Уряд затвердив порядок використання державних коштів на «Євробачення» і Суспільне мовлення (ТЕКСТ)

Головним розпорядником бюджетних коштів на «Євробачення» і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Держкомтелерадіо. Одержувачем бюджетних коштів, передбачених на підготовку та проведення пісенного конкурсу «Євробачення-2017» є публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Порядком передбачено спрямувати кошти на підготовку, створення та обслуговування інфраструктури місця для проведення конкурсу, здійснення організаційно-технічних заходів щодо забезпечення трансляції та проведення конкурсу, оренду та забезпечення функціонування арени для проведення фінальної частини конкурсу, організаційно-технічне забезпечення шоу-програми конкурсу, придбання обладнання, організаційно-супровідні та інші заходи, пов’язані із забезпеченням проведення та обслуговування конкурсу, у тому числі на оплату праці. 

Не допускається використовувати бюджетні кошти на придбання товарів, робіт і послуг, не пов’язаних із підготовкою та проведенням пісенного конкурсу «Євробачення-2017».

ПАТ НСТУ  згідно з Порядком має надавати щокварталу до 20 числа наступного місяця до Держкомтелерадіо інформацію про використання цих коштів.

Публікуємо повний текст документу, оприлюдненого на сайті «Урядовий портал»:

ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному 
бюджеті для забезпечення підготовки та проведення 
пісенного конкурсу “Євробачення—2017”

1. Цей Порядок визначає механізм використання  коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Забезпечення підготовки та проведення пісенного конкурсу “Євробачення—2017” (далі — бюджетні кошти).

2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Держкомтелерадіо.

Одержувачем бюджетних коштів є ПАТ “НСТУ” як мовник- організатор.

3. Бюджетні кошти спрямовуються ПАТ “НСТУ” на забезпечення підготовки та проведення пісенного конкурсу “Євробачення—2017”, зокрема на підготовку, створення та обслуговування інфраструктури місця для проведення конкурсу, здійснення організаційно-технічних заходів щодо забезпечення трансляції та проведення конкурсу, оренду та забезпечення функціонування арени для проведення фінальної частини конкурсу, організаційно-технічне забезпечення шоу-програми конкурсу, придбання обладнання, здійснення організаційно-супровідних та інших заходів, пов’язаних із забезпеченням проведення та обслуговування конкурсу, в тому числі на оплату праці з нарахуваннями працівників Національної телекомпанії та ПАТ “НСТУ”, які залучені до підготовки та проведення конкурсу, з урахуванням періоду з 1 січня 2017 р. до дати державної реєстрації ПАТ “НСТУ”, відповідно до кошторису, який затверджується ПАТ “НСТУ” та погоджується Держкомтелерадіо.

4. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.

Остаточні розрахунки за товари, роботи і послуги здійснюються згідно з умовами договору про їх закупівлю на підставі актів приймання-передачі поставлених товарів, виконаних робіт та наданих послуг.

5. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, облік бюджетних зобов’язань, а також відкриття рахунків в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, проводяться в установленому законодавством порядку.

6. Одержувач бюджетних коштів подає щокварталу до 20 числа наступного місяця до Держкомтелерадіо інформацію про їх використання для її узагальнення і подання Мінфіну до 30 числа зазначеного місяця.

7. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

Нагадаємо, 20 січня 2017 року Держкомтелерадіо оприлюднив відповідні документи, які попередньо розробив, у себе на офіційному сайті. Сайт «Суспільне мовлення» опублікував повні тексти проектів постанов. 

19 січня 2017 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зареєстровано як юридичну особу публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» і припинено юридичну особу НТКУ.З дня реєстрації ПАТ НСТУ Наглядова рада вступила у свої повноваження.

Як раніше повідомляв сайт «Суспільне мовлення», Кабінет Міністрів планує виділити з державного бюджету 455,7 млн грн.  Коштами розпоряджатиметься Держкомтелерадіо. Пізніше уряд зменшив витрати на підготовку і проведення пісенного конкурсу «Євробачення-2017» на 19,38 млн грн. На

Додамо, у ніч із 20 на 21 грудня у Верховній Раді проголосували за державний бюджет-2017 року, в якому запропоновано фінансову підтримку НСТУ у розмірі 970 797,8 грн.  Не вистачило 309 202,2 грн, враховуючи, що публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України», яке має бути зареєстроване у 2017 році, повинно отримати фінансування відповідно до Закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні», а це 0,2% від держбюджету, що складає приблизно 1,28 млрд грн. 21 грудня 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що загальний бюджет публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» становитиме у 2017 році не менше 1,2 млрд.

comments powered by Disqus