«Національні дебати» пройдуть у Дніпропетровську, Миколаєві, Львові та Києві

«Національні дебати» пройдуть у Дніпропетровську, Миколаєві, Львові та Києві

17:35,
30 Жовтня 2015
12138

«Національні дебати» пройдуть у Дніпропетровську, Миколаєві, Львові та Києві

17:35,
30 Жовтня 2015
12138
«Національні дебати» пройдуть у Дніпропетровську, Миколаєві, Львові та Києві
«Національні дебати» пройдуть у Дніпропетровську, Миколаєві, Львові та Києві
«Національні дебати» до другого туру місцевих виборів відбудуться в чотирьох містах України: Дніпропетровську, Миколаєві, Львові та Києві.

Про це повідомили на прес-конференції щодо їх старту 30 жовтня в Національній телекомпанії України.

У кожному з міст двоє кандидатів на посаду міського голови дискутуватимуть про важливі проблеми своїх міст і відповідатимуть на запитання аудиторії.

Розклад дебатів:

2 листопада – Дніпропетровськ

4 листопада – Миколаїв

6 листопада – Львів

11 листопада – Київ

У прямому ефірі «Національні дебати» транслюватимуться  на телеканалі «UA:Перший», місцевих каналах відповідних областей, а також в ефірі Першого каналу «Українського радіо», починаючи з 19:30 в усі дні – 2-го, 4-го,6-го та 11 листопада.

Модератором дебатних турнірів буде журналіст та телеведучий Сергій Рахманін.

Концепцію «Національних дебатів» на конференції представили заступник генерального директора НТКУ Дар’я Юровська та президент Фундації «Суспільність» (один з партнерів дебатів) Тарас Петрів.

Спікери розповіли, що «Національні дебати» між кандидатами на посади міських голів складатимуться з шести раундів.

У раунді «Перша спроба» кандидати ставитимуть питання одне одному. Другий раунд називатиметься «Комунальне господарство», і в ньому учасники відповідатимуть на два запитання від модераторів і ще на два – від аудиторії на знімальному майданчику та у соціальних мережах. За аналогічним принципом проходитиме й третій раунд – «Безпека та розвиток міста». «Освіта, культура та спорт» – тематика четвертого раунду, де так само буде два запитання від модераторів і два – від аудиторії (в залі та в соцмережах). П’ятий раунд називатиметься «Другий шанс», і в ньому учасники знову отримають змогу поставити запитання одне одному – по два від кожного. Шостий раунд буде коротким – це по 1 хвилині для кожного кандидати на завершальне слово.

Дар’я Юровська повідомила, що організатори дебатів отримали згоду майже всіх кандидатів. Відмов не було, проте й не всі прислали офіційне підтвердження. Організатори зазначили, що навіть якщо один з кандидатів не прийде на ефір, дебати відбудуться, проте їх буде скорочено в половину, й опонент зможе використати свій час.

Пан Петрів повідомив, що команда «Національних дебатів» працювала над тим, щоб вони відбулися в усіх частинах України – заході, сході, півночі і півдні.

«Ми думали, що це будуть такі особливі точки, як Харків, Одеса, Львів та Київ. Але наразі ми вже маємо результати виборів й знаємо, що в Харкові та Одесі мера обрали в один тур. Важливим моментом було, що команда не відмовилася від дебатів в інших містах, а оперативно зреагувала й переїхала з Харкова до Дніпропетровська, з Одеси до Миколаєва. В цьому, мені здається, особливість Суспільного мовлення, що ми виходимо не з комерційного інтересу, а прагнемо показати, що є в країні», - розповів пан Петрів.

Тарас Петрів також зазначив, що команда проекту, пройшовши шлях президентських та парламентських дебатів, була переконана, що запитань до формату і змісту від політичних сил уже не буде, але виявилося, що це не так.  «Нам здалося, що кандидати були більше готові до дебатів, ніж їх штаби і деякі політтехнологи», - зазначив президент фундації «Суспільність».

«У більшості країн дебати - це абсолютно звичайна річ. Наше завдання як суспільного мовника задати тон і стандарт таких незалежних стандартів, далі ми були б страшенно раді, якщо б до цього підключилися й наші партнери - регіональні мовники, а також всі інші медіа. Чим більше дебатів - тим краще», - вважає пані Юровська.

На запис ефірів «Національних дебатів» традиційно запрошуватимуть передовсім студентів та викладацький склад університетів, а також планується залучити журналістів та лідерів громадської думки.

Свої запитання глядачі та слухачі дебатів зможуть поставити в соціальних мережах та телефоном. Онлайн-трансляція (з перекладом англійською мовою) відбуватиметься на YouTube – каналі «UA:Першого».

Разом із «UA:Перший» над проектом працюватимуть партнери – фундація «Суспільність», міжнародна громадська організація «Інтерньюз-Україна» та студентська ініціатива Campus 3.0, яка на своєму майданчику готуватиме включення з учасниками та гостями дебатів як до, так і після ефіру.

«Національні дебати» до другого туру місцевих виборів 2015 року – це вже третій етап масштабного проекту, започаткованого Національною телекомпанією України у травні 2014 року. У травні 2014 року пройшли дебати кандидатів на пост Президента України, а в жовтні відбулися дебати між представниками політичних партій-кандидатів на виборах до Верховної Ради 2014 року.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду