Зураб Аласанія оскаржує в суді скасування його допуску до держтаємниці (Доповнено)

Про це йдеться на сайті суду.

Зураб Аласанія просить суд визнати протиправним розпорядження Центрального управління СБУ, яким було скасовано його допуск до державної таємниці, зазначили у суді.

«На думку Зурабі Аласанії, висновки СБУ про скасування його допуску до держтаємниці, були передчасними та такими, що винесені без повного та об’єктивного дослідження фактів», –  повідомляє пресслужба суду.

Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі.  

Пан Аласанія сказав «Детектору суспільного мовлення», що допуск було скасовано 6 лютого 2020 року.

За його словами, скасування для голови правління Суспільного не несе ніяких критичних наслідків.

«За багато років роботи на керівних посадах спочатку в державній компанії, а тоді в Суспільному мовнику – жодної таємниці я не міг би розкрити, тому що жодної й не бачив, якщо йдеться не про комерційні, а саме про державні таємниці. Зрештою, в компанії є працівники, що мають такий допуск, і подано заявку на отримання доступу ще для двох людей, які є членами правління», – зазначив пан Зураб Аласанія.

Голова правління НСТУ пояснив, чому йому важливо оскаржити це скасування.

«Але. Сам факт позбавлення доступу за формальними ознаками (без жодного факту протиправного поводження з самою таємницею), лише за відсутністю запису в "Журналі виїздів за кордон" (до речі, в складі делегації України в Канаду за участю президента України), для голови правління Суспільного означає свавілля окремих посадових осіб у найважливішому безпековому органі в країні. Така можливість сама по собі становить небезпеку для будь-якого громадянина України», – додав пан Аласанія.  

Нагадаємо, у серпні 2019 року Державне бюро розслідувань у супроводі співробітників Служби безпеки України проводило обшуки в Національній суспільній телерадіокомпанії України та вдома в кількох її співробітників, у тому числі вдома в голови правління НСТУ Зураба Аласанії.

Фото: сайт corp.suspilne.media

comments powered by Disqus