодом у жовтні минулого року, значно зросла кількість порушень більшості стандартів інформаційної журналістики.

У тексті кожного матеріалу маркуються ключові ознаки порушень стандартів:

жовтим шрифтом — ознаки порушення стандарту відокремлення фактів від думок (тобто журналістські оцінки й висновки, а також слова, які є маркерами суб’єктивної думки),

голубим шрифтом — ознаки порушення стандарту достовірності інформації (тобто відсутність чи розмитість посилання на надійне джерело інформації),

червоним шрифтом — ознаки порушення стандарту точності (тобто фактична неточність або критична для точності розмитість фактичної інформації).

Зауваження в тексті даються так: (напівжирним шрифтом і в дужках).

У кінці сюжету напівжирним шрифтом описово — про порушення стандартів оперативності, балансу думок і повноти інформації, якщо вони є.

Також подано важливі теми кожного дня, про які не згадувалося у випуску новин.

Порушення стандартів точності і оперативності визначаються за допомогою повідомлень агентства УНІАН. Якщо певний факт «UA: Перший» і «Українське радіо» подають однаково, а УНІАН інакше, правильним вважається подача факту суспільними мовниками.

Оскільки на «Українському радіо» нема єдиного випуску, який міг би вважатися підсумковим, у моніторингу розглядаються 5 щогодинних випусків, які виходять в ефір у вечірній час, — це випуски за 18:00, 19:00, 20:00, 21:00 і 22:00. Якщо в інших випусках протягом дня виходять матеріали на головні суспільно-політичні теми дня або матеріали, в яких є ознаки замовності, — вони також розглядаються моніторингом. Не розглядаються повні повтори матеріалів і повтори зі змінами лише за формою (тобто, коли ці зміни не стосуються появи в матеріалі нових фактів і/або нових коментарів).

Для збільшення зображення клікніть на нього

У досліджених випусках новин «Українського радіо» на звітному тижні червня, порівняно з попереднім дослідженим періодом у жовтні минулого року, значно зросла кількість порушень більшості стандартів інформаційної журналістики: достовірності подачі інформації — з 11 до 16,5%, відокремлення фактів від думок — з 9 до 21%, точності подачі інформації — з 0 до 3,5%, повноти інформації — з 35 до 54%. Натомість знизилася кількість порушень стандарту балансу думок — з 6 до 3,5%, не порушувався стандарт оперативності подачі інформації. На звітному тижні, на відміну від попереднього моніторингу, не було зафіксовано жодного матеріалу з ознаками ймовірної замовності.

На звітному тижні стандарт балансу думок було порушено у трьох матеріалах із 85 досліджених (або в 3,5% досліджених матеріалів).

У повідомленні 9 червня про затримання поліцією підозрюваних у нападі та пограбуванні лікаря в Києві жодним чином не представлено позиції самих підозрюваних чи їх захисту або пояснень причин відсутності цієї позиції.

У матеріалі 9 червня про те, що поліція повідомила про підозру одному з імовірних організаторів перестрілки в Броварах, жодним чином не позначено позиції самого підозрюваного чи його захисту або пояснень причин відсутності цієї позиції.

У матеріалі 12 червня (випуск о 18:00) незбалансовано подається думка прем’єра Дениса Шмигаля з приводу логіки утворення нових районів без іншої позиції або експертної оцінки. Натомість у випуску о 20:00 критичну експертну оцінку подано.

На звітному тижні стандарт оперативності подачі інформації не було порушено в жодному матеріалі з досліджених (0%).

Стандарт достовірності подачі інформації було порушено у 14 матеріалах із 85 досліджених (16,5%).

Частина таких порушень — розмиті неперсоніфіковані посилання на джерела інформації у певних структурах чи установах:

«За інформацією Мінохорони здоров’я, в Україні через високі показники захворюваності, внаслідок Ковід-19, побільшало регіонів не готових до послаблення карантину з 5 до 8» (8 червня).

«Представників окремих районів Донецької і Луганської областей вперше залучили до засідань тристоронньої контактної групи, повідомляють в Офісі президента» (9 червня).

«На підприємстві «Антонов» вважають, що «Укроборонпром» намагається розвалити завод. У концерні це відкидають» (9 червня).

«У Офісі генпрокурора кажуть, що клопотатимуть для Порошенка про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою» (10 червня).

«У Держбюро пояснили, що шукали одного із народних депутатів України минулих скликань, члена Партії регіонів Геннадія Бобков» (12 червня).

Стало значно більше, ніж у попередньому моніторингу, посилань на джерела в інтернеті без належних підтверджень:

«Зокрема зловживання та порушення з боку керівництва, які могли привести до значних збитків державі і завдати шкоди репутації заводу «Антонов», йдеться на офіційному сайті “Укроборонпрому”» (9 червня).

«Журналіст Українського тижня Денис Казанський на своїй сторінці у фейсбук написав, що перш за все йдеться про місцеві вибори та закон про особливий статус Донбасу» (9 червня).

«Про це повідомили на сайті Міністерства фінансів» (10 червня).

«До 22 червня дистанційно працює Національна бібліотека України імені Вернадського, написано на їхній сторінці у фейсбук» (10 червня).

«Проведена під час досудового розслідування експертиза засвідчила версію про умисне убивство, ідеться на офіційному сайті СБУ» (11 червня).

«Документальний фільм «Віддалений гавкіт собак» про війну на Донбасі, режисера Симона Леренга Вильмонт а, став переможцем премії Пібоді Евордс, повідомляється на офіційній сторінці премії» (11 червня).

«Міський голова Фастова Михайло Нитяжук, приміром, привітав таке рішення уряду на своїй сторінці у фейсбуці» (12 червня).

І були узагальнені посилання на невизначені групи людей при подачі суб’єктивних суджень:

«Через карантин туристів там навесні не було, а нині екскурсоводи кажуть, з нетерпінням чекають, коли люди почнуть приїжджати знову» (9 червня).

«Працівники кажуть, що обурені рішенням концерну «Укроборонпром» про звільнення їхнього керівника і вважають таке рішення тиском на підприємство. Також говорять, що не хочуть належати до концерну» (9 червня).

Стандарт відокремлення фактів від думок порушувався у 18 матеріалах із 85 досліджених (21%).

Порушеннями цього стандарту були вживання журналістами оцінної лексики і лексики урочистого стилю:

«Юний винахідник мріє, аби його ідею реалізували. Тож відкритий до пропозицій IT-компаній» (8 червня).

«На набережній Скадовська поки що зовсім мало відпочивальників» (8 червня).

«Тільки одного, Олега Пулатова, відставного офіцера російської армії, на слуханні офіційно представляли адвокати» (8 червня).

«У захопленні вигукує: Працює!» (8 червня).

«Закликав не припиняти протидію вірусу в країнах, де спостерігаються поліпшення» (8 червня).

«В той же час туристів тут чекають. Підготували навіть нові екскурсії» (9 червня).

«У більшості випадків хвороба проходить в легкій формі, зазначила Світлана Ясипенко» (9 червня).

«…його колега, головний редактор проукраїнського видання Остров Сергій Гармаш» (9 червня).

«Тож міністр охорони здоров’я Максим Степанов закликає українців і надалі дотримуватися карантинних обмежень» (11 червня).

«Буревій на Львівщини накоїв лиха» (11 червня).

«Причому перша леді почувається добре та не має жодних симптомів хвороби» (12 червня).

«Сам Сергій Стерненко заявив, що прокурори вибірково доставали документи, які долучали до справи» (12 червня).

«Тут присутні як і активісти, наприклад, відомий Роман Ратушний так і просто громадяни України, які приїхали підтримати Стерненка» (12 червня).

«Так заявляє співголова партії Артур Герасимов» (12 червня).

На звітному тижні стандарт точності було порушено у трьох матеріалах із 85 досліджених (3,5%).

У матеріалах за 11 та 12 червня стверджувалося, що Сергій Стерненко, захищаючись від нападників, одного з них «смертельно поранив ножем у живіт». За даними слідства, нападник Кузнєцов помер від ножового поранення в серце.

У матеріалі 12 червня Владислава Мангера названо главою Херсонської облдержадміністрації. Насправді він голова Херсонської облради.

Стандарт повноти подачі інформації так чи інакше порушується у 46 матеріалах із 85 досліджених (54%).

Стандарт повноти найчастіше порушувався за рахунок порушення інших стандартів — балансу думок і достовірності. У деяких коротких матеріалах була слабка деталізація.

Протягом звітного тижня на не було матеріалів з ознаками можливого замовлення (0%).

8 червня (понеділок):

Випуск о 18:00

1. Українського військового поранено сьогодні на Донбасі

«Ведуча: Українського військового поранено сьогодні на Донбасі. Про це повідомляє пресцентр Об’єднаних сил. Російські окупанти та їхні найманці порушили режим припинення вогню сім разів. Били з важких, заборонених Мінськом, мінометів 120 калібру. Під вогнем опинилися позиції українських захисників поблизу Богданівки, Оріхового та Новолуганського. Вчора окупанти також застосували важке озброєння. Вдалися до збройних провокацій 7 разів».

2. Спалах коронавірусу у дитячому садочку «Калинка», що у Броварах під Києвом

«Ведуча: Спалах коронавірусу у дитячому садочку «Калинка», що у Броварах під Києвом. Занедужало дев’ятеро дітей та троє дорослих. Двоє дошкільнят нині у лікарні  у місті Боярка. Усі інші лікуються  вдома. Про це повідомив мер Броварів Ігор Сапожко. Перший випадок захворювання в закладі зафіксували ще 5 червня, у однієї з виховательок. Тоді усі і пройшли тестування на Covid-19. Результат аналізу і виявив таку кількість інфікованих. Нині дитячий садок “Калинка” закрито на обсервацію. Всі працівники закладу та батьки вихованців, які з 1 червня відвідували заклад, перебувають на самоізоляції, під контролем сімейних лікарів. Інші дошкільні заклади продовжують працювати з дотриманням санітарно-епідемічних вимог».

3. 463 нових випадки інфікування коронавірусом зафіксовано за добу в Україні

«Ведуча: 463 нових випадки інфікування коронавірусом зафіксовано за добу в Україні. Серед інфікованих 32 дитини та 51 медичний працівник. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я: За минулу добу було госпіталізовано 92 особи. Зафіксовано 9 літальних випадків. При цьому одужала 141 особа. Якщо говорити в розрізі регіонів, то за останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано: в місті  Київ — 72, Закарпатська область — 64, Чернівецька область — 59 та Львівська область — 41 випадок.

Ведуча: Загалом за час пандемії на коронавірус в Україні захворіло 27462 людини, 797 — померли від ускладнень, подолали  хворобу — 12195, сказав Максим Степанов. В Україні побільшало регіонів не готових до послаблення карантину. З 5 до 8 зросла кількість областей, в яких не можна пом’якшувати карантин через високі показники захворюваності на COVID-19. Про це свідчать дані МОЗу. Станом на вчора, до списку входили столиця та 4 області: Волинська, Львівська, Рівненська та Чернівецька. Сьогодні ж до них додалися Житомирська, Закарпатська та Чернігівська області».

4. Нагадає одягнути маску та підкаже, що час мити руки — таке вміє додаток «Аймаск», що створив 9-річний львів’янин Данило Лесько

«Ведуча: Нагадає одягнути маску та підкаже, що час мити руки —  таке вміє додаток “Аймаск”, який створив 9-річний львів’янин Данило Лесько. Він наймолодший учасник і переможець національного конкурсу IT-проєктів від Міністерства цифрової трансформації. Програма буде нагадувати користувачеві про основні правила карантину, у вигляді повідомлень або голосових сповіщень. Головне, щоб була підключена геолокація. Зі школярем-винахідником познайомила наша кореспондентка.

Данило Лесько, винахідник: Воно по локації розуміє, що ти в тролейбусі, в магазині і вам починає або пищати телефон і там такий значок “Одягни маску” або буде надсилати повідомлення.

Кореспондентка: Програма “Аймаск”. Вона повідомляє 2 прості правила: не забувати одягати маску  і мити руки. Данило створив для конкурсу, яке оголосило Міністерство діджиталізації. Він був наймолодшим учасником. Ідею розробити додаток Данилові підказала мама. Цим проєктом уже зацікавилися 2 компанії.

Мама Данила: Одна з компаній — це компанія, яка входить в 10-ку найбільших IT-компаній світу з локалізацією у Львові. Інша компанія — це є діджитал компанія, яка наразі теж проводить  переговори з Данилом, про можливість реалізації і про участь Данила в розробці цього додатку.

Кореспондентка: Юний винахідник мріє, аби його ідею реалізували. Тож відкритий до пропозицій IT-компаній».

5. Як жили українці 100–200 років тому, у що вдягалися, із чого їли? 

«Ведуча: Як жили українці 100–200 років тому, у що  вдягалися, із чого їли? Все, що зобразили відомі художники на своїх полотнах — відтворити в реаліях і зняти на смартфон. Таке завдання поставили перед собою учасники фотопроєкту “Народні замальовки” у селищі Комишани поблизу Херсона. Як готувалися до проєкту і що з того вийшло — розкаже наша кореспондентка.

Кореспондентка: Ідея проєкту відтворити зображення відомих художників, розповідає директорка Камишанського будинку культури Світлана Горло.

Світлана Горло, директорка Комишанського будинку культури: Знайшли цікаві роботи, ознайомили з цими роботами дітей. Діти ознайомили батьків і почали створювати ці картини. Почали приносити хусточки, глечики.

Кореспондентка: Олена — учасниця театрального гуртка. Дівчина говорить, що вміє вживатися у різні образи.

Олена, учасниця гуртка: Всі інші учасники фотофлешмобу в один голос підтвердили, що я  і героїня картини — дуже схожі. Так я стала відтворювати сюжет картини відомого художника Костянтина Маковського “Красуня”. Це так незвичайно, бачити, що дівчина схожа  зі мною, яку художник намалював у другій половині XIX століття.

Кореспондентка: Про свої враження  від участі у фотопроєкті розповіли його учасниці Дарина та Катерина.

Дарина, учасниця проекту: Я передивлялась дуже багато картин, але мій керівник сказав, що я дуже схожа на дівчину, яка зображена на картині. Цю картину написав Михайло Дмитренко. Вона називається “Мелодія”. Коли ми підбирали собі одяг в мене одяг був завеликий на мене в разів 5 і це дуже було смішно.

Катерина, учасниця проекту: Я була однією з дівчин, яка була намальована на картині Юлії Лазутіної “Вечорниці”. Це були дуже цікаві емоції.

Кореспондентка: Фотопроєкт триватиме до 28 червня».

Випуск о 19:00

1. З 10 червня в Україні можуть почати роботу бази відпочинку

«Ведуча: з 10 червня в Україні можуть почати роботу бази відпочинку. Про це сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За його словами, в Україні діє адаптивний карантин і кожна область окремо вирішуватиме чи відкривати бази відпочинку чи ні, сказав глава МОЗ. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я: Згідно нашого плану виходу з карантину, наступний етап починається з 10 червня. Цей етап передбачає, в тому числі, початок функціонування баз відпочинку. Всі ці бази відпочинку можуть функціонувати з дотриманням правил, які встановлюються Міністерством охорони здоров’я. Вони всі вже є на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Ведуча: Також з 10 червня зможуть відновити роботу готелі і санаторії. Це стосується регіонів із позитивною епідемічною ситуацією, сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов».

2. Перевіряють повітря, морську воду, а також чистять та розрихлюють пісок на пляжах у Скадовську на Херсонщині

«Ведуча: Перевіряють повітря і морську воду, а також чистять та розрихлюють пісок на пляжах у Скадовську на Херсонщині. Готуються до приїзду відпочивальників. Курортний сезон там, як сказала “Суспільному” голова райдержадміністрації Світлана Покутня, розпочнеться не раніше 10 червня.

Кореспондентка: На набережній зустрічаємо жінку, яка прогулюється з дитиною. Самі вони з Херсона. Відпочивають, розповідає жінка, вже 5 днів.

Жінка, відпочивальниця: Приїхали, бо у нашому місті був дуже суворий карантин. Входити у парки та сквери було заборонено. Плюс масковий режим. З дитиною довго гуляти не зможеш. Тому, щойно відкрити  транспортне сполучення — ми одразу вирішили їхати.

Кореспондентка: Жінка розповідає, що винаймає житло у приватному секторі. Говорить — їй так зручніше. На набережній Скадовська поки що зовсім мало відпочивальників. За словами голови районної держадміністрації Світлани Покутньої — це поодинокі відпочивальники з Кривого Рогу та Миколаївської області.

Світлана Покутня, голова районної державної адміністрації: Уже з’являться люди. Не в такій кількості, як би хотілося, але все рівно привозять маленьких діток, щоб подихати нашим морським повітрям.   

Кореспондентка: Як готують пляжі до приїзду відпочивальників розказує секретар Скадовської міської ради Олег Сокальчук.

Олег Сокальчук, секретар Скадовської міської ради: За (нерозбіриво) що проростає в наші затоки комка. Вона кожного року росте і штормами її до сезону виносить на пляжну територію. За кошти міської ради ми проводимо чистку комки. Завозимо пісок та  проводимо рихлення пляжної території».

3. Статистика пандемії Ковід-19 в Україні та у світі

«Ведуча: За інформацією Мінохорони здоров’я, в Україні через високі показники захворюваності, внаслідок Ковід-19, побільшало регіонів не готових до послаблення карантину з 5 до 8. Зокрема це: Київ, Волинська, Львівська, Рівненська та Чернівецька, Житомирська, Закарпатська і Чернігівська області. За минулу добу, нагадаю, в країні підтверджено 463 нових випадки коронавірусу, зокрема інфікувалося 32 дитини та 51 мед.працівник. Загалом за час пандемії в Україні коронавірусну інфекцію виявили у  27462 людей, 797 — померли від ускладнень, подолали  хворобу — 12195 людей. У світі Ковід-19 від час пандемії підтверджено у понад 7 мільйонів людей. Найбільше інфікованих у Сполучених штатах Америки, Бразилії, Росії та Сполученому Королівстві. Це дані моніторингового центру імені Джона Гопкінса».

4. Окружний суд Гааги поновив слухання у справі збитого над Донбасом у липні 2014 року рейсу МН17

«Ведуча: Після трьох місяців перерви окружний суд Гааги поновив слухання у справі, збитого над Донбасом в липні 2014 року, малайзійського “боїнга” рейсу МН17. В залі було присутньо 30 людей. Жодного з 4-х підозрюваних — не було. Тільки одного, Олега Пулатова, відставного офіцера російської армії, на слуханні офіційно представляли адвокати. Суддя Хендрик Стейнхаус сказав, що закон дозволяє розглядати справу за відсутності підозрюваних, а також розповів, що відбуватиметься на другій сесії судового процесу.

Хендрік Стейнхаус, суддя: Упродовж цих червневих слухань прокурори матимуть змогу представити різноманітні розслідування, які відбувалися на різних етапах, різними органами. Вони також зможуть розказати нам про проміжні висновки розслідувань, які зробили слідчі та прокурори, щоб дати нам повне уявлення, чому подальше розслідування проводилося у тих чи інших напрямках.

Ведуча: Окрім цього звернутися до суду також зможуть захист підозрюваних і адвокати рідних загиблих  в авіатрощі. Нагадаю, суд у справі про збиття літака розпочався 9  березня. Торік, в червні прокуратура Нідерландів висунула звинувачення  у вбивстві трьом росіянам: Ігорю Гіркіну, Сергію Дубинському, Олегу Пулатову та громадянину України Леоніду Харченку. Нагадаю, що в цій трощі загинуло 298 людей. Поцілили в літак з ракетного комплексу БУК. Він належить 53 бригаді збройних сил Росії, яка базується у Курську».

5. Олег Іванов з Волновахи колекціонує теле-, радіотехніку, магнітофони, патефони, телевізори

«Ведуча: Олег Іванов з Волновахи колекціонує теле-, радіотехніку, магнітофони, патефони, телевізори. В його приватній колекції понад 100 раритетних екземплярів. Відколи у чоловіка з’явилося таке захоплення дізнавалася Людмила Іванова.

Кореспондентка: Олег вмикає бобінний магнітофон “Маяк” 83 року. Каже, купив у знайомих. У захопленні вигукує: “Працює! Не підставна музика”. У нього є і радіомовний приймач “Зірка-54”. Пояснює, що це не радянська розробка. Його вкрали у французів. Такі прилади виготовляли в 60-х роках минулого століття. У Радянському Союзі їх дарували політикам. Олег придбав приймач у бабусі зовсім недорого, бо, каже, вона переїздила на інше місце. 

Олег Іванов, колекціонер: Буквально за копейки.

Кореспондентка: Олег Іванов захоплюється теле-, радіотехнікою 30 років, з дитинства. Його в цьому підтримує його мати Любов Іванова.

Любов Іванова, мати колекціонера: Я його підтримую. З початку дійсно, шкода було 720 гривен, які він міг витратити на радіолу, а потім усе більше і більше ми бачили, як він прагне, розбирає все і збирає. Він так само і мопеди розбирає і потім збирає. Машини старого зразка усі розбирає і збирає.

Кореспондентка: За словами Олега, у майбутньому, він планує створити музей та розширити колекцію. Наразі має понад сотню екземплярів».

Випуск о 20:00

1. За минулу добу в Україні було підтверджено 463 нових випадки коронавірусу

«Ведуча: За минулу добу в Україні було підтверджено 463 нових випадки коронавірусу, серед інфікованих 32 дитини та 51 медичний працівник. Про це під час брифінгу повідомив сьогодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я: За минулу добу було госпіталізовано 92 особи. Зафіксовано 9 літальних випадків. При цьому одужала 141 особа. Якщо говорити в розрізі регіонів, то за останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано: в місті  Києві — 72, Закарпатська область — 64, Чернівецька область — 59 та Львівська область — 41 випадок.

Ведуча: За час пандемії  в країні інфікувалося 27462 людини, 797 — померли від ускладнень коронавірусу, одужали — 12195 людей, сказав очільник МОЗ Максим Степанов. У світі COVID-19, від часу пандемії, підтверджено у понад 7 мільйонів людей, з них померли близько 410 тисяч, більше ніж 3 мільйони — одужали. Такі оновлені дані дослідницького центру Університету імені Джона Гопкінса. Найбільше інфікованих у Сполучених штатах Америки, Бразилії, Росії та Сполученому Королівстві». 

2. По Дніпру в Черкасах почав курсувати прогулянковий теплохід  «Герой Дубинда»  

«Ведуча: По Дніпру у Черкасах почав курсувати прогулянковий теплохід “Герой Дубинда”. Через карантин сезон навігації почався пізніше на два місяці, розповіла нашій кореспондентці директорка туроператора, який організовує рейси, Валентина Височин. Яких санітарних заходів мають дотримуватися пасажири, про це дізнавалася наша кореспондентка.

Кореспондентка: На пірсі біля річкового вокзалу збираються люди. Аби потрапити на борт необхідно пройти температурний скринінг. Одна із перших пасажирок сезону навігації 2020 пенсіонерка Ніна Савіна. Каже, сюди запросили друзі. 

Ніна Савіна, пенсіонерка: Хочеться подивитися на цю красу на Дніпрі. Я в дитинстві часто каталась на теплоході, тепер рідше. Дуже скучила за такими поїздками. Під час них я молодію душею.

Кореспондентка: Щороку серед пасажирок черкащанка Тетяна Гудзь. Каже, такі рейси приваблюють туристів.

Тетяна Гудзь, черкащанка: Це дуже добре. Турист хай розвивається у нас. І взагалі хочеться щоб вже розпочалося літо.

Кореспондентка: Капітан теплоходу “Герой Дубинда” Федір Кикоть розповідає, що підготовку до сезону розпочали на початку весни. Цьогоріч на воду він вийшов після піврічної перерви, додав чоловік.

Федір Кикоть, капітан теплоходу “Герой Дубинда”: Мені так Дніпра не вистачало, води. Так скучив вже. Теплоход должен  ходить. На технічний стан воно може не вліять, єслі стоїть машина — то вона не ламається. Ну, а так лучше їздить.

Дар’я Шевченко, кореспондентка: Два рази на день теплохід дезінфікуватимуть. Розповіла Валентина Височин.

Валентина Височин, директор туроператора: Обробка теплохода до і після рейсу — це обов’язково буде. Обов’язково перед касою відстань 1,5 метра, щоб не було скупчення людей. Люди дійсно втомилися сидіти на карантині, в закритому приміщені. Всі  хочуть на повітря, тим паче, що теплохід має відкриту палубу.

Кореспондентка: Теплохід курсуватиме Дніпром кожного дня. Цьогорічний сезон навігації закінчиться в жовтні».

Випуск о 21:00

1. Коронавірусом інфікувалася родина з 8 людей на Харківщині

«Ведуча: Коронавірусом інфікувалася родина з 8 людей на Харківщині. Про це “Суспільному” повідомив головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Богодухівського району Віталій Прошутя. За його словами, люди могли заразитися від родича із Харкова, який приїздив до них у гості. Нині він на лікуванні в обласній інфекційній лікарні. Сім’я ж на самоізоляції вдома. Загалом у Богодухівському районі Харківщини — 17 інфікованих. Загальна кількість недужих в області зросла вдвічі, до майже 1300 людей. З них 52 людини померли, понад півтисячі одужали. Загалом за час пандемії в Україні коронавірусну інфекцію виявили у 27462 людей. 797 померли від ускладнень. Здолали хворобу 12195 людей. Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрус Гебрейсус на брифінгу сьогодні сказав про погіршення ситуації з коронавірусом у глобальному масштабі. Закликав не припиняти протидію вірусу в країнах, де спостерігаються поліпшення. Там найбільшою загрозою є самозаспокоєння. У світі, нагадаю, від початку пандемії підтверджено понад 7 мільйонів випадків коронавірусу. Найбільше у Сполучених Штатах, Бразилії, Росії та Сполученому Королівстві».

2. Окружний суд Гааги поновив слухання у справі збитого над Донбасом в липні 2014 року рейсу МН-17 (з доповненнями)

«Ведуча: Після трьох місяців перерви окружний суд Гааги поновив слухання у справі, збитого над Донбасом в липні 2014 року, малайзійського боїнга МН-17. В залі було присутньо 30 людей. Жодного із чотирьох підозрюваних — не було. Тільки одного Олега Пулатова, відставного офіцера російської армії, на слуханні офіційно представляли адвокати. Суддя Хендрик Стейнхаус сказав, що закон дозволяє розглядати справу за відсутності підозрюваних, а також розповів, що відбуватиметься на другій сесії судового процесу.

Хендрік Стейнхаус, суддя: У продовж цих червневих слухань прокурори матимуть змогу представити різноманітні розслідування, які відбувалися на різних етапах, різними органами. Вони також зможуть розказати нам про проміжні висновки розслідувань, які зробили слідчі та прокурори, щоб дати нам повне уявлення, чому подальше розслідування проводилося у тих чи інших напрямках.

Ведуча: Спільна слідча група, у складі якої представники Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, дійшла висновку, що в літак поцілили з ракетного комплексу “Бук”. Озброєння належить 53-й бригаді Збройних сил Росії, яка базується під Курськом. Прокуратура Нідерландів взяла до уваги і розслідувала кілька різних сценаріїв авіатрощі: серед них вибух на борту, атака військового літака, використання інших зенітних установок, крім “Буку”. Про це сказала прокурор Деді Вуї Ацой. Вона додала, що відомство не надаватиме конкретних доказів, оскільки це може бути зроблено тільки після того, як захист отримає можливість долучити до справи свої документи і почнеться розгляд справи по суті. Було показано відео про експеримент з різними ракетами, які проводили в Україні та у Фінляндії. Експертиза була зосереджена на з’ясуванні конкретної точки вибуху всередині корпусу літака або ззовні, а також на те, якою саме ракетою був збитий малайзійській “боїнг”, із якої точки вели обстріл, сказала Деді Вуї Ацой».

Випуск о 22:00

1. Дружина загиблого волонтера Панича звинувачує медичний персонал столичної лікарні у недбалості

«Ведуча: Дружина загиблого волонтера Віталія Панича Наталія звинувачує медичний персонал столичної лікарні у недбалості й викраденні особистих речей свого чоловіка, зокрема його документів. З минулого тижня чоловік перебував у 4-й Київській лікарні із пневмонією та нирковою недостатністю. Йому зробили два тести на коронавірус, обидва були негативними. За словами дружини, між Віталієм і лікарем, напередодні смерті стався конфлікт. Тепер без паспорта чоловіка вона не може забрати його тіло для поховання.

Наталя Панич, дружина загиблого: Нам сказали приїхати сьогодні забрати речі, але як виявилося речей — немає. Немає паспорта, ідентифікаційного коду, 5000 гривень, телефону. Всі його речі — нічого немає. Ми викликали поліцію з цього приводу. Вони розбираються. Мені вернули тільки те, в чому, що з ним було в реанімації — це рушничок і шльопанці.

Ведуча: Кореспонденти Суспільного намагалися зв’язатися з керівництвом лікарні, але там не відповіли. Віталію було 40 років. У нього залишилася дружина і двоє дітей».

У випусках за 8 червня не повідомлялося про таку важливу тему дня:

Окупанти передали до «суду» справу Джемілєва без повідомлення обвинуваченого і захисників

9 червня (вівторок):

Випуск о 18:00

1. Групу чоловіків, які напали на лікаря і забрали в нього медичне обладнання, затримали столичні поліцейські

«Ведуча: Групу чоловіків, які напали на лікаря і відібрали в нього медичне обладнання, затримали столичні поліцейські. Розбійний напад стався цієї ночі у центрі Києва, на бульварі Тараса Шевченка, повідомив начальник відділу поліції Шевченківського управління поліції Ігор Падюк. За його словами, один із затриманих був раніше судимий за  пограбування.

Ігор Падюк, начальник відділу поліції Шевченківського управління поліції: Лікар прибув з міста Одеса, з метою придбання медичного обладнання. Потерпілий повідомив: до нього підішло троє невідомих та погрожуючи ножем спричинили йому тілесні ушкодження. Коли він втратив свідомість — забрали особисті речі та щойно придбане медичне обладнання вартістю біля 300 тисяч гривень. Затриманими виявились троє гостей міста, один з яких вже неоднократно мав проблеми із законом та нещодавно вийшов з місць позбавлення волі».

(Порушено стандарт балансу думок, жодним чином не позначено позицію підозрюваних чи їх захисту.)

2. Від завтра контрольні пункти Мар’їнка та Станиця Луганська поновлять свою роботу

«Ведуча: Від завтра контрольні пункти в’їзду-виїзду Мар’їнка та Станиця Луганська поновлять свою роботу. Працюватимуть щодня з 11-ї до 14-ї години. За словами речника Краматорського прикордонного загону Ігоря Заруднєва, людям, які перетинатимуть лінію розмежування вимірюватимуть температуру. Потрібно буде дотримуватися маскового режиму та соціальної дистанції. Ігор Заруднєв розповів, кого пропускатимуть у першу чергу.

Ігор Заруднєв, речник Краматорського прикордонного загону: Пріоритет при пропуску через лінію розмежування буде надаватися особам, що слідують для здачі зовнішнього незалежного оцінювання та особам, що їх супроводжують. У разі наявності сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання і при перетині КПВВ такі особи звільняються від самоізоляції або примусової обсервації. Ще пріоритет буде надаватися особам, які перетинають лінію розмежування за нагальних гуманітарних обставин. Для таких осіб буде обов’язковим встановлення додатку «Дій вдома» і проходження самоізоляції, або у разі неможливості встановлення додатку — це буде обсервація у місцях, які визначені органами місцевого самоврядування.

Ведуча: Нагадаю, 16 березня контрольні пункти в’їзду-виїзду працювали в обмеженому режимі. Перетнути лінію розмежування можна було лише на лікування, за наявної довідки, або у зв’язку зі смертю близьких родичів і за погодженням з командувачем Об’єднаних сил».

3. Під час розслідування катастрофи літака МН17 у небі над Донбасом слідчі купували супутникові зображення у приватних компаній

«Ведуча: Під час розслідування катастрофи літака рейсу МН17, у небі над Донбасом, слідчі купували супутникові зображення у приватних компаній. Про це в суді Нідерландів повідомив прокурор Тейс Бергер. За його словами, зокрема, було отримано зображення Макіївки, датовані 14 липня 2014 року. На супутникових зображеннях може бути видно комплекс “Бук” на шляху до населеного пункту Первомайське, повідомив прокурор. Також стало відомо, що у момент аварії МН17 розвідувальна служба США зафіксувала запуск ракети з місця приблизно за 6 км від міста Сніжне. Від Росії слідчі отримали цифрові копії населеного пункту Зарощинське. Китайський супутник у момент аварії не працював. Нагадаю, цього тижня суд у Нідерландах продовжив засідання у справі про збиття малайзійського “боїнга” над Донбасом 17 липня 2014 року. Тоді загинули 298 людей. Поцілили в літак з ракетного комплексу “Бук”. Він належить 53-й бригаді Збройних сил Росії, що базується під Курськом. Такого висновку дійшла спільна слідча група. Торік у червні прокуратура Нідерландів висловила звинувачення у вбивстві трьом росіянам: Ігорю Гіркіну, Сергію Дубінському, Олегу Пулатову, а також українцю Леоніду Харченко».

4. Законопроєкт про всеукраїнський референдум вніс до парламенту президент

«Ведуча: Законопроєкт про народовладдя через всеукраїнський референдум вніс до парламенту президент. Документ зареєстрований на сайті Верховної Ради як невідкладний. Зокрема, на референдум можуть виноситися питання загальнодержавного значення, змін території України. Не можуть виноситися питання, що суперечать положенням Конституції України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, щодо законопроєктів стосовно податків, бюджету, амністії та інше. Референдум за народною ініціативою проголошується на вимогу не менш як 3 мільйонів громадян України».

5. Майже 30 мільйонів гривень недоотримав Кам’янець-Подільський

«Ведуча: Майже 30 мільйонів гривень недоотримав Кам’янець-Подільський. Через карантин туристів там навесні не було, а нині екскурсоводи кажуть, з нетерпінням чекають, коли люди почнуть приїжджати знову.

Кореспондент: Раїна Маржієвська 17 років працює у туризмі. Каже, цьогоріч важко через вимушений простій.

Раїна Маржієвська, працівниця сфери туризму: Якщо ви приїдете в Кам’янець-Подільський — це відкритий підручник історії України. Ми в Україні займаєм 3-тє місце по кількості історичних пам’яток — це саме місто, як Поділля, Буковина і Тернопільщина. Це той регіон, який варто дивитися.

Кореспондент: Жінка додає, існує певна проблема — це залізничне сполучення з іншими містами України.

Раїна Маржієвська, працівниця сфери туризму: До нас немає нічим доїхати. Про що шкодує Запоріжжя, Дніпро і Харків, міст-мільйонники, які мають за бажання приїхати і побачити ті  красоти, які навколо нас.

Кореспондент: В той же час туристів тут чекають. Підготували навіть нові екскурсії. Цьогоріч через відсутність туристів бюджет міста втрачає надходження від туристичної галузі, каже заступник Кам’янець-Подільського міського голови Вадим Савчук.

Вадим Савчук, заступник Кам’янець-Подільського міського голови: В середньому, десь замок сьогодні відвідує, протягом дня, близько 30–40 осіб. Приблизно в Кам’янці-Подільському близько мінус 30 мільйонів гривень недонадходження в бюджет.

Кореспондент: У 2019 році Кам’янець-Подільський прийняв 230 тисяч туристів, з яких 10 тисяч — іноземці».

6. За рік Київ піднявся на 44 сходинки у рейтингу найдорожчих міст для іммігрантів 

«Ведуча: За рік Київ піднявся на 44 сходинки у рейтингу найдорожчих міст для іммігрантів. Українська столиця піднялася із 150 на 106 місце. Про це свідчать результати дослідження компанії «Мерсер». 106 позицію Київ ділить із Гамбургом (Німеччина) та Лісабоном (Португалія). Серед топ-5 найдорожчих міст для іммігрантів: Гонконг, Ашгабад (Туркменистан), Токіо (Японія), Цюріх (Швейцарія), Сінгапур».

Випуск о 19:00

1. У Броварах на Київщині, де стався спалах коронавірусу у дитсадку «Калинка», зроблять тести на Covid-19 вихователям усіх дошкільних закладів

«Ведуча: У Броварах на Київщині, де стався спалах коронавірусу в дитсадку “Калинка”, зроблять тести на Covid-19 вихователям усіх дошкільних закладів. Про це повідомив міський голова Броварів Ігор Сапожко. За його словами, вже зробили тестування решті дітей та вихователів дитсадка “Калинка”, де захворіло четверо дорослих і дев’ятеро дітей.

Ігор Сапожко, мер Броварів: Ми будемо відбори робити всім працівникам дошкільних закладів поетапно. Це більше 1000 працівників. І на сьогодні я думаю, що ми розробили певні алгоритми дій у разі поганого почуття, спілкування, де перебувала дитина, де перебувала вихователь. Стосовно закриття дошкільних закладів, ви знаєте, що на 19 сьогоднішніх працюючих закладах 640 дітей — це не так багато.

Ведуча: Як ми повідомляли, вихователька і дитина в дитсадку “Калинка”, в Броварах на Київщині, інфікувалися Covid-19 5 червня. Згодом ще у 9 дітей та 3 дорослих підтвердити коронавірус. Дитячий заклад закрито на карантин до 20 червня. Всі діти і їхні батьки та вихователі на обсервації».

2. Посилено карантинні заходи у двох селах Болградського району на Одещині, де зафіксовано спалахи Covid-19

«Ведуча: Посилено карантинні заходи у двох селах Болградського району на Одещині, де зафіксовано спалахи Covid-19. Це села Криничне, де 10 жителів захворіли, та Дмитрівка, там 18 інфікованих. Про це “Суспільному” повідомила головна лікарка Одеського обласного центру соціально значущих хвороб Світлана Ясипенко. Каже, що в цих селах встановили контрольно-пропускні пункти, заборонили відвідувати всі публічні місця, зокрема парки. Задля того аби обмежити контакти жителів. У більшості випадків хвороба проходить в легкій формі, зазначила Світлана Ясипенко. Вона також розповіла, що стало причиною поширення хвороби в цих селах.

Світлана Ясипенко, головна лікарка Одеського обласного центру соціально-значущих хвороб: Якщо ми говоримо про село Дмитрівка, то це — занесений випадок із Республіки Молдова, через пастуха, який мешкав у цьому селі. Якщо ми говоримо про село Криничне, то там ситуація занесена з Болградської центральної районної лікарні. Молодший персонал, який проживав на території цього села, заніс вірус у село Криничне. У нас є ще третій спалах, на території Болградської центральної районної лікарні, у хірургічному відділенні. Там також зараз проводяться клінічні заходи.

Ведуча: Нагадаю, за минулу добу в Україні підтверджено 394 нових випадки інфікування коронавірусом, серед інфікованих 39 дітей та 34 медичних працівники. Про це, під час брифінгу, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Загалом від часу пандемії в Україні коронавірус підтверджено у 27462 людей. 797 — померли від ускладнень, одужало 12195 людей».

3. Одному з організаторів стрілянини в Броварах, яка сталася 29 травня, повідомили про підозру

«Ведуча: Одному з організаторів стрілянини в Броварах, яка сталася 29 травня, повідомили про підозру. Про це “Українському радіо” сказала речниця Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції Наталія Калиновська. За її словами, також правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями можливого проживання учасників і організаторів перестрілки.

Наталія Калиновська, речниця Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції: Було вилучено різну зброю, набої  різного калібру, чорнові записи. На підставі зібраних доказів, одному з організаторів, було заочно повідомлено про підозру, за частини 3 статті 27, частини 4 статті 296 кримінального кодексу. Досудове розслідування, по даному кримінальному провадженню, за фактом перестрілки у Броварах — воно триває. Проводяться подальші заходи для того, щоб усі винні особи понесли відповідальність.

Ведуча: Нагадаю 29 травня вранці, в одному з житлових кварталів Броварів на Київщині, сталася стрілянина, за участі близько 100 людей. За даними поліції, це трапилося через перерозподіл потоків пасажирських перевезень. Було затримано 28 осіб. Близько 20 фігурантам справи обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою на 60 діб, без права внесення застави».

(Порушено стандарт балансу думок, не представлено позиції підозрюваних чи їх захисту.)

4. Акція на підтримку колишнього директора держпідприємства «Антонов» Олександра Донця відбулася сьогодні під стінами заводу

«Ведуча: Акція на підтримку колишнього директора держпідприємства “Антонов” Олександра Донця відбулася сьогодні під стінами заводу. Працівники кажуть, що обурені рішенням концерну “Укроборонпром” про звільнення їхнього керівника і вважають таке рішення тиском на підприємство. Також говорять, що не хочуть належати до концерну. За словами працівника заводу Олександра Семенця, підприємство стає збитковим, бо за 5 років, відколи належить до “Укроборонпрому”, замовлень на літаки не отримували.

Олександр Семенець, працівник заводу: Він втрачає свою господарську діяльність. Він потребує гроші на своє існування. Ми за 5 років перевели більше 190 мільйонів гривень на утримання оборонпрому. І в той же час ми за 5 років не отримали жодного замовлення. Ми повинні належати відповідному профільному міністерству, яке б опікувалось проблемами розвитку.

Ведуча: Президента авіаційного держпідприємства “Антонов” Олександра Донця звільнили сьогодні. Перевірка виявила факти, які можуть свідчити про неефективне управління державним підприємством. Зокрема зловживання та порушення з боку керівництва, які могли привести до значних збитків державі і завдати шкоди репутації заводу “Антонов”, йдеться на офіційному сайті Укроборонпрому”. Тимчасовим керівником заводу призначено віцепрезидента з проєктування Олександра Лося. Кореспонденти “Суспільного” намагаються отримати коментар від підприємства “Укроборонпром”, але поки що там слухавки не беруть».

5. На передовій російські окупанти та їхні найманці від початку доби 8 разів порушили режим припинення вогню

«Ведуча: На передовій російські окупанти та їхні найманці від початку доби 8 разів порушили режим припинення вогню. Про це, станом на 18 годину, повідомили у пресцентрі штабу Об’єднаних сил. Противник застосовував, зокрема, міномети 82 і 120 калібрів. Українські захисники відповіли на ворожі обстріли. Загиблих і поранених серед наших військових не має. Вчора противник вдався до збройних провокацій 11 разів. За даними розвідки тоді було ліквідовано 3 окупантів».

6. Представників окремих районів Донецької і Луганської областей вперше залучили до засідань тристоронньої контактної групи

«Ведуча: Представників окремих районів Донецької і Луганської областей вперше залучили до засідань тристоронньої контактної групи, повідомляють в Офісі Президента. Це — журналісти, юрист та лікар, які виїхали з окупованого Донбасу після 2014 року. Донеччину представлятиме журналіст “Українського тижня” Денис Казанський, який також є автором книг “Чорна лихоманка”, про нелегальний видобуток вугілля на Донбасі, та його колега, головний редактор проукраїнського видання “Остров” Сергій Гармаш, редакція якого до війни була в Донецьку. Представляти Луганську область запросили юриста і керівника міжнародної громадської організації “Луганське земляцтво” Вадима Горана та лікаря-травматолога Костянтина Лібстера. Сьогодні вони вже взяли участь у консультаціях робочої групи з політичних питань, у форматі відеоконференції. Залучають представників окупованих регіонів Донецької і Луганської областей, бо про це йдеться в мінських угодах. Зокрема, 9 пункт передбачає консультації та узгодження з їх представниками. Журналіст Українського тижня Денис Казанський на своїй сторінці у фейсбук написав, що перш за все йдеться про місцеві вибори та закон про особливий статус Донбасу. Сьогодні ці теми не обговорювали.

Денис Казанський, журналіст: Основна  зустріч тристоронньої групи буде завтра і після неї вже ми можемо щось сформулювати. Наразі це був просто довгий, довгий такий затягнутий процес, без якихось осяжних результатів. І просто та сторона, скажімо так, представники організації “ДНР/ЛНР”, вони, ну, намагалися нас якось піддіти, образити. Тобто вони діяли, видно що у них є така певна істерика, у зв’язку з нашою появою».

7. Міжнародний валютний фонд сьогодні має визначитися з програмою співпраці з Україною

«Ведуча: Міжнародний валютний фонд сьогодні має визначитися з програмою співпраці з Україною “стендбай”. Йдеться про кредит у 5 мільярдів доларів. Зустріч виконавчої ради відбуватиметься віртуально. Результат очікується у другій половині вівторка за часом у Вашингтоні. (Немає посилання на джерело інформації.)

Випуск о 20:00

1. Коронавірус підтверджено у працівника дитсадка у Тернополі

«Ведуча: І Ковід-19 підтверджено лабораторно у працівника тернопільського дитячого садка № 11. У зв’язку з цим дошкільний заклад від завтра припиняє свою роботу. Про це йдеться у повідомленні пресслужби тернопільської міської ради. Відповідно до розпорядження Кабміну: особи, які мали контакти з людиною, в якої підтверджено коронавірус мають обов’язково самоізолюватися. Як повідомив сьогодні на брифінгу Голова Мінохорони здоров’я Максим Степанов: за добу в Україні підтверджено 394 нових випадки інфікування коронавірусом. Заразилися 39 дітей і 34 медики.  Загальна кількість інфікованих, від початку пандемії — 27462 людини, з них 797 — померли, 12195 людей — одужали».

2. Засоби індивідуального захисту та медичне обладнання закупила і передала Польща до головного військового госпіталю в Києві

«Ведуча: Засоби індивідуального захисту та медичне обладнання закупила і передала Польща до головного військового госпіталю в Києві. Частину допомоги відправлять у польові військові шпиталі на Донбас.

Кореспондентка: 5000 масок, 500 захисних костюмів, понад 30 вентиляторів для ручної вентиляції легенів, майже 2000 медичних шаф, 3 індикатори внутрішньоочного тиску, зокрема, це придбав для головного військового госпіталю фонд міжнародної солідарності на замовлення Міністерства закордонних справ Польщі, розповів Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький. За його словами усі засоби індивідуального захисту і медичного обладнання — українського виробництва і незабаром значну частину відправлять на передову для боротьби з коронавірусом у лавах Збройних сил.

Бартош Ціхоцький, посол Польщі в Україні: Розуміємо, що багата кількість громадян України вона служить в військових. Там особливі інші умови лікування коронавірусу. Складніші, і ми вирішили, що наша допомога до військових шпиталів буде корисна.

Кореспондентка: Зараз у головному військовому шпиталі від коронавірусної інфекції лікується 9 ветеранів збройних сил України, каже начальник шпиталю, генерал-майор медичної служби Анатолій Казмирчук. За його словами, працівники медзакладу і пацієнти в повному обсязі забезпечені засобами індивідуального захисту. В мобільних шпиталях, у зоні проведення операції об’єднаних сил, отримано від Польщі гуманітарну допомогу застосовуватимуть, зокрема, у маніпуляційних і хірургічних відділеннях.

Анатолій Казмирчук, генерал-майор медичної служби: Мішки і таксиметри використовуються в бригадах для надання невідкладної допомоги, в разі транспортування пацієнта до лікувального закладу. Саме ці прилади необхідні  для того, щоб підтримувати функції організму, ну, і проконтролювати, в тому числі, насиченість крові киснем.

Кореспондентка: Бартош Ціхоцький повідомив: протягом двох місяців Польща надала допомогу військовим медикам Львова, Вінниці, Бердичева і Києва, загальною вартістю понад 3  мільйона гривень.

Ведуча: Крім того в Україну сьогодні прибула чергова партія з Китаю: це 50 тисяч тест-систем, 50 тисяч медичних і 200 тисяч хірургічних масок, 30 тисяч захисних окулярів, а також безконтактні термометри, 30 тисяч захисних костюмів і 50 тисяч медичних рукавичок. Про це, з посиланням на міністра закордонних справ Дмитра Кулебу, повідомляє пресслужба уряду. Глава дипломатичної служби сказав, що отримання цієї гуманітарної допомоги, цитую, стала результатом тісних контактів між Україною і Китаєм на найвищому рівні в питаннях подолання коронавірусної хвороби».

Випуск о 21:00

1. В Авдіївці підірвався автомобіль Збройних сил України

«Ведуча: В Авдіївці підірвався автомобіль Збройних сил України. 10 військових травмувалися, повідомляє пресслужба офісу Генпрокурора. Сталося це сьогодні вранці, неподалік Палацу культури “Авдіївський коксохімічний завод”. Прямувала колона військового транспорту. Останній в колоні автомобіль підірвався на невстановленому вибуховому пристрої. У військових мінно-вибухові травми. Постраждалим надали допомогу. Прокуратура розслідує те, що сталося як теракт».

2. Генеральний директор «Укроборонпрому» Абромавічус звільнив директора держпідприємства «Антонов» Донця

«Ведуча: Генеральний директор “Укроборонпрому” Айварас Абромавічус звільнив президента держпідприємства “Антонов” Олександра Донця. З квітня на авіапідприємстві тривали перевірки. Там виявили зловживання і порушення з боку керівництва. Тимчасово обов’язки керівника виконує віце-президент з проєктування Олександр Лось. Акція на підтримку Олександра Донця відбулася сьогодні під стінами заводу “Антонов”. Працівники кажуть, що обурені рішенням концерну “Укроборонпром” про звільнення їхнього керівника і вважають таке рішення тиском на підприємство. За словами працівника заводу Олександра Семенця, підприємство стає збитковим, бо за 5 років, відколи належить до “Укроборонпрому”, замовлень на літаки — не отримували.

Олександр Семенець, працівник заводу: Він втрачає свою господарську діяльність. Він потребує гроші на своє існування. Ми за 5 років перевели більше 190 мільйонів гривень на утримання оборонпрому. І в той же час ми за 5 років не отримали жодного замовлення. Ми повинні належати відповідному профільному міністерству, яке б опікувалось проблемами розвитку.

Ведуча: На підприємстві «Антонов» вважають, що “Укроборонпром” намагається розвалити завод. У концерні це відкидають. Говорить заступник голови “Укроборонпрому” з питань безпеки Костянтин Бушуєв.

Костянтин Бушуєв, заступник голови “Укроборонпрому” з питань безпеки: Ключова мета “Укроборонпрому”, з точки зору на даному етапі підготовки і напрацювання стратегії авіабудівництва — це повернення серійного виробництва для потреб, в тому числі національної безпеки і оборони в Україні. Такі замовлення, в межах державного оборонного замовлення, чи в межах якихось державних оборонних програм здійснюють інші суб’єкти, які мають відповідні потрібні проблеми — це Міністерство оборони, можливо інші відомства.

Ведуча: Підприємство “Антонов” створено 74 роки тому. Це єдиний в Україні виробник транспортних пасажирських літаків і авіасуден спеціального призначення. Підприємство розробило і модифікувало близько 100 повітряних суден, зокрема і найбільший транспортний літак у світі “Мрія”».

3. Зробити фінансову звітність компаній публічною — з таким проханням звернулися представники громадських організацій та аналітичних центрів до податкової, Міністерства юстиції і Держстату

«Ведуча: Зробити фінансову звітність компаній публічною — з таким проханням звернулися представники громадських організацій та аналітичних центрів до податкової, Міністерства юстиції і Держстату. Відкриття цих даних, передбачене законом України про доступ до публічної інформації, але не виконується цими державними структурами, каже виконавчий директор Офісу ефективного регулювання Олексій Дорогань.

Олексій Дорогань, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання: Мова іде про те, щоби не спустити мільйонний контракт на компанію-одноденку і перевіряти своїх бізнес-партнерів. Це допомагає громадянам, які можуть перевіряти партії, своїх політиків, куди вони витрачають кошти, чи це дійсно справжні компанії. І коли вони шукають інформацію про компанії: чи дійсно вона не закриється завтра, після того, як вона візьме передоплату. І для держави. Тоді не потрібно підписувати якісь документи, розробляти окреме якесь певне забезпечення, яким буде обмінюватися між відомствами ця інформація. Можна так само, як звичайні користувачі, звичайні громадяни, відомство, якому це цікаво підвантажити ці дані і використовувати.

Ведуча: Ось як прокоментував вимогу громадськості відкрити фінансову звітність компаній експерт із економічних питань Всеволод Степанюк.

Всеволод Степанюк, експерт із економічних питань: Якщо це публічне акціонерне товариство, то звітність і так публікується, бо це є по закону. А якщо це приватна компанія, то її звітність є приватної таємницею комеріційною і вимоги ці незаконні. Якщо це державна компанія — то це законно. Якщо це публічне приватне товариство, то це теж законно, а якщо це приватна компанія, там товариство з обмеженою відповідальністю, чи закрите акціонерне товариство — то це незаконно.

Ведуча: “Українське радіо” надіслало запити у податкову, Міністерство юстиції, Держстат. Чекаєм на коментарі з цього приводу від цих установ».

Випуск о 22:00

1. Лікар, юрист і двоє журналістів представлятимуть Донецьку і Луганську області у тристоронній контактній групі

«Ведуча: Лікар, юрист і двоє журналістів представлятимуть Донецьку і Луганську області на засіданнях тристоронньої контактної групи з врегулюванні ситуації на Донбасі. Усі вони представники окупованих територій. Сьогодні взяли участь у засіданні мінської групи по відеозв’язку.

Кореспондент: До переговорів тристоронньої контактної групи Україна долучила неофіційних представників окупованої Донецької та Луганської областей. Донеччину на перемовинах з Росією та самоназваними “республіками” представлятиме журналіст “Українського тижня” Денис Казанський та його колега, головний редактор видання “Остров” Сергій Гармаш. Від Луганщини до переговорів долучили колишнього прокурора та керівника громадської організації “Луганське земляцтво” Вадима Горана, а також лікаря-травматолога Костянтина Лібстера. Зранку вони взяли участь у консультаціях робочої групи у форматі відеоконференції, розповів “Суспільному” Денис Казанський. На зв'язок виходили представники України ОРДЛО та Росії. Останні із запізненням. 

Денис Казанський, журналіст: Росія, системно, як я зрозумів, ну вони сьогодні включилися на 40 хвилин пізніше. Просто без пояснення причини ми не могли почати, російська делегація просто не включалась. Представники організації “ДНР/ЛНР”, вони, ну, намагалися там нас якось піддіти, образити. Тобто вони діяли, видно що у них є така певна істерика, у зв’язку з нашою появою.

Кореспондент: Бойовики не бажають припиняти обстріли на Донбасі, говорить інший представник від Донеччини Сергій Гармаш. Своєю задачею на цих переговорах журналіст називає відстоювання інтересів та повернення Донбасу. Але, каже, — це залежить від Росії.

Сергій Гармаш, журналіст: Насамперед наша задача, як і записано в мінських домовленостях, дослівно: “консультувати і узгоджувати дії України в політичному врегулюванні з питання політичного майбутнього Донбасу”.

Кореспондент: Гармаш каже, терористи та Росія мусять усвідомити, що не все населення, яке проживає на окупованих територіях їх підтримує. Яку ж позицію будуть відстоювати на переговорах — відповідає.

Сергій Гармаш, журналіст: Вибори тільки після взяття кордонів під контроль, коли перестануть стріляти. Коли ми, як переселенці зможемо повернутися і брати участь у виборах. Особливий статус — поняття багатозначне. Його потрібно обговорювати.

Кореспондент: Казанський додає, єдиним дієвим інструментом проти Росії санкції і міжнародний тиск на цю країну.

Денис Казанський, журналіст: З початку, по-перше, контроль над кордоном, потім вибори. По-друге, вибори за українським законодавством. Ну, а далі так, я думаю, далі Донбас після того і все, він повертається.

Кореспондент: Політолог Олег Саакян каже, залучення до переговорів представників Донеччини та Луганщини обговорювалося давно і це не суперечить мінському формату.

Олег Саакян, політолог: Крок іде  в загальній логіці, яку демонструє діюча влада і він може бути позитивним, з точки зору, укріплення наших позицій в дипломатичних форматах, в яких ми боремося за завершення мінської війни мирним чином.

Кореспондент: Чому до переговорів від окупованих територій залучили саме цих людей, ми запитали у речниці міністра з питань тимчасово окупованих територій Олександра Резнікова. Там відповіли — прокоментують це у четвер».

У випусках за 9 червня не повідомлялося про такі важливі теми дня:

Верховний Суд визнав борг «Приватбанку» у 22 млн грн на користь заводу Коломойського.

Зеленський призначив в РНБО «сірого кардинала» МЗС часів Януковича.

На Житомирщині поліцейський спровокував ДТП з 4 загиблими.

10 червня (середа):

Випуск о 18:00

1. Порошенко офіційно став підозрюваним у справі про незаконне призначення Семочка

«Ведуча: П’ятий Президент України Петро Порошенко офіційно став підозрюваним у справі про незаконне призначення першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка у липні 2018. За версією слідчих, тодішній глава держави порушив необхідну для цього процедуру. Петро Порошенко відмовився від отримання повідомлення про підозру, тому що прокурор ДБР порушив законодавство, маючи при собі ксерокопію доручення від генпрокурора про вручення підозри, а не оригінал. Про це повідомив на брифінгу адвокат Порошенка Ілля Новіков. Після цього, за його словами, Петро Порошенко вирушив до Офісу генпрокурора, щоб з’ясувати, чому так сталося, але отримати відповіді на питання не вдалося. Розповідає Ілля Новіков.

Ілля Новіков, адвокат: Ми намагалися їй пояснити, що: “Пані Ірина, у Вас не все гаразд з вашою процедурою. Ваш прокурор, підлеглий Вам, якому Ви доручили здійснити це повідомлення, він не спромігся цього зробити згідно із процедурою. Мабуть, пані Ірина, якщо ви присутні, Петро Порошенко присутній в цій кімнаті, Ви можете виконати це зараз”. У нас навіть не дійшла розмова до цього пункту. Вона казала: “Ви на мене тиснете. Вас депутатів багато, я — одна”. І, просто кажучи, втекла.

Ведуча: Ось як прокоментувала журналістам цю ситуацію сама Ірина Венедіктова.

Ірина Венедіктова, генеральна прокурорка України: Враховуючи, що така процесуальна дія була вже, я думаю, що сьогодні я відправлю цю підозру по пошті ще. Тому, коли до мене з’явився Петро Олексійович, з групою підтримки, проголошуючи, що: “Дайте ж мені підозру, дайте мені підозру!” По-перше, ця підозра знаходилась в матеріалах кримінального провадження в ДБР. По-друге, повторна дія може якраз призвести до оскарження, тому що повторне вручення підозри не передбачено Кримінально-процесуальним кодексом.

Ведуча: У липні 2018 року п’ятий Президент України Петро Порошенко призначив Сергія Семочка першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки, а звільнив з посади у квітні минулого року. Причини свого рішення не пояснив. Згодом Семочко подав до суду з вимогою скасувати президентський указ про його звільнення, оскільки був на лікарняному. 2 роки тому, на початку жовтня, Симочко став фігурантом програми розслідування “Наші гроші”. Журналісти з’ясували, що його найближчі родичі мають російські паспорти, а він сам, тоді ще заступник голови Служби зовнішньої розвідки, володіє будинками під Києвом загальною вартістю 8 мільйонів доларів і елітним автомобілем. Порахувавши доходи родини, що вказані в деклараціях за останні 8 років, журналісти дійшли висновку — цих коштів на все це не вистачило б. Національне антикорупційне бюро згодом розпочало розслідування про незаконне збагачення, а СБУ — про державну зраду».

2. Шість разів російські окупанти на їхні найманці порушили режим припинення вогню на Донбасі

«Ведуча: Шість разів російські окупанти та їхні найманці порушили режим припинення вогню на Донбасі, повідомляє пресцентр Об’єднаних сил. Противник застосував важке, заборонене озброєння, зокрема 82 і 120 міліметрові міномети. Під вогнем опинилися позиції українських військових поблизу Павлополя та хутора Вільного. Загиблих і поранених серед українських воїнів немає. Вчора окупанти вдалися до збройних провокацій 16 разів. Тоді, за даними розвідки, було знищено одного окупанта, ще 4 поранено».

3. У меморандумі про співпрацю з Міжнародним валютним фондом немає вимог до України про підвищення пенсійного віку і тарифів на житлово-комунальні послуги

«Ведуча: У меморандумі про співпрацю з Міжнародним валютним фондом немає вимог до України про підвищення пенсійного віку і тарифів на житлово-комунальні послуги. Про це сказав під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він також розповів, на що підуть надані МВФ гроші.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України: Україні вдалось добитися аби гроші МВФ повністю пішли в бюджет країни. Це означає, що гроші не осядуть десь на рахунках банків, а фактично підуть на фінансування зарплат: лікарям, рятувальникам, вчителям, на будівництво шкіл, лікарень, доріг, на підтримку і розвиток вітчизняного бізнесу, на забезпечення стабільності бюджету  і соціальної сфери.

Ведуча: Завтра Україна отримає 2 мільярди 100 мільйонів доларів від МВФ. Це — перший транш. Нову програму співпраці погодили вночі. Усього Фонд має надати Україні 5 мільярди доларів за 1,5 року. Про це повідомили на сайті  Міністерства фінансів. Умовами для нової програми було, зокрема, запровадження відкритого ринку землі та ухвалення закону про неповернення націоналізованих банків колишнім власникам».

4. Від сьогодні дозволено відновити роботу базам відпочинку, санаторіям, готелям, закладам культури і проводити культурні заходи

«Ведуча: Відсьогодні дозволено відновити роботу базам відпочинку, санаторіям, готелям, закладам культури і проводити культурні заходи. Такі послаблення передбачено черговим етапом послаблення карантину. Про це під час брифінгу сказав головний санітарний лікар Віктор Ляшко. За його словами, не готові до послаблення карантину Київ та 6 областей.

Віктор Ляшко, головний санітарний лікар: Пом’якшення карантину буде відбуватися для тих областей, які досягли епідеміологічних критеріїв, визначених Постановою Уряду. Ми маємо сьогодні декілька областей, які не дотягують до показника інцидентності, 12 на 100 тисяч населення, і його перевищують. Зокрема, це — місто Київ, Волинська область, Житомирська, Закарпатська, Львівська область, Рівненська область і Чернівецька. 

Ведуча: За словами Віктора Ляшка, щодо роботи дитячих таборів і санаторіїв буде окреме засідання уряду і селекторна нарада».

Випуск о 19:00

1. Порошенку повідомлено сьогодні про підозру у справі щодо призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Семочка

«Ведуча: П’ятому Президенту України Петру Порошенку повідомлено сьогодні про підозру у справі щодо призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Про це йдеться в офіційних повідомленнях офісу Генпрокурора і Державного бюро розслідувань. За версією слідства, у 2018 році Порошенко схилив Семочка до перевищення влади і службових повноважень. Порошенко відмовився отримувати повідомлення про підозру, оскільки, за його словами процедура відбувалася із порушенням законодавства. Разом з адвокатами та однопартійцями він поїхав до генпрокурора Ірини Венедіктової, аби з’ясувати усі обставини.

Кореспондентка: Зранку Петро Порошенко прибув на допит до Державного бюро розслідування, як свідок у кримінальному провадженні щодо приховування приміщення через кордон України колекції відомих картин художників. Згодом з’ясувалося, що викликали його у іншій справі, для вручення підозри. Говорить начальник відділу Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань Вадим Приймачок.

Вадим Приймачок, начальник відділу Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань: Порошенку Петру Олексійовичу офіційно повідомлено про підозру у кримінальному провадженні, в якому він підозрюється у схилянні вищої військової посадової особи, а саме голови Служби зовнішньої розвідки України до вчинення дій, які явно перевищують надані йому повноваження.

Кореспондентка: Петро Порошенко відмовився від отримання повідомлення про підозру, тому що прокурор ДБР порушив законодавство, маючи при собі ксерокопію доручення Генпрокурора про вручення підозри, замість оригіналу. Про це повідомив на брифінгу адвокат Порошенка Ілля Новіков. Також він сказав, згідно законодавства, вручати письмову підозру народному депутатові повинен сам генпрокурор. Після цього Петро Порошенко вирушив до генпрокурора Ірини Венедіктової, розповідає Ілля Новіков.  

Ілля Новіков, адвокат: Ми намагалися їй пояснити, що: “Пані Ірина, у Вас не все гаразд з вашою процедурою. Мабуть, пані Ірина, якщо Ви присутні, Петро Порошенко присутній в цій кімнаті, Ви можете виконати це зараз”. У нас навіть не дійшла розмова до цього пункту. Вона казала: “Ви на мене тиснете”.

Кореспондентка: Ірина Венедіктова пізніше пояснила журналістам — таке процесуальне дійство, як вручення підозри народному депутатові, за дорученням — законне і широко застосовується у практиці.

Ірина Венедіктова, генеральний прокурор: Це вже третій випадок вручення підозр народним депутатам. Всі вони йшли по такому ж самому механізму, за дорученням. Цей механізм, який чітко передбачений КПК. Народним депутатам взагалі важко, щось вручити: чи повістку, чи будь-що. Особливо, коли є спеціальна охорона УДО.

Кореспондентка: У Офісі генпрокурора кажуть, що клопотатимуть для Порошенка про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Сам Порошенко всі звинувачення спростовує. Його адвокати кажуть, що будуть оскаржувати рішення про підозру. За усі роки незалежності України, офіційно не фігурував у кримінальних провадженнях перший Президент Леонід Кравчук, також у розслідуваннях не звучало ім’я нинішнього глави держави Володимира Зеленського, який на посту трохи більше року. Єдиним, хто отримав вирок суду — став четвертий президент Віктор Янукович. Його засудили заочно до 13 років позбавлення волі за статтею “держзрада”».

2. В Одесі продовжують розбирати завали зруйнованого житлового будинку

«Ведуча: В Одесі продовжують розбирати завали зруйнованого житлового будинку. Нагадаю, стіна 4-поверхівки по вулиці Ясній, обвалилася вночі, травму дістав один чоловік. На момент аварії всередині будівлі перебувало 24 людини. Їх евакуювали і відселили: 11 людей у табір “Мрія”, решта житимуть у родичів. Ймовірною причиною обвалу частини будинку називають самовільну реконструкцію у квартирах на 3, 4 поверхах. Таке припущення зробила заступниця директора департаменту міського господарства Одеської міської ради Наталія Мостовських. 

Наталія Мостовських, заступниця директора департаменту міського господарства Одеської міської ради: Ми виявили, що на дерев’яних перекриттях залита бетонна плита, яка нависає над усіма іншими поверхами. Зараз там працюють рятувальники, вони розбирають завали. Буде проведена експертиза і вона вже остаточно встановить причину. У лютому поточного року до нас зверталися люди з тим, що в них на першому поверсі з’явились тріщини.

Ведуча: Від початку цього року житлові будинки в Одесі обвалювалися вп’яте. У кожному з цих випадків обійшлося без людських жертв».

3. Семеро людей на Донбасі не змогли потрапити сьогодні на непідконтрольну територію

«Ведуча: Семеро людей на Донбасі не змогли потрапити сьогодні на непідконтрольну територію. Про це розповів пресофіцер Державної прикордонної служби України у складі Об’єднаних сил Ігор Лизогуб. Попри відкриття Україною пропускних пунктів “Мар’їнка” і “Станиця Луганська” ватажки самоназваних республік їх не відкрили. Від ранку біля КП стояли черги охочих перетнути лінію розмежування. Контрольні пункти працювали з 11 до 14  години. Говорить Ігор Лизогуб.

Ігор Лизогуб, пресофіцер Державної прикордонної служби України у складі Об’єднаних сил: По КПВВ “Станиця Луганська”: на тимчасово окуповану територію було пропущено 6 громадян, проте вони були повернуті незаконними збройними формуваннями без пояснення причин. По КПВВ “Мар’їнка”: пропускалося 5 чоловік, при цьому один з них слідував на автомобілі. Цього чоловіка повернули. Ще 4 громадян в зворотному напрямку не поверталися».

4. Статистика пандемії

«Ведуча: Найбільша кількість померлих від коронавірусу за минулу добу — 23. Такої кількості в Україні від початку пандемії ще не було. Вчора ж коронавірус підтвердили ще у понад півтисячі людей. Найбільше нових випадків на Волині. Вчора там виявили понад 100 інфікованих, далі ідуть Львівська область і Київ. Жодного підтвердженого випадку у Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській та Луганській областях. Загалом, від початку пандемії маємо понад 28 тисяч людей. Кожен другий пацієнт в Україні — одужав. Померло 833 людини. У світі кількість інфікованих перевищила 7 мільйонів 200 тисяч, з них померли понад 410 тисяч людей. Майже 3 мільйона 400 тисяч одужали. Такі дані дослідницького центру Університету імені Джона Гопкінса».

5. Чотири транші від Міжнародного валютного фонду передбачається для України в рамках півторарічної програми стендбай

«Ведуча: Чотири транші від Міжнародного валютного фонду передбачається для України, в рамках півторарічної програми стендбай. Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час брифінгу після засідання Кабміну. Він також розповів, коли буде оприлюднений текст кредитної програми МВФ.

Сергій Марченко, міністр фінансів України: Є політика прозорості Фонду і ми маємо слідувати цій політиці. Відповідно до цієї політики, передчасна публікація могла бути сприйнята, як упередження рішення Ради Директорів та створити хибне враження, що Фонд вже затвердив запит держави-члена. Тепер коли рішення офіційно ухвалено ми можемо говорити, що після публікації програми на сайті Міжнародного валютного фонду програма з’явиться на сайті Міністерства фінансів та Національного банку України.

Ведуча: Завтра Україна отримає 2 мільярди 100 мільйонів доларів від Міжнародного валютного фонду — це перший транш. Нову програму співпраці погодили вночі. Загалом Фонд має надати Україні 5 мільярдів доларів за півтора року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів. Перша частина грошей піде на подолання пандемії коронавірусу і виплату боргів. Нагадаю, попередня програма кредитування була схвалена МВФ у грудні 2018 року. Потім Україна отримала 3 мільярди 900 мільйонів доларів. Умовами для нової програми було, зокрема, запровадження відкритого ринку землі та ухвалення закону про неповернення націоналізованих банків колишнім власникам».

Випуск о 20:00

1. В рамках послаблення карантину відкрилися бібліотеки для відвідувачів

«Ведуча: В рамках послаблення карантину відкрилися бібліотеки для відвідувачів. Про один день роботи Державної науково-технічної бібліотеки України.

Кореспондентка: У читальній залі — тиша, спокій. Усі умови для плідної наукової праці, каже постійна відвідувачка бібліотеки Ганна Кравцова.

Ганна Кравцова, відвідувачка бібліотеки: Я постійний відвідувач і дуже чекала, коли я зможу відвідати бібліотеку. Надихає обстановка, ніхто не відволікає. Все обладнано, чудові умови.

Кореспондентка: Серед умов перебування в приміщенні для коворкінгу і у читальній залі бібліотеки: періодичне використання санітайзерів і робота у масці. Розповіла працівниця книгозбірні Тетяна Чігунова.

Тетяна Чігунова, працівниця бібліотеки: Завели журнал. Міряємо температуру каждому нашому читачу. 36,6; 36, 5; 36,4.  

Кореспондентка: Інформацію про початок роботи бібліотеки опублікували на сайті установи і у соціальних мережах, сказала директорка Державної науково-технічної бібліотеки України Алла Жарінова.

Алла Жарінова, директорка: В суботу і неділю проводили дезінфекцію всього приміщення: читальні зали, коворкінг, конференц-зал, кімнати для перемовин. Оприлюднили оголошення про те, що починаємо з 10 числа і необхідно виконувати санітарні умови. Обов’язково маски, дезінфекції, місця для роботи. Людина сидить — з тої сторони 2 метри і з тої сторони 2 метри.

Кореспондентка: Не всі бібліотеки відкрились з 10 червня для відвідувачів. Серед них до 22 червня дистанційно працює Національна бібліотека України імені Вернадського, написано на їхній сторінці у фейсбук. Там йдеться про те, що за час карантину відвідувачі активно використовують електронні ресурси на порталі бібліотеки. Кількість користувачів цієї книгозбірні з початку карантину зросла на 75%».

Випуск о 21:00

1. Сьогодні в Україні стартував новий етап послаблення карантинних обмежень

«Ведуча: Сьогодні в Україні стартував черговий етап послаблення карантинних обмежень. Зокрема дозволено відновити роботу: базам відпочинку, санаторіям, готелям, закладам культури і проводити мистецьки заходи. Про це під час брифінгу сказав головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко. За його словами, не готові до послаблення карантину: Житомирська, Волинська, Закарпатська, Львівська, Рівненська, Чернівецька області та місто Київ. Міський голова столиці Віталій Кличко сказав на брифінгу, що в Києві зарано відкривати басейни, ресторани і дитячі табори. На цей час, показник інфікування на Covid-19 становить 15 людей на 100 тисяч населення, повідомив Кличко.

Віталій Кличко, мер Києва: Хочу зазначити, що показник кількості хворих на 100 тисяч, за останні 5 днів, становить понад 15 людей. За цим критерієм Київ не може переходити на наступний етап послаблення обмежень. Тому говорити про відкриття ресторанів, басейнів, дитячих таборів — поки зарано. Якщо цей критерій перевищить 24 хворих на 100 тисяч населення — ми будемо вимушени повернутись до обмежень.

Ведуча: Щодо роботи дитячих таборів і санаторіїв буде окреме засідання уряду і селекторна нарада, сказав головний санітарний лікар Віктор Ляшко. А за даними Мінохорони здоров’я, жодного випадку коронавірусу не виявлено поки в Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській і Луганській областях».

2. Польща поки що не скасовує карантинні обмеження на в’їзд українців

«Ведуча: З 13 червня Польща скасовує обмеження на в’їзд для громадян країн Шенгену. Про це з посиланням на прем’єра Польщі Матеуша Моравецького повідомило видання “Ремеф 24”. Йдеться про відкриття кордонів з Німеччиною, Литвою, Чехією та Словаччиною. Для громадян цих країн більше не буде обов’язковим двотижневий карантин при в’їзді в Польщу. Коли ж Польща скасує прикордонні обмеження для українців — невідомо. Поки що на українсько-польському кордоні люди годинами стоять в очікуванні пропуску на польський бік. Така ситуація склалася, зокрема, на пішохідному переході Шегині-Медика.

Кореспондентка: Люди уже пройшли перевірку українських прикордонників. Чекають, аби пройти контроль з польської сторони. У черзі Віктор Бойчук. Він разом з дружиною їде на сезонні роботи у Польщу.

Віктор Бойчук, чоловік із черги на кордоні: Десь так з 2 ночі стоїмо. Українську швидко перетнули, а тут стоїмо і не знаєм ще коли перетнем.

Жінка, з черги на кордоні: З шостої години ранку стояти. Люди стоять ще з других суток і пройти ніяк не можна. Ми прийшли в туалет 1,5 години стояли чекали, щоб пройти до туалету. Один туалет на стільки людей. Це взагалі не вміщається ні в які рамки.

Кореспондентка: Не всі в черзі у масках. Люди не дотримуються дистанцій. Яна Доля останні 2 роки, періодично їздить у Польщу на заробітки. Каже: заразитися коронавірусом — не боїться.

Яна Даля, жінка з черги на кордоні: Сидіти вдома і захворіти, і піти в аптеку, віддати 2000 гривень, коли людина має пенсію 1500 гривень. То за що вона має лікуватися.

Кореспондентка: За словами речниці Мостиського прикордонного загону Маргарити Вершиніної, українські прикордонники в середньому на перевірку документів витрачають хвилину. Затримка за польськими колегами.

Маргарита Вершиніна, речниця Мостиського прикордонного загону: За інформацією суміжної сторони, також здійснюється температурний скринінг осіб, які слідують на територію Республіки Польща. Крім того, збирається інформація відносно місця перебування на карантині. Щогодини, протягом 10 хвилин, як інформує суміжна сторона, проводиться санітарна обробка приміщень, у яких здійснюється оформлення осіб, які слідують на територію Республіки Польща.

Кореспондентка: Загалом, за останній місяць, український кордон перетнуло близько 60 тисяч людей. 35 тисяч з 60 виїхали з України.

3. Словаччина відкрила кордони для 19 країн-членів ЄС, але з Україною та іншими державами кордони будуть закриті щонайменше до липня

«Ведуча: Словаччина відкрила кордони для 19 країн-членів ЄС, а ось з Україною та іншими державами кордони будуть закриті щонайменше до липня. Однак віднині українці з дозволом на проживання в Словаччині можуть в’їжджати в цю країну. Крім документів треба мати довідку про негативний результат тесту на Covid-19. Вона має бути видана не більше, як за 96 годин до перетину кордону. Вже у Словаччині, протягом 5 днів українці мають пройти повторний тест на Covid. В цей час перебувати у самоізоляції. Про це розповіла “Суспільному” перший секретар посольства України у Словаччині Наталія Береза.

Наталія Береза, перший секретар посольства України у Словаччині: До 1 липня зовнішні кордони Словаччини — закриті. І від того, як буде розвиватися епідеміологічна ситуація, зокрема в Україні, і залежатиме, як будуть далі відкриватися сполучення з Україною. Слід враховувати, що при собі громадяни мають мати, звісно, дозвіл на постійне або тимчасове проживання в Словаччині плюс негативний тест на захворювання Covid-19».

Випуск о 22:00

1. 23 людей померли внаслідок ускладнень коронавірусом за минулу добу в Україні

«Ведуча: 23 людей померли внаслідок ускладнень коронавірусом за минулу добу в Україні. Це найбільша кількість летальних випадків від початку пандемії, повідомив на брифінгу головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко. За даними МОЗ, вчора коронавірус підтвердили ще у 525 людей. Найбільше заражень зафіксовано на Волині, там понад сотню інфікованих. Далі ідуть Львівська область і Київ».  

2. У столичному «Мистецькому арсеналі» відкрили виставку української графіки

«Ведуча: У столичному “Мистецькому арсеналі” відкрили виставку української графіки від початку 20 століття і до сучасних днів. Її готували 2 роки. Показ мав відбутися в березні, але через карантин його відтермінували. Сьогодні побачили виставку лише журналісти, бо столиці не перейшла до наступного етапу послаблення карантину. Говорить куратор виставки Катерина Підгайна.  

Катерина Підгайна, куратор виставки: Далеко не всі знають взагалі, що таке графіка, друкована графіка. В принципі, це і стало мотивом нашим, коли ми цю виставку задумували, організовували. Графіка — це дуже складний процес. Один з найстаріших процесів XVI століття, який практично не змінився, що стосується виконання. Да? Наприклад, зазвичай, це є друкарська форма, кліше, наприклад металева, на якій графік, художник вирізає якесь зображення, для того, щоб це зображення, за допомогою фарби, перенести вже на папір за допомогою спеціального пресу».

У випусках за 10 червня не повідомлялося про такі важливі теми дня:

Прокуратура закрила справу проти загиблого нападника на Стерненка.

Медведчук задекларував частку в «1+1».

У суді щодо МН17 розкрили свідчення очевидця запуску ракети.

ФСБ затримала в Криму 5 людей у звинуваченні про підготовку теракту.

Апеляційний суд не відпустив з-під варти на поруки Кузьменко у справі Шеремета.

Справа Приватбанку: Кабмін програв апеляцію по виплаті Суркісам 250 млн. доларів.

В рамках боротьби з коронавірусом Кабмін виділив на прохання Авакова додаткових 2,7 млрд грн структурам МВС.

11 червня (четвер):

Випуск о 18:00

1. Карантин можуть посилити, якщо кількість хворих на коронавірус зростатиме в понад 10 областях

«Ведуча: Карантин можуть посилити, якщо кількість хворих на коронавірус зростатиме у понад 10 областях. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на брифінгу. Він додав, що зараз в Україні відносне погіршення ситуації з коронавірусом. Адаптивний карантин, який нині діє, дає право місцевим чиновникам ухвалювати рішення самостійно, при необхідності його посилити у разі погіршення епідеміологічної ситуації у регіоні. Найближчим часом уряд не планує змінювати систем управління карантином.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України: Ми сьогодні працюєм дуже плотно з тими регіонами де відбувається погіршення ситуації, але ми розуміємо як цим управляти. Ті параметри, які за якими обираються ті або інші заходи по пом’якшенню або, навпаки, по посиленню карантинних заходів і обмежень, вони прописані, вони є дієвими. Сьогодні — це дієвий інструмент. Ми не передбачаємо найближчим часом змінювати систему управління карантином в нашій країні. Якщо в критичній кількості областей відбудеться ситуація яка призведе до зростання, тобто 10 і більше областей — це буде приводом для прийняття рішення про посилення заходів у державі.

Ведуча: Про посилення карантину заговорили у МОЗі після рекордної кількості виявлених нових випадків. Учора інфекцію підтвердили майже у 7 сотен людей. 21 людина — померла. Найбільше нових випадків захворювання у Львівській області — 125. Далі іде Київ і Київська область. Тож міністр охорони здоров’я Максим Степанов закликає українців і надалі дотримуватися карантинних обмежень, бо в Україні вже протягом тижня фіксують підвищену кількість зареєстрованих випадків конронавірусом. Загалом за час пандемії маємо понад 29 тисяч інфікованих. Кожен другий пацієнт — одужав. 854 людини — померли».

2. Стерненку вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту

«Ведуча: Колишньому очільнику одеського “Правого сектору” Сергію Стерненку вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. За попередньою інформацією, засідання відбудеться завтра у Шевченківському районному суді столиці о 14-й годині. Про це повідомив Сергій Стерненко, після того, як йому сьогодні в СБУ вручили підозру про вчинення умисного вбивства і носіння холодної зброї. Нагадаю, увечорі 24 травня 2018 року двоє чоловіків Олександр Ісайкул і Іван Кузнєцов скоїли напад на Стерненка та його дівчину. Відбиваючись від нападників він смертельно поранив одного з них — Кузнецова, ножем у живіт. (За висновками експертизи, Кузнєцов помер від ножового поранення в серце). Ножові поранення були і в самого Стерненка і в другого нападника, якого поліція невдовзі затримала і одразу ж відпустила його, надавши статус свідка, а пізніше державну охорону. Як повідомляє сьогодні Служба безпеки України, заяву про те, що Стерненко поранив Кузнєцова під час самооборони і згодом не завдавав тому жодних ран не відповідає дійсності. Проведена під час досудового розслідування експертиза засвідчила версію про умисне вбивство, ідеться у офіційному повідомленні СБУ».

3. Сьогодні збройні формування Російської федерації 8 разів порушили режим припинення вогню

«Ведуча: Сьогодні збройні формування Російської Федерації 8 разів  порушили режим припинення вогню, застосувавши при цьому заборонені, до розміщення на лінії зіткнення, міномети калібрів 120 та 82 міліметри, а також гранатомети різних систем, безпілотники, великокаліберні кулемети, снайперську та стрілецьку зброю, повідомляє пресцентр Об’єднаних сил. Для придушення вогневих засобів противника наші військові застосували шатне озброєння. Після цього загарбники припинили свою активність. В наслідок військових обстрілів двоє військовослужбовців Об’єднаних сил було поранено та ще один дістав бойове травмування».

4. Ірану не потрібні дозволи України, США та Канади, щоб передати чорні скриньки з літака МАУ на розшифровку до Франції  

«Ведуча: Ірану не потрібні дозволи України, США та Канади, щоб передати чорні скриньки з літака МАУ на розшифровку до Франції. Про це «Суспільному» повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін. Представники цих країн мають брати участь у розшифровці бортових самописців. Україна від початку року  відправила Ірану 3 ноти у справі про розслідування авіатрощі, але на жодну не було відповіді. Тепер чекає на офіційне підтвердження, що Іран передасть скриньки Франції, сказав Євген Єнін. Нагадаю, пасажирський літак Міжнародних авіаліній України збили 8 січня поблизу Тегерана. Іранська влада визнала, що військові помилково випустили ракету. Загинули усі, хто був на борту — 176 людей».

5. На Волині прибирають наслідки негоди

«Ведуча: На Волині прибирають наслідки негоди. Там учора пронісся буревій, залишивши 25 населених пунктів без електрики. Шквальний вітер з дощем були зокрема і у Шацькому районі. Потрощені дерева, деякі з них вирвало з корінням. Там найбільше від негоди постраждали 3 населених пункти, села: Пульмо, Світязь, Острів’я. Голова Шацької районної ради Сергій Карпук каже: нині оцінюють збитки.

Сергій Карпук, голова Шацької районної ради: Найбільше постраждали — це фактично Пульмо. Там є будівлі, які порозкривало дахи будинків зруйнувало господарські приміщення. Оцінивши збитки, в принципі вони будуть усунуті. Люди, які звернуться до нас по допомогу, буде надано на усунення їхніх. В більшості постраждав Шацький Національний природній парк. Також є постраждалі бази відпочинку, це є бази університетів, обласних структур. Так само вони своїми силами усуваються. Більш великих та значних наслідків таких — немає».

6. Новий температурний рекорд в Києві  

«Ведуча: Новий температурний рекорд у Києві. Ніч на 11 червня, була найтеплішою за майже 140 років метеоспостережень. Температура повітря не опускалася нижче 20,6 градуса за Цельсієм. Про це «Українському радіо» розповів директор Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського Олександр Косовець.

Олександр Косовець, директор Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського: 10 червня в Києві середньодобова температура повітря становила +26,3 градуси Цельсія, що на 3 десяти градуса вища попереднього рекордного значення температури для цього дня 1885 року».

Випуск о 19:00

1. В Україні встановлено антирекорд за кількістю інфікованих коронавірусом за минулу добу

«Ведуча: В Україні встановлено антирекорд за кількістю інфікованих коронавірусом за минулу добу. Це майже 700 людей заразилися. Найчастіше цей діагноз ставили у Львівській області — там 125 випадків за добу, далі іде Київ, Київська та Рівненська області. Жодного нового випадку не зафіксували у Полтавській, Херсонській та Луганській областях. Загалом, за час пандемії в Україні, коронавірус виявили у понад 29 тисяч людей. 13 тисяч — одужали, 854 людини померли. Зростання кількості хворих Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив тим, що люди не дотримуються правил карантину.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я: Такого антирекорду в нас ще не було. Навіть в самі важки такі часи, в квітні місяці, коли в нас були достатньо така напружена ситуація, ми всі хвилювалися, ми всі слідкували, що відбувається, в тому числі в світі. В нас ніколи не було 689 осіб захворівших за один день. Вже протягом тижня ми спостерігаємо підвищену кількість зареєстрованих випадків коронавірусною хворобою.

Ведуча: Дозволити роботу дитячих таборів вимагали сьогодні під будівлею Кабміну працівники цих закладів. За словами директорки одного із таборів Віталії Мирошниченко, заклади відпочинку закупили маски, антисептики, термометри і готові приймати дітей на відпочинок. З Кабміну до мітингувальників вийшов представник Міністерства соціальної політики Володимир Вовк. Каже, що табори поки не відкриють. Одна з причин — рекордна кількість випадків коронавірусу за минулу добу. Працівники таборів повідомили, що проведуть повторну акцію 22 червня».

2. З третього кварталу в Україні можливе зростання економіки

«Ведуча: З третього кварталу в Україні можливе зростання економіки, сказав під час пресконференції з нагоди 100 днів роботи нового уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, сподіватися на це дають можливість макроекономічні прогнози. Другий квартал, каже прем’єр, буде провальним через карантин. Чого ж очікувати до кінця поточного року в економіці країни.

Кореспондентка: 100 днів роботи уряду були непростими через коронакризу, сказав під час пресконференції прем’єр Денис Шмигаль. За його словами, уряд оперативно відреагував на виклики коронакризи, зокрема була надана підтримка малому та середньому бізнесу, що опинилися на межі існування, підвищено пенсії, виплачено допомоги з безробіття. Далі, каже Шмигаль, економіку треба розігрівати. Для цього розроблено програму, що передбачає понад 200 заходів із подолання наслідків коронакризи.

Денис Шмигаль, прем'єр-міністр: Немає якихось нових проривних ідей. Це збільшення державних замовлень, підтримка власних виробників. Це інвестування у велике будівництво.

Кореспондентка: Весь час уряд Шмигаля змушений був займатися не розбудовою держави і розвитком економіки, а організовувати порятунок громадян від епідемії коронавірусу. Говорить економічний експерт Олег Пензин. За його словами розвиток економіки, безпосередньо залежить від того, наскільки швидко Україна вийде із карантину. Якщо негативна динаміка збережеться і кількість хворих щодоби збільшуватиметься і обмежувальні заходи будуть посилюватися, то Україну чекає економічний колапс, сказав експерт. Прокоментував Олег Пензин і, ініційовану урядом, програму порятунку економіки.

Олег Пензин, економічний експерт: Вперше пан Шмигаль казав, що нам треба впровадити економічний націоналізм. Це прекрасна думка, тільки незрозуміло, як він це буде робить, особливо з точки зору підписання ним меморандуму, який на сьогоднішній момент, в деяких питаннях протирічить деяким завданням і ідеям які він проголосив в  цій програмі.

Кореспондентка: Пандемія коронавірусу була несподіванкою для всього світу і спричинила економічну кризу, каже економіст Любомир Шебалюк. За його словами чимало країн, приміром США, вжили вчасні і адекватні заходи, щодо стимулювання економіки. І в таких країнах зростання економіки спостерігається з середини травня. Уряд Шмигаля не зміг адекватно спрогнозувати ситуацію, як наслідок за макроекономічними прогнозами МВФ, до кінця року в Україні очікується падіння ВВП на понад 8%, сказав Любомир Шебалюк. Експерт також розповів від чого залежить стабілізація економіки.

Любомир Шебалюк, економіст: Ми дуже сильно залежимо від зовнішньоекономічної діяльності. Ну, зокрема торгівлею з партнерами. Якщо, скажімо, економіки, передусім європейські, відновлюватимуться досить швидко, то я думаю, десь там, починаючи з 3-4 кварталу, вони почнуть нас витягувати.

Кореспондентка: Денис Шмигаль був призначений прем’єром 4 березня. Тоді у Верховній Раді був схвалений нинішній склад уряду».

3. Лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук йде з Верховної Ради

«Ведуча: Лідер партії “Голос” Святослав Вакарчук іде з Верховної Ради. На брифінгу він сказав, що зареєстрував заяву про складання депутатських повноважень. Каже, що свою місію вважає виконаною. Провів партію “Голос” до парламенту, але з політики йти не планує. І це вже не вперше Вакарчук ухвалює подібне рішення. У 2007 він пройшов у парламент за списком “Нашої України — Народної самооборони”, отримав депутатський мандат, але через рік добровільно склав депутатські повноваження. Тоді за час роботи він не зареєстрував жодного законопроекту. Цього ж разу Вакарчук був нардепом 9 місяців. За цей час подав майже 20 законопроектів».

4. Родичі політв’язнів і військовополонених, яких утримують в Росії та на окупованих територіях зібрались нині біля Офісу президента

«Ведуча: Родичі політв’язнів і військовополонених, яких утримують в Росії та на окупованих територіях, зібрались нині біля Офісу президента. Приїхало з 2 десятки людей, просили зустрічі з Зеленським. Хочуть дізнатися, що ж робить влада, аби звільнити їхніх рідних. До канцелярії передали 2 звернення. У них, зокрема, просять розморозити виплати для рідних полонених та розглянути у Верховній Раді законопроєкт про захист незаконно ув’язнених громадян України. Говорить тітка, засудженого в Росії Олександра Шимкова, Людмила. 

Людмила, тітка засудженого в Росії: Нам не зрозуміло, що відбувається у перемовинах по наших рідних  саме по політв’язням Кремля. І от ми знову тут. Ми хочемо щоб Президент нарешті нас почув і провів з нами зустріч, і пояснив родинам, що відбувається з питання перемовин по звільненню політв’язнів Кремля.

Ведуча: Біля Офісу президента родичі простояли з 9-ї ранку до 17-ї години. За цей час ніхто до них не вийшов, тож планують прийти завтра».

5. Стерненку вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту

«Ведуча: Колишньому очільнику одеського “Правого сектору” Сергію Стерненку вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. За попередньою інформацією, засідання відбудеться завтра у Шевченківському райсуді Києва о 14-й годині. Про це повідомив Сергій Стерненко, після того, як сьогодні в СБУ йому вручили підозру про вчинення умисного вбивства і носіння холодної зброї.

Сергій Стерненко, підозрюваний: Ми просили слідчого і прокурора надати нам копію документів, які вказують на мою невинуватість. І нам відмовили у наданні цих документів. Причому відмовили навіть щодо документів, які є загальнодоступними. Крім того, коли я ще не підписав навіть офіційне повідомлення про підозру, яке мені вручалося, на офіційних ресурсах Служби безпеки України було опубліковано пост, в якому в стверджувальній формі було вказано, що я вчинив вбивство Івана Кузнєцова, було вказано, що я наніс йому удар ножом в серце, після того, як він вже на мене не нападав, і так далі.

Ведуча: Нагадаю, у вечорі 24 травня 2018 року двоє чоловіків Олександр Ісайкул і Іван Кузнєцов скоїли напад на Стерненка та його дівчину. Відбиваючись від нападників він смертельно поранив ножем одного з них — Кузнецова. Ножові поранення були і в самого Стерненка і в другого нападника, якого поліція невдовзі затримала, одразу ж відпустила, надавши йому статус свідка, а пізніше державну охорону. Як повідомляє сьогодні Служба безпеки України, заява про те, що Стерненко поранив Кузнєцова під час самооборони і згодом не завдавав йому жодних ран — не відповідає дійсності. Проведена, під час досудового розслідування, експертиза засвідчила версію про умисне вбивство, ідеться у офіційному повідомленні СБУ».

Випуск о 20:00

1. Підозру у скоєнні умисного вбивства і носінні холодної зброї оголосили Стерненку

«Ведуча: Підозру у скоєнні умисного вбивства і носінні холодної зброї оголосили колишньому лідеру одеського “Правого сектору” Сергію Стерненку. Також йому вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового арешту. Розглядатиме справу Шевченківський райсуд завтра о 14-й годині.

Кореспондентка: Увечері, 24 травня 2018 року двоє чоловіків Олександр Ісайкул і Іван Кузнєцов скоїли напад на Стерненка та його дівчину. Відбиваючись від нападників, він смертельно поранив одного з них — Кузнецова, ножем у живіт. Ножові поранення були і в самого Стерненка і в другого нападника, якого поліція невдовзі затримала, і одразу ж відпустила, надавши йому статус свідка. Сам Сергій каже, це була самооборона. Сьогодні зранку додому до Стерненка прийшла поліція з ухвалою про примусовий привід до СБУ, для вручення підозри. Біля будівлі СБУ зібралась акція на підтримку Сергія. Говорить одна з учасниця Аліна Зочко.

Аліна Зочко, учасниця акції: Зараз його намагаються посадити, за те, що він захищав своє життя і життя своєї дівчини. Завжди люди несправедливо (нерозбірливо), я вважаю що повинні сидіти саме вони.

Кореспондентка: Сергій Стерненко каже, підозра проти нього не обґрунтована, а дії слідчих і прокурорів, під час вручення підозри, відбувалися з порушеннями.

Сергій Стерненко, підозрюваний: Ми просили слідчого і прокурора надати нам копію документів, які вказують на мою невинуватість. І нам відмовили у наданні цих документів.

Кореспондентка: Заява про те, що Стерненко поранив Кузнєцова під час самооборони і згодом не наносив йому жодних ран не відповідає дійсності. Проведена під час досудового розслідування експертиза засвідчила версію про умисне убивство, ідеться на офіційному сайті СБУ. Вашій увазі фрагменти офіційного повідомлення Служби безпеки.

Голос: Оскільки Кузнєцов втік з місця події, напад на Стерненка вважається закінченим. Його життю та здоров’ю вже нічого не загрожувало. Однак Стерненко побіг за Кузнецовим, наздогнав його і завдав декількох поранень, зокрема удар ножем у серце, який і привів до смерті.

Кореспондентка: Українська Гельсінська спілка з прав людини застерігає Офіс генпрокурора і Службу безпеки від політичних рішень у справі Стерненка та називає кримінальне переслідування політично вмотивованим. Про це “Українському радіо” сказав виконавчий директор Спілки Олександр Павлюченко. За його словами, у 2018 році на Сергія тричі скоювали напади. Слідство досі не встановили жодного із замовників та не засудило виконавців.

Олександр Павлюченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини: Для того, щоби справді встановити всі факти, які призвели, і хто безпосередньо замовив Сергія Стерненка, і хто видавав замовлення в тому і вбитому, то власне це і є ті, хто спричинив і на кому лежить вина у вбивстві. Це дуже непроста ситуація, яка вимагає належного розслідування.

Кореспондентка: Українська Гельсінська спілка з прав людини закликає Державне бюро розслідувань перевірити і розслідувати озвучену у ЗМІ інформацію щодо політичного тиску у справі Стерненка».

2. Документальний фільм «Віддалений гавкіт собак» про війну на Донбасі режисера Вильмонта став переможцем премії «Пібоді Евордс»

«Ведуча: Документальний фільм “Віддалений гавкіт собак” про війну на Донбасі, режисера Симона Леренга Вильмонта, став переможцем премії “Пібоді Евордс”, повідомляється на офіційній сторінці премії. Стрічка розповідає про 10-річного хлопчика Олега Афанас’єва, який живе на території біля лінії фронту. Картину знімали у Гнутовому, Донецької області, в період з 2015–17 років. Премія імені Джорджа Фостера “Пібоді” — щорічна міжнародна нагорода, за внесок у масмедіа. Вручає її Коледж журналістики та масової інформації імені Генрі Греді Університету Джорджії, США. Через коронавірус цьогорічну церемонію нагородження скасували. Але рада відібрала 30 найкращих стрічок і оприлюднила їхній перелік».

Випуск о 21:00

1. Буревій на Львівщині накоїв лиха

«Ведуча: Буревій на Львівщини накоїв лиха. У Трускавці від удару блискавки спалахнув дах триповерхової будівлі. У Брюховичах дерево впало на  дерев`яний будинок. З під його завалів рятувальникам довелося визволити постраждалу жінку, повідомив речник обласного управління Держслужби надзвичайних ситуацій Ігор Курус. У Львові повалено дерева, не їздить електротранспорт, розповів директор міського департаменту житлового господарства Олександр Одинець.

Олександр Одинець: Найгірша ситуація по падінню дерев і гілок. В нас близько 24 дерев вже по 6 районах. Ми зафіксували падіння — це або дерево, або велика частина, тобто гілка. Порвана у нас контактну мережа Львівелектротрансу. На Богдана Хмельницького в Шевченківському районі, а також в декільком місцях повисли гілки на контактній мережі. Зараз знеструмлена контактна мережа, виїжджають аварійні бригади — це все швиденько усувають.

Ведуча: Наслідки буревію долають і на Волині. Там шквальний вітер знеструмив 25 населених пунктів. За словами речника управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Волинській області Володимира Нестерова, буревій пронісся Маневицьким, Любашівським, Любомильським та Шацьким районами. На березі озера Світязь вітер з корінням повиривав дерева».

2. В Одесі рятувальники демонтують небезпечні частини будинку, який обвалився вчора на вулиці Ясній

«Ведуча: В Одесі рятувальники демонтують небезпечні частини будинку, який обвалився позавчора на вулиці Ясній, щоб почати розбирати завали. Про це нам розповіла прессекретарка Держслужби з надзвичайних ситуацій в Одеській області Ольга Сафронова. За її словами, робота почалася вчора ввечері, коли спала спека і на вулицях було менше людей.

Ольга Сафронова: Наразі основною задачею є демонтувати велике бетоне перекриття та дрібні елементи будівельних конструкцій, які несуть загрозу життю та здоров’ю рятувальників, які повинні приступити до розбору обвалів. Всього, з моменту обрушення з місця подій було вивезено вже 20 машин будівельних конструкцій та сміття, це близько 100 метрів кубічних. Роботи тривають.

Ведуча: Нагадаю, частина 4-поверхового будинку, якому вже понад 100 років, зруйнувалася в ніч з 9 на 10 червня. Одна людина травмувалася. Від початку року в Одесі — це вже 5 обвал будівлі».

3. Ексміністра закордонних справ Леоніда Кожару, підозрюваного у вбивстві, знову взяли під варту і збільшили заставу

«Ведуча: Ексміністра закордонних справ Леоніда Кожару, підозрюваного у вбивстві, знову взяли під варту, збільшили суму застави. Тепер, аби вийти на свободу, на час слідства, Кожара має внести 14 мільйонів гривень застави замість двох, які були призначені раніше. Таке рішення ухвалив сьогодні Апеляційний суд Києва, задовольнивши скаргу сторони потерпілого, бізнесмена та екскерівника телеканалу “Інтер” Сергія Старицького. За словами прокурора Юрія Піруса, поки не буде внесено заставу, Кожара буде перебувати під арештом. Нагадаю, колишнього главу телеканалу “Інтер” Сергія Старицького 21 лютого знайшли застреленим у будинку колишнього міністра закордонних справ України Леоніда Кожари. Основною версією його загибелі на той час вважали самогубство та згодом справу перекваліфікували на умисне вбивство. Наприкінці березня Леоніду Кожарі вручили підозру. Суд взяв його під варту з правом внесення застави у понад 14 мільйонів гривень. В середині травня Шевченківський райсуд Києва зменшив розмір застави до 2 мільйонів. За кілька днів Леонід Кожара вніс ці кошти, вийшов зі слідчого ізолятора, а за новим рішенням суду розмір застави збільшено майже у 7 разів».

4. Новий формат екскурсій з пов’язкою на очах і білою тростиною, якими користуються незрячі люди, започатковує цієї суботи Музей у темряві «Третя після опівночі»

«Ведуча: Новий формат екскурсій з пов’язкою на очах і білою тростиною, якими користуються незрячі люди, започатковує цієї суботи Музей у темряві “Третя після опівночі”. Годинну екскурсію проводитиме незрячий гід, який допоможе збагнути місто по-новому. Першими таким екскурсійним маршрутом пройшли сьогодні журналісти.

Кореспондентка: Нові відчуття, враження, емоції отримала після екскурсії Діана Грищенко. Каже рідний Київ сприйняла на слух, запах і дотик. Сконцентруватися на власних відчуттях і не відволікатись на візуальне сприйняття світу допомогли маска на очі і біла тростина. Необхідні атрибути для тих, хто прийшов на екскурсію, розповіла дівчина.

Діана Грищенко, учасниця екскурсії: Вдягаємо маску і йдемо з тростиною біля гіду. Ти відчуваєш землю під ногами. Це розуміння світу взагалі, як це може виглядати не так, як ми звикли. Тільки в кінці екскурсії я зняла маску і мені сказали, щоб я провела гіда тією ж дорогою, що ми йшли.

Кореспондентка: Екскурсія пролягає вулицею В’ячеслава Липинського. Пройшовши яку і перейшовши проїжджу частину, екскурсанти опиняються у сквері імені Олеся Гончара. На слух вони повинні знайти бювет і наосліп, із накладкою на очах, наповнити пляшку водою. Далі шлях пролягає до скверу імені Чкалова, де, напруживши слух, треба підійти до фонтану. Допомагає зорієнтуватися у просторі Віталія Ясинко.  Дівчина з вадами зору, яка у повсякденному житті користується білою тростиною.

Віталія Ясинко, дівчина із вадами зору: У вас в руках тростина. Потрібна вона нам для того, щоб ми могли відчувати рельєф під ногами: рівна поверхня, чи там є яма, чи там бруківка. Таким чином ми відчуваєм сходинки вгору, вниз, керуємо цією тростиною, куди нам іти.

Кореспондентка: Нова екскурсія “Відчуй Київ” має на меті вибудувати діалог між людьми з вадами зору і здоровими, розповіла  координаторка проєктів Музей у темряві “Третя після опівночі” Олександра Чічко.

Олександра Чічко, кураторка Музею у темряві “Третя після опівночі”: Екскурсія “Відчуй Київ” триває годину. Часто у всьому цьому поспіху ми не помічаємо банальних речей: якихось звуків природи, запаху тієї самої кави. І наші незрячі гіди, вони користуються своїми відчуттями набагато більше ніж ми, крім зору. У них ці відчуття загострені. Ми  хочемо показати як це, допомогти людям пізнати, Київ, заново і познайомитися з незрячими.

Кореспондентка: “Музей у темряві” — єдиний в Україні, в якому екскурсії проходять у супроводі незрячих гідів».

Випуск о 22:00

1.Майже 700 людей заразилися коронавірусом за минулу добу в Україні

«Ведуча: Майже 700 людей заразилися коронавірусом за минулу добу в Україні. Це найбільша кількість інфікованих від початку пандемії, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Найчастіше коронавірус виявляли у Львівській області — 125 випадків. Також у Рівненській, Київській областях та у столиці. Жодного нового випадку не зафіксували у Полтавській, Херсонській та Луганській областях. Якщо кількість інфікованих коронавірусом зростатиме в понад 10 областях — карантин в країні посилять. Про це сказав під час брифінгу прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Також уряд відтермінував відкриття дитячих таборів до 22 червня. Вранці під будівлею Кабміну мітингували працівники дитячих таборів, які вимагали відкрити заклади. Директорка одного із таборів, Віталія Мірошниченко сказала нашим кореспондентам, що вже закуплено маски, антисептики, термометри і очікуваного дозволу на роботу дитячих оздоровчо-відпочинкових закладів немає.

Віталія Мірошниченко, директорка дитячого табору: Ми будемо везти дітей автобусами, окремими, типу тільки для дітей. Проводити температурний скринінг. Якщо батьки вирішують самостійно привезти дітей — вони мають буди зі справкою. Ми готові найняти додатковий персонал, який буде прибирати ще більше. Якщо ви дозволяєте працювати готелям, що з дітьми не так? Вони зі справками. Ми знаємо що вони здорові.

Ведуча: З Кабміну до мітингувальників вийшов представник Міністерства соціальної політики Володимир Вовк. Каже, табори поки не відкриють. Одна з причин — рекордна кількість нових випадків коронавірусу за минулу добу.

Володимир Вовк, представник Міністерства соціальної політики: Відтермінувати остаточне рішення по дитячому оздоровленню до 22 червня. До цього часу підготувати всю нормативну базу охорони здоров’я для роботи дитячих оздоровчих таборів.

Ведуча: Працівники таборів, які зібрались під Кабміном повідомили, що повторно вийдуть на акцію 22 червня».

У випусках за 11 червня не повідомлялося про таку важливу тему дня:

В окупованому Криму ФСБ затримала кримського татарина Бекірова.

12 червня (п’ятниця):

Випуск о 18:00

1. Другу добу поспіль в Україні кількість хворих на коронавірус сягає близько 700 людей

«Ведуча: Другу добу поспіль в Україні кількість нових хворих на коронавірус сягає близько семи сотень. Учора інфекцію підтвердили у 683 людей. Одужали — 426, померли 16. Про це під час брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Найбільше випадків захворювання минулої доби зафіксовано у Львівській області — 112. Також у антилідерах Вінниччина та Київ. У столиці з початку червня заповненість ліжок для хворих на Ковід-19 у лікарнях зросла на 11%. Якщо кількість хворих у столиці і надалі збільшуватиметься, буде ухвалено рішення про посилення карантину у місцях скупчення людей. Про це повідомив під час брифінгу мер Києва Віталій Кличко. Він закликав правоохоронців контролювати дотримання карантинних обмежень.

Віталій Кличко, мер Києва: Показник тестування в столиці сьогодні найвищий в Україні і становить понад 72 тести на 100 тисяч мешканців міста. Хочу підкреслити, якщо інший показник щодо захворюваності сягне в місті 24 хворих на 100 тисяч людей, Київ буде змушений повернути частину обмежень. Сьогодны цей показник становить 16 людей на 100 тисяч населення. Відновлення обмежень буде стосуватись перш за все місць великого скупчення людей: роботу великих магазинів, торгівельних центрів, ринків, дитячих садків та інших установ, де існує велика імовірність зараження.

Ведуча: Загалом за час пандемії на коронавірус в Україні захворіли 29753 людини, 870 померли від ускладнень. Подолали хворобу 13567 людей. Такі ранкові дані МОЗу».

2. Дружина президента отримала позитивний результат тесту на коронавірус

«Ведуча: Дружина президента України Олена Зеленська отримала позитивний результат тесту на Ковід-19. Причому перша леді почувається добре та не має жодних симптомів хвороби. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента. Зараз Олена Зеленська перебуває вдома на самоізоляції. Президент Володимир Зеленський та діти — здорові. Вони також пройшли тестування і їхні результати — негативні».

3. Сутички за участю силовиків сталися у Шевченківському райсуді столиці, де мають обрати запобіжний захід Стерненку

«Ведуча: Сутички за участі силовиків сталися в Шевченківському райсуді столиці, де мають обрати запобіжний захід колишньому лідеру одеського осередку “Правого сектора” Сергію Стерненку, повідомляє наш кореспондент. Усе через те, що група підтримки Стерненка намагалася потрапити до судової зали, де судді мали вирішувати, чи відправляти Стерненка під домашній арешт на час слідства. Напередодні Стерненку вручили підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї. Справа стосується подій 2-річної давнини. Тоді на Стерненка та його дівчину напали двоє чоловіків. Він смертельно поранив одного з них ножем у живіт. Ножові поранення були і у самого Стерненка, і у другого нападника, якого поліція невдовзі  затримала, і одразу ж відпустила, надавши йому статус свідка. Дотепер і Стерненко проходив у справі як свідок. Та проведена під час розслідування експертиза засвідчила версію про умисне вбивство, ідеться у офіційному повідомлені СБУ».

4. На Закарпатті після негоди підтоплено понад 40 дворів, зруйновано 4 мостові переходи і повалено дерева

«Ведуча: На Закарпатті після негоди підтоплено понад 40 дворів, зруйновано 4 мостові переходи і повалено дерева. Такі наслідки учорашньої зливи у селі Приборжавське, в Іршанському районі. За словами жительки села Марини Полончак епіцентр грози був високо у горах. Там також випав град. Через сильну зливу у селі вийшов з берегів Потічок. Вода полилася вулицями, підтоплюючи подвір’я і припарковані автомобілі. Речниця обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Наталя Батир повідомила, що місцеві жителі не зверталися по допомогу до рятувальників. Кількість підтоплених дворів і збитки нині підраховують у сільській раді».

5. Завершують розбирати обвал стіни будинку на Ясній в Одесі

«Ведуча: Завершують розбирати обвал стіни будинку на Ясній в Одесі. Рятувальники демонтували частину стіни, що звисала та могла впасти. Про це “Суспільному” розповів начальник головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в Одеській області Вадим Шилюк. За його словами, усі небезпечні конструкції, які могли в будь-який момент могли впасти, зрізали. З-під завалів продовжують діставати речі мешканців, каже Вадим Шилюк.

Вадим Шилюк, начальник головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в Одеській області: За цей період уже вивезено більше чім 4000 кубічних метрів матеріалів, які обрушились. Зараз проводиться вже розборка завалу на нижній стадії першого поверху. За період розборки працівникам поліції було передано: 17 тисяч гривень, які підняли наші рятувальники на місце розборки, 1000 євро, 3 ланцюжка із кольорового металу, 3 брошки та 4 перстня. Також зачинений сейф.

Ведуча: Нагадаю, частина 4-поверхового будинку, якому вже понад 100 років, зруйнувалася в ніч з 9 на 10 червня. Одна людина травмувалася. Від початку року житлові будинки в Одесі обвалюються вже в п'яте».

6. План утворення нових районів в Україні затвердив Кабмін

«Ведуча: План утворення нових районів в Україні затвердив Кабмін сьогодні на позачерговому засіданні. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, загалом кількість районів буде скорочено втричі. Нині в нашій державі існує майже 500 районів. Таки поділ не відповідає сучасним стандартам, каже Денис Шмигаль.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України: Фактично, існуючий районний поділ був утворений ще при СРСР і в першій половині минулого століття. Треба наводити порядок, тому що сьогодні, для прикладу, є райони, де проживає там плюс-мінус 5000 людей і є райони, де проживає більше 180 тисяч людей. Великі перекоси і складність управління, перекоси в субвенціях, в дотаціях».

Випуск о 19:00

1. У Шевченківському райсуді Києва обирають запобіжний захід Стерненку

«Ведуча: У Шевченківському райсуді Києва обирають запобіжний захід колишньому лідеру одеського осередку “Правого сектора” Сергію Стерненку. Його підозрюють у вбивстві та носінні холодної зброї. За перебігом події стежить наш кореспондент. Що відбувається зараз, чи ніхто не травмувався під час сутичок і штовханини?

Кореспондент: Запобіжного заходу — ще не розпочався, а адвокати просять суддю про відвід прокурорів. Кажуть, що прокурори упереджені та вважають, що генпрокурор Ірина Венедиктова впливає на процес, заявляючи, що пан Стерненко — вбивця. І адвокати подали 4 клопотання про відвід судді. Перед цим, нагадаю, адвокати намагались, просили суд про відвід судді. Проте це клопотання їх не задовільнили. Сам Сергій Стерненко заявив, що прокурори вибірково доставали документи, які долучали до справи. Сергій каже, що прокурор не долучив документи, які вказують на те, що після того, як поранив людину, яка на нього напала, що сам Сергій викликав швидку. Нагадаю, перед цим мітингарі, які прийшли на підтримку Сергія намагалися зайти до зали суду, проте судова охорона їх не запустила. Нині ж у приміщенні суду самих мітингувальників немає, проте вони є біля входу до Шевченківського районного суду. Наразі це вся інформація, яку я зміг довідатись».

2. Мітинг під судом

«Ведуча: Що ж відбувається біля будівлі суду — дізнаємося від кореспондента “Суспільного”.

Кореспондент: Як казав мій колега, зараз суд оголосив перерву. Стерненко сам вийшов до мітингарів. Ходить поміж людей. Роздає коментарі журналістам. Загалом у гарному настрої. Адже активісти вирішили взяти Стерненка на поруки. Для цього почали збирати підписи. Вони хочуть потрапити на судове засідання, а правоохоронці тим часом продовжують не пускати мітингарів у залу. Раніше вигнали всіх активістів зсередини і нікого не пустили. Мітингувальники періодично скандують заклики: “Свободу Стерненку” та “Аваков — чорт!”. Палять фаєри та підривали петарди. Організатори роздають безкоштовну воду усім охочим та закликають звати друзів та знайомих під суд. На під’їздах до суду стоять автозаки з нацгвардією. Тут присутні як і активісти, наприклад, відомий Роман Ратушний так і просто громадяни України, які приїхали підтримати Стерненка. Також підтримати його прийшов народний депутат від “Слуги народу” Гео Лерос. Виступи товариів Стерненка по мікрофону чередуються з політичними композиціями, які ставлять організатори на підсилювачах звуку. Вони обіцяють, що будуть мітингувати до тих пір, поки не закінчиться суд.

Ведуча: Нагадаю, 2 роки тому, в Одесі на Стерненка та його дівчину напали двоє чоловіків. Одного з них Сергій, одного з них Сергій Стерненко смертельно поранив. Ножові поранення отримав і сам, а також і другий нападник, якого поліція затримала з початку, а потім одразу ж відпустила, надавши йому статус свідка. З початку Сергій Стерненко теж проходив у справі як свідок. Потім слідство, посилаючись на результати експертизи, висунуло версію про умисне вбивство ним, ідеться у офіційному повідомлені Служби безпеки України».

3. Один із фігурантів справи про вбивство Ганзюк Мангер залишається на свободі

«Ведуча: Один із фігурантів справи про вбивство херсонської громадської діячки Катерини Ганзюк, глава Херсонської облдержадміністрації Владислав Мангер — залишається на свободі. Печерський суд столиці сьогодні не ухвалив рішення про зміну йому запобіжного заходу із застави на тримання під вартою. Засідання перенесли на 15 червня. Доправити на нього Мангера пристави мають силоміць. Судді ухвалили рішення про примусовий привід, бо сьогодні підозрюваний чиновник на судове засідання не з’явився. Про це розповів прокурор Андрій Синюк.

Андрій Синюк, прокурор: Був присутній в судовому засіданні його захисник. Про можливе перебування Владислава Мангера у лікарні він нічого не повідомляв. Ні суд, ні прокурора. Суд не встановив поважності причин його неяви.

Ведуча: Адвокат Владислава Мангера з пресою відмовився спілкуватися. Нашим кореспондентам помічниця Мангера, Галина Ляшевська сказала, що він в реанімації. Прокурор у справі вбивства Ганзюк Андрій Синюк повідомив, що досудове розслідування було продовжено до 29 липня через нові обставини. Нагадаю, радницю херсонського міського голови Катерину Ганзюк облили сірчаною кислотою в липні 2018 року. За 3 місяці жінка померла в лікарні, перенесла з 10 операцій, а наприкінці квітня цього року в Офісі генпрокурора повідомили, що розслідування у справі завершено. За версією слідства, напад на Катерину Ганзюк замовив голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер, а організував його Олексій Левін, помічник-консультант депутата тієї ж облради. Обидва свою причетність заперечують. Безпосередніх нападників — засудили і вони зараз за гратами».

4. Обшук в будинку Омеляна відбувся в рамках розслідування вбивства журналіста Сергієнка

«Ведуча: Обшук в будинку колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна вранці відбувся в рамках розслідування вбивства журналіста Василя Сергієнка. Журналіста викрали й умисно вбили ще у квітні 2014 в місті Корсунь-Шевченківський. Такі подробиці розповіли у Державному бюро розслідувань. Сам Омелян та його родина до цього не причетні. Обшуки стосувалися колишніх власників будинку, який зараз винаймає експосадовець з родиною. ДБР пояснило, що шукали одного із народних депутатів України минулих скликань, члена Партії регіонів Геннадія Бобкова. Як розповів сам Володимир Омелян, йому не висунули жодних обвинувачень. Під час обшуку правоохоронці нічого не вилучили.

Володимир Омелян, колишній міністр інфраструктури: В них було рішення суду, у рамках кримінального провадження щодо попереднього власника будинку, який продав це помешкання в 2016 року. На моє природнє здивування, що, ну, я цю людину особисто взагалі не знаю, з нею особисто не зустрічався, вона тут давно не живе і невідомо, взагалі чи була. В чом причина обшуку? Вони сказали, що: “В нас є рішення суду, ми будемо його виконувати”».

5. Лежачий протест під Офісом президента влаштували родичі військовополонених і політв’язнів, яких тримають в Росії та на окупованих територіях

«Ведуча: Лежачий протест під Офісом президента влаштували родичі військовополонених і політв’язнів, яких тримають в Росії та на окупованих територіях. Вони вимагають зустрічі з президентом. Родичі декого із українців… родичі декого з них у полоні понад 2000 днів, ще з 2014 року. Але в списки на обмін їх так і не вносили. З Офісу президента до мітингувальників поки ніхто не вийшов. Говорить учасниця акції, мати одного з полонених, Тетяна Тудосієнко.  

Тетяна Тудосієнко, мати військовополоненого: Наші діти попали в 14 році в полон. Ми знали де вони. У нас був відеодоказ, но наших дітей ніхто абсолютно, по сьогоднішній день, не шукає. Три роки ми нічого про них не знаємо: де вони, що з ними, чи вони в Україні, чи вони за межами України, чи вони в Росії? Нам ніхто нічого не каже».

Випуск о 20:00

1. З акцією протесту і сутичками обирають у Шевченківському суді запобіжний захід Сергію Стерненку

«Ведуча: З акцією протесту і сутичками обирають у Шевченківському суді запобіжний захід Сергію Стерненко. Прокуратура вимагає для нього цілодобового домашнього арешту. Підтримати Сергія Стерненка до суду прийшли кілька десятків людей. Вони намагалися потрапити у приміщення суду, проте вхід перегородила поліція. Зчинилася штурханина. Нині після перерви продовжується судове засідання. Що ж відбувається в ці хвилини під будівлею суду, дізнаємося від мого колеги.

Кореспондент: Щойно стало відомо, що було відмовлено у відводі прокурора, на що мітингувальники закричали: “Ганьба!” Загалом, зараз потрапило вже у судову залу 10 осіб і ще обіцяють правоохоронці, що пустять ще 5. Допомагали потрапити мітингарям у середину народні депутати Гео Лерос та Олександра Устінова. Сталася штовханина, буквально 30 хвилин тому. Власне, мітингарі кидали у правоохоронців пляшки з водою, також була використана димова граната. Правоохоронці, у свою чергу, також використовували сльозоточивий газ. Зараз люди стоять у черзі і намагаються потрапити у судову залу. Вони написали заяву про те, що беруть на поруки Сергія Стерненка і тому вимагають, відштовхуючись від цих заяв, свого перебування на судовому засіданні.

Ведуча: Колишнього очільника одеського “Правого сектора” підозрюють в умисному вбивстві. Справа дворічної давнини. Тоді, за матеріалами слідства, на Стерненка напали двоє чоловіків. Він ножем поранив одного з нападників, смертельно. Ще один теж отримав травми, але за версією слідства, Стерненко поранив нападника, коли той почав тікати, наздогнав і завдав йому удару. Сам Стерненко каже, що це був самозахист. Замовником нападу називає мера Одеси Генадія Труханова. Той справу не коментує. Другий нападник з України поїхав. Його підозрюють у хуліганстві і застосуванням зброї».

2. За лідером «Європейської солідарності» Петром Порошенком ведуть незаконне стеження і прослуховують телефони народних депутатів  

«Ведуча: За лідером “Європейської солідарності” Петром Порошенком ведуть незаконне стеження і прослуховують телефони народних депутатів. Так заявляє співголова партії Артур Герасимов. Сьогодні він з однопартійцями та адвокатами п’ятого президента України, прийшов до Офісу генерального прокурора, аби зареєструвати три заяви. Говорить адвокат Ігор Головань і народний депутат України Артур Герасимов.

Ігор Головань, адвокат: Це перевищення повноважень працівником правоохоронних органів, оскільки ми маємо усі підстави вважати, що просто так автомобілі з номерними знаками, яких нема у відповідних базах Києва — вони катаються…

Артур Герасимов, народний депутат України: І пряме, незаконне стеження за лідером опозиції. І тоді — це імпічмент вищого керівництва держави і відставка генерального прокурора. Якщо це не так, то тоді, то тоді, будемо реєструвати справу…

Ведуча: “Українське радіо” намагається зв’язатися із генпрокуратурою, аби підтвердити чи зареєстровані відповідні заяви».

3. Замість майже 500 районів, в Україні буде 129

«Ведуча: Замість майже 500 районів в Україні буде 129. Кабмін сьогодні на позачерговому засіданні ухвалив проєкти постанов про ліквідацію утворення районів.

Кореспондентка: Нині в Україні існує 490 районів. Такий адміністративно-територіальний поділ був запроваджений у першій половині минулого століття, каже прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, нинішнє районування є застарілим і створює чимало незручностей.

Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України: Є райони, де проживає там плюс-мінус 5000 людей, і є райони, де проживає більше 180 тисяч людей. Великі перекоси і складність управління, перекоси в субвенціях, в дотаціях.

Кореспондентка: Документом передбачено, що на кожен район припадатиме мінімально 150 тисяч населення. У Київські області, наприклад, замість нинішніх 25 районів буде 6: Білоцерківський, Бориспільський, Бучанський, Обухівський, Переяславський та Фастівський. Міський голова Фастова Михайло Нитяжук, приміром, привітав таке рішення уряду на своїй сторінці у фейсбуці. У п’ятницю фастівчани, зокрема, виходили під стіни Київської обласної держадміністрації, щоб підтримати відповідний проєкт Мінрегіону. У Чернігівській області замість 22 районів залишаться 4: Ніжинський, Новгород-Сіверський, Чернігівський та Прилуцький. Чи доцільно нині скорочувати райони в нашій державі “Українському радіо” прокоментував експерт в галузі державного управління і місцевого самоврядування Андрій Дуда.

Андрій Дуда, експерт в галузі державного управління і місцевого самоврядування: Я не знаю, яка була логіка у розробників, коли вони перекроювали ці райони. На рівні однієї області є райони, які в 7 разів менші один від одного. Це ненормальна ситуація. Є абсолютно, як на мене, шкідлива річ включення міст обласного значення до складу районів.

Кореспондентка: В уряді хочуть, щоб проєкт закону про ліквідацію та утворення районів розглянули у Верховній Раді до кінця цієї сесії. За словами прем’єра, у жовтні планується провести місцеві вибори за новим адміністративно-територіальним поділом. З проєктами майбутніх районів можна ознайомитися на сайті “децентралізація.гов.юа”. Також Кабінет Міністрів визначив адміністративні центри та затвердив межі об’єднаних територіальних громад».

Випуск о 21:00

1. Чотири обстріли від початку доби зафіксовано на лінії розмежування на Донбасі

«Ведуча: Чотири обстріли від початку доби зафіксовано на лінії розмежування на Донбасі. Втрат серед українських військових не було. Таку інформацію станом на 17 годину повідомив під час брифінгу речник Міністерства оборони Михайло Шаровара. З мінометів 82-го калібру російські окупанти обстріляли позиції українських підрозділів неподалік Луганського. Також з гранатометів та великокаліберних кулеметів поблизу Верхньоторецького. В районі Авдіївки ворог застосував ручні протитанкові гранатомети і стрілецьку зброю. За даними української розвідки, бойовики тримають напоготові артилерійські підрозділи, уточнюють мобілізаційні ресурси».

2. Детективи НАБУ задокументували факт надання колишнім високопосадовцям попередньої влади неправомірної вигоди керівництва НАБУ та спеціалізованої антикорупційної прокуратури в розмірі 6 мільйонів доларів

«Ведуча: Детективи НАБУ задокументували факт надання, колишнім високопосадовцям попередньої влади, неправомірної вигоди керівництва НАБУ та спеціалізованої антикорупційної прокуратури в розмірі 6 мільйонів доларів. Цю інформацію «Українському радіо» підтвердила речниця відомства Ольга Постолюк. За її словами, хабар посадовець дав за посередництво свого помічника. Хто цей посадовець, речниця САП не уточнила. Сказала, що подробиці мають розказати завтра на брифінгу».

3. Сорок чотири домівки підтоплені в наслідок негоди в селі Приборжавському на Закарпатті

«Ведуча: Сорок чотири домівки підтоплені внаслідок негоди в селі Приборжавському на Закарпатті.

Кореспондентка: Вода з потоку залила вчора подвір'я та три підвали Михайла Федоричка. Сьогодні тут прибирають члени сім'ї та односельці.

Михайло Федоричко, житель села: Залило приміщення, залило підсобні хазяйства, там в будинку була вода. Гравій понесло, дрова понесло. Відкачувать ніхто не помагав, вода сама поступово зійшла.

Кореспондентка: Подвір'я Марії Дурди теж було підтоплено. Вода була і у машинах. Прибрати жінці допомагає сусід.

Марія Дурда, жителька села: Із всього двора 8 машин. То усьо отеті знесло, ворота урвало повністю і то всьо сюди йшло.

Кореспондентка: Перед двором Маріани Лобко стоїть міст. Жінка розказує, після грози його з під води не було видно. Потік розлився біля жіночого монастиря, каже виконувач обов’язків старости села Прибуржавське, Віктор Шпортень. За його словами дощ падав впродовж 15 хвилин.

Віктор Шпортень, виконувач обов’язків старости села Прибуржавське: Частично пошкоджено асфальтове покриття вулиці Монастирської. Ну, і звичайно, є у нас таке критичне берегоукріплення. Десь приблизно на відстані 100 метрів треба негайно робити берегове укріплення.

Кореспондентка: За словами Віктора Шпортеня, члени комісії з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій обходять господарства, після чого підрахують збитки».

Випуск о 22:00

1. Обшук в будинку колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна провели вранці

«Ведуча: Обшук в будинку колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна вранці провели, як повідомили у Державному бюро розслідувань, в рамках справи про вбивство у 2014 році журналіста з Корсунь-Шевченківського Василя Сергієнка. Журналіста викрали та убили. Колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян та його родина до цієї справи не причетні. Обшуки стосувалися колишніх власників будинку, який зараз винаймає експосадовець. У Держбюро пояснили, що шукали одного із народних депутатів України минулих скликань, члена Партії регіонів Геннадія Бобкова. Як розповів сам Володимир Омелян, йому не висунули жодних звинувачень, а під час обшуку правоохоронці нічого не вилучили.

Володимир Омелян, колишній міністр інфраструктури: В них було рішення суду, у рамках кримінального провадження щодо попереднього власника будинку, який продав це помешкання в 2016 року. На моє природнє здивування, що, ну, я цю людину особисто взагалі не знаю, з нею особисто не зустрічався, вона тут давно не живе і невідомо, взагалі чи була. В чом причина обшуку? Вони сказали, що: “В нас є рішення суду, ми будемо його виконувати”. 

Ведуча: Володимир Омелян називає обшук в його будинку помстою президента Зеленського за критику. Кореспонденти “Суспільного” попросили прокоментувати слова Володимира Омеляна речницю президента Юлію Мендель, але вона відмовилася».

У випусках за 12 червня не повідомлялося про такі важливі теми дня:

Європарламент застеріг українську владу від політичного переслідування Порошенка.

Конституційний Суд скасував відповідальність суддів за завідомо неправосудні вироки.

«Антиколомойський» закон оскаржили в Конституційному Суді.

Цей звіт підготовлено за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Зміст звіту є виключно відповідальністю ГО «Детектор медіа»; висновки та погляди, викладені в тексті, не обов'язково представляють позицію Міністерства закордонних справ Данії.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
KeFep
02:50 / 14.08.2021
Приватные мобильные прокси для Facebook динамические
KeFep
16:55 / 13.08.2021
Индивидуальные, скоростные мобильные прокси для Instagram ротационные, динамические
KeFep
04:19 / 22.06.2021
Мобильные ротационные 4g прокси в Казани от PROXYSPACE
KeFep
15:35 / 21.06.2021
4g прокси в Казани от PROXYSPACE
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду