Юрій Стець закликав Кабмін негайно профінансувати НСТУ, щоб відновити аналогову трансляцію «UA:Першого»

Про це йдеться на сайті Міністерства інформаційної політики України.

«Звісно, ситуація з відключенням через борги телеканалу "UA: Перший" є неприпустимою. Тому Кабінет Міністрів України разом з Верховною Радою України  мають вирішити питання про фінансування Національного суспільного телебачення України негайно. Свої пропозиції щодо погашення боргу НСТУ перед концерном РРТ Міністерство інформаційної політики України надасть на розгляд уряду у найближчі дні» – заявив Юрій Стець.

Нагадаємо, 18 червня 2018 року призупинено аналогову трансляцію телеканалу «UA:Перший» через передавачі у містах Білопілля, Вінниця, Дніпро, Ізюм, Київ, Ковель, Одеса, Тернопіль та Чернігів. Постачальник послуг  Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) припинив сигнал аналогового мовлення через несплату НСТУ за трансляцію. 

Додамо, члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 6 червня 2018 року одноголосно вирішили інформувати Кабінет Міністрів та РНБО про неприпустимість недофінансування НСТУ. Оскільки саме через брак коштів з 1 лютого була припинена трансляція першого каналу Українського радіо у середньохвильовому діапазоні  у Таранівці Харківської області та Всесвітньої служби радіо України з радіопередавального центру Луч у Миколаївській області.

Як писав сайт «Суспільне. Детектор медіа», 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн. грн. Це вдвічі менше за передбачену Законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

Підкреслимо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн. грн. Це вдвічі менше за передбачену Законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

17 квітня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, що Кабінет Міністрів буде ініціювати зміни до бюджету для того, щоб профінансувати завдання, які стоять перед Суспільним  мовником, і реальні потреби Національної суспільної телерадіокомпанії України у 2018 році.

comments powered by Disqus