Закон про Суспільне мовлення треба переформатувати – Харебін

На його думку, голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко має ініціювати переформатування законодавства про Суспільне мовлення. Про це пан Харебін сказав в інтерв’ю Євгену Кисельову на «Радіо НВ».

Олександр Харебін розповів про те, що Суспільне мовлення в Україні створювалося на основі державного телебачення з роздутим штатом, застарілою технікою і малим фінансуванням.

«Модернація всього мотлоху, можу сміло так сказати,  дуже затратна, побудувати нове було б дешевше», – зазначив він.

Пан Харебін вважає, що  суспільний запит на суспільне мовлення має бути великим.

«Чи то запит був недостатньо великим, чи то менеджмент не зміг задовольнити запит, але тим не менше рейтинги суспільного коливаються всередині 23-го – 30-го місця серед усіх телерадіокомпаній в Україні. Назвати суспільне мовлення впливовим не можна, воно в принципі відсутнє в інформаційній повістці», – розповів Олександр Харебін.

За його словами, Суспільним мовленням  цікавляться тільки люди, які професійно отримують гранти для моніторингу суспільного настрою або люди, які професійно отримують зарплату, обслуговуючи інтереси суспільства чи працюючи на Суспільному.

«Для суспільства його не існує», – сказав він.  

Олександр Харебін також знає, що треба зробити і хто це має зробити.

«Це, напевне, запитання до Верховної Ради. Я надіюся, що це одна із стратегій Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та його голови Олександра Ткаченка. Це переформатування законодавства про Суспільне мовлення. Закон, який був прийнятий у 2015 році, сьогодні абсолютно не задовольняє як політичним розкладам у Верховній Раді, так і не життєздатний з точки зору управління та контролю за якістю виробленої продукції», – вважає Олександр Харебін.

Нагадаємо,  Олександр Харебін працював у Національній телекомпанії України з лютого 2014 року, обіймав посаду першого заступника гендиректора НТКУ Зураба Аласанії. Був виконавчим продюсером «Євробачення-2017» разом із Вікторією Романовою. У лютому 2017 року він пішов із проєкту через конфлікт із новим заступником генерального директора Національної телекомпанії України Павлом Грицаком.

21 травня 2017 року у зв'язку зі скороченням посад Олександр Харебін звільнився з НТКУ. На той час уже було зареєстроване ПАТ «НСТУ» і наглядова рада на конкурсі обрала головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію.

8 квітня 2019 рокуЗеленського Олександр Харебін прийшов на Суспільне обговорити дебати на НСК «Олімпійський» в якості радника команди кандидата на пост президента Володомира Зеленського.

18 квітня у ток-шоу «Право на владу» на «1+1» кандидат у президенти Володимир Зеленський відхрестився від Олександра Харебіна і заявив, що екс-перший заступник гендиректора НТКУ помилково потрапив у список його експертів.

Фото: скріншот із YouTube

comments powered by Disqus