Студія «Укртелефільм» розпочала процес реєстрації майна, яке відібрали у рейдерів

Державне підприємство «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм»» домоглася через суд скасувати право власності компанії «Еверест» на 46 об’єктів нерухомості і подали на реєстрацію вже 9 об’єктів із числа відвойованих.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав генеральний директор державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» Тарас Аврахов.

«Після тривалих боїв з лютого місяця поточного року Укртелефільму таки вдалося домогтися виконання рішень судів і скасувати право власності рейдера №1 (компанії «Еверест» – Ред.)  на 46 об’єктів нерухомості: квартири, офісні приміщення та підземні гаражі в ЖК. Плюс на сьогодні подали на реєстрацію вже 9 об’єктів із числа відвойованих», – написав він.

За його словами, наразі стоїть питання, чи буде зареєстровано майно за державним підприємством так само швидко, як було вкрадено рейдерами. На його думку, це майно дасть змогу позбутися студії обтяжень і врятувати підприємство від численних зацікавлених осіб.

«За 17 об’єктів нерухомості, які було перевкрадено рейдером №2 (компанією «Лодокс». Ред.) ще маємо боротися, оскільки майно було перепродано на підставних і добросовісних вигодонабувачів. А ще ж треба спромогтися на мито державі, аби повернути вкрадене у держави!» – зазначив він.

Тарас Аврахов розповів сайту «Детектор суспільного мовлення», що наразі під арештом нерухомість у новозбудованому адміністративно-житловому комплексі за адресою Туманяна, 15-А в Києві, яка була у власності «Укртелефільм» і незаконно захоплена компанією «Еверест», яка перепродала частину майна фірмі «Лодокс».

«Наразі все під арештами. Частина квартир набули добросовісних власників. І це буде ще одна історія. Люди за оголошенням купили квартири, а потім з’ясувалося, що продавець має нехороший бек. Решту об’єктів порожні. Є 2 квартири, які були продані у 2013 році, ще до того, як вони пішли під фіктивну іпотеку», – сказав пан Аврахов.

За його словами, «Укртелефільм»  має зареєструвати на себе 46 об’єктів нерухомості, на які суд скасував право власності компанії «Еверест». Тоді державна виконавча служба  зі свого боку зможе продавати ці квартири і закривати борги підприємства по заробітній платі, які сягнули кількох мільйонів.

Окрім того, наразі триває розгляд справи у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) за фактом завдання 68,72 млн грн збитків державному підприємству «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» («Укртелефільм»). На сьогодні прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)  продовжують приєднувати документи (докази) з цього розслідування для судового розгляду. Судові засідання  відбуваються постійно з певною періодичністю, наступне засідання заплановане на листопад 2020 року.

У процесі розслідування у лютому 2019 року до суду було скеровано обвинувальний акт стосовно юристки — співорганізаторки, яка забезпечувала супровід корупційної схеми, колишнього генерального директора ДП «Укртелефільм» Віктора Підлісного — виконавця, який, власне, підписав незаконну угоду, і директора комерційної компанії «Лодокс» — пособника, який підписав угоду зі свого боку.

«Суд визначить міру відповідності тим, хто притягнутий до відповідальності. Ми тільки починаємо входити у судові процеси за квартири, перевкрадені "Лодокс"», – сказав пан Аврахов.

Тарас Аврахов зазначив, що майнові права на балансі підприємства зазначені на суму 83 млн грн, до його приходу у студію  було понад 42 млн.

Нагадаємо, у 2004 році «Укртелефільм» уклав із інвестиційною компанією угоду про спільну діяльність із будівництва адміністративно-житлового комплексу на земельній ділянці держпідприємства у Києві. Комплекс збудовано на землі, що перебуває в оренді «Укртелефільму», поруч із самою студією. Зголосившись на цей проєкт, студія, яка вже понад десять років не отримує державного фінансування, хотіла заробити кошти нібито на виробництво фільмів.

ДП «Укртелефільм» отримало право власності на частину об’єктів нерухомості, які спорудила будівельна компанія, а це: 80 квартир площею 8525,5 кв.м. та нежитлові приміщення площею 992 кв.м. Із них майнові права на 28 квартир «Укртелефільм» згодом передав Київській міській раді як представнику територіальної громади столиці. Ще 28 квартир за згодою Державного комітету телебачення і радіомовлення України, як органу управління, ДП продало фізичним особам, забезпечуючи здійснення статутної діяльності підприємства.

Станом на початок 2016 року у держпідприємства залишилося 24 квартири, 36 паркомісць та 7 нежитлових приміщень, разом 67 об'єктів. Всі ці активи у підсумку стали об’єктом корупційного злочину.

17 травня 2016 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо порядку приєднання державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм». Законом виведено «Укртелефільм» за рамки першого етапу створення Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Законом передбачено, що порядок перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» у ПАТ «Укртелефільм» встановлюється Кабміном.

comments powered by Disqus