Творці британського «Шерлока» готові судитися з американським мовником

«Шерлок» від BBC став хітом не тільки у Європі, а й в Америці. Керівництво каналу CBS запропонувало BBC зняти рімейк серіалу для американських глядачів. Англійці відмовилися, і CBS зважилася на розробку власного проекту. Проект отримав назву «Елементарно». Події нового серіалу розгортатимуться в наші дні, причому автори переселили знаменитого детектива з Лондона до Нью-Йорка.

Виконавчий продюсер «Шерлока» С’ю Верту (Sue Vertue) з кінокомпанії Hartswood Films  коментує дії заокеанських колег: «Коли ми відмовилися, вони запевняли нас у своїй чесності, так що ми припустили, що їхній сучасний Холмс аж ніяк не буде схожий на нашого, інакше це буде дуже неприємно». «Ми дуже пишаємося нашим шоу і, як усі батьки, що пишаються своїми дітьми, будемо захищати інтереси та благополуччя нашого дітища», – додала вона.

Як вважають юристи, концепція сучасного Шерлока Холмса не може бути захищена. Але всі властиві британському серіалу оригінальні елементи – персонажі, комп'ютери та СМС як підручні засоби, а також зовнішній вигляд героїв і певний візуальний стиль – можуть стати предметом судового розгляду.

Телесеріал «Шерлок» створює кінокомпанія Hartswood Films  для BBC Wales у співпраці з BBC Worldwide та Masterpiece, дочірньою компанією PBS, які надавали допомогу у фінансуванні та зйомках. У 2011 році «Шерлок» став володарем телевізійної премії Британської академії кіно і телевізійних мистецтв в категорії «Найкращий драматичний серіал».  Більшість учасників січневого онлайн-голосування на британському розважальному інтернет-порталі Digital Spy визнали найкращим екранним образом Шерлока Холмса усіх часів саме Бенедикта Камбербетча – актора нової версії пригод детектива від ВВС.

Джерело: Independent

comments powered by Disqus