Україна відмовляється від участі в «Євробаченні-2019»  (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)

Україна відмовляється від участі в «Євробаченні-2019» (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)

18:25,
27 Лютого 2019
4977

Україна відмовляється від участі в «Євробаченні-2019» (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)

18:25,
27 Лютого 2019
4977
Україна відмовляється від участі в «Євробаченні-2019»  (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)
Україна відмовляється від участі в «Євробаченні-2019»  (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)
Відповідальна за розважальний напрям діяльності членкиня правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Олександра Кольцова сказала, що Національна суспільна телерадіокомпанія України відмовляється від участі в міжнародному конкурсі «Євробачення-2019». Представник від України не поїде до Тель-Авіва (Ізраїль), проте буде транслювати конкурс.

Про це вона сказала у прямому ефірі в програмі « Тема дня» на телеканалі «UA: Перший» і додала, що заява компанії буде на сайті Суспільного.

«Це важке, але як на нас правильне рішення», – зазначила членкиня НСТУ.

Олександра Кольцова пояснила, чи будуть введені санкції від Європейської мовної спілки (ЄМС) за відмову від конкурсу. 

«Це не перший досвід відмови України в "Євробаченні". Після того, як Україна не впустила Самойлову (Юлію Самойлову не пустили в Україна на Євробаченнч-2017 через те, що вона відвідала нелегально анексований Крим – Ред.) у нас були розмови щодо політизації конкурсу. Є спеціальний пункт щодо політизації. Нам здалося, що краще для України, Суспільного мовника та артиста цього разу уникнути цієї ситуації, оскільки політизація відбувалася протягом тривалого часу, а не лише під час переговорів з артистом. Щодо збитків ми будемо мати розмову з ЄМС, чи будуть у нас штрафні санкції у разі не надання представника України, оскільки ми тепер будемо лише транслювати конкурс. Я гадаю, відповідь буде найближчим часом», – сказала вона.  

За її словами, введенення санкцій завжди є переговорною процедурою. 

На сайті «UA: Суспільне мовлення» опублікували заяву НСТУ щодо відмови від участі у конкурсі.

«Національна суспільна телерадіокомпанія України відмовляється від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019», – повідомили у компанії.

У компанії зазначають, що альтернативним способом визначення представника від України на «Євробачення-2019» правила визнають його безпосереднє призначення мовником. Тобто Суспільний мовник міг би обрати будь-якого виконавця не з числа учасників національного відбору.

«Проте від такої альтернативи Суспільний мовник відмовляється, адже з повагою ставиться до вибору глядачів у Національному відборі. Тому в ситуації непідписання договору про участь у Євробаченні з переможцем телерадіокомпанія почергово звернулася до фіналістів, що посіли друге та третє місце за результатами Національного відбору.

Гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовилися від участі в Євробаченні-2019», – пояснили на Суспільному.

У НСТУ наголосили, що пісенний конкурс — це можливість для кожної країни заявити про себе на міжнародній арені, а для кожного виконавця — виступити амбасадором своєї країни та здобути прихильників у всьому світі.

«Але Національний відбір-2019 виявив та привернув увагу нашого суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які й на 5-му році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними. Для частини суспільства цей факт прийнятний, в іншої частини викликає обурення й несприйняття», – йдеться у заяві Суспільного.

У компанії розуміють, що Закони України не пропонують жодних обмежень щодо роботи виконавців та артистів на території Російської Федерації попри великий суспільний запит на врегулювання цієї ситуації.

«У ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019».

Суспільний мовник пропонує разом напрацювання пропозицій до проекту закону України, що міг би врегулювати ситуацію зі співпрацею українських артистів із державою-агресором на майбутнє.

Олександра Кольцова сказала в програмі «Тема дня», що їй особисто дуже подобається Maruv і шкода, що вона не погодилася з умовами договору та поїхати до Тель-Авіва у травні. 

Вона порадила артистам мати своїх юристів, щоб не виникало непорозумінь під час підпиання договорів. «Потрібно боротися з юридичною безграмотністю артистів», – розповіла членкиня НСТУ.

Нагадаємо, 23 лютого 2019 року в українському національному відборі на «Євробачення-2019» перемогла співачка Maruv із піснею Siren Song, яка набрала 11 балів (5 балів від журі, 6 балів від глядачів). Вона мала би представляти Україну на пісенному конкурсі в столиці Ізраїлю, Тель-Авіві, в травні 2019 року. 

Наступного дня після перемоги Maruv обурилася умовами договору з НСТУ.

25 лютого стало відомо, що переможниця нацвідбору не поїде в Тель-Авів від України, оскільки обидві сторони не дійшли згоди і договір не підписано. За інформацією Суспільного мовника, «у виконавця, який представлятиме Україну на міжнародній арені, також є зобов’язання: після підписання договору з ПАТ "НСТУ" на час конкурсу виконавець стає культурним амбасадором України та доносить не лише власну музику, але також стає виразником думки українського суспільства у світі». 

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія сказав, що не всі гарні українські виконавці готові бути гарними культурними дипломатами. 

26 лютого дівчачий бенд Freedom Jazz (2 місце у нацвідборі) відмовився представляти Україну на конкурсі. 27 лютого гурт Kazka (3 місце у нацвідборі) повідомив, що не поїде на «Євробачення-2019», а також Brunettes Shoot Blondes (4 місце) заявив, що не згоден представляти Україну на «Євробаченні-2019».

Представник від України мав би виступити у Тель-Авіві (Ізраїль) 14 травня у першому півфіналі під номером 17. Україна брала участь у жеребкуванні 28 січня. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду