У НСТУ пояснили, чому Максима Ткачука не допустили до нацвідбору на дитяче «Євробачення»

17 серпня Суспільний мовник ухвалив рішення про скасування участі  12-річного Максима Ткачука у національному відборі на участь у дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» через порушення умов положення про Нацвідбір. Про це повідомила пресслужба Суспільного.

Голова правління Суспільного Зураб Аласанія написав на своїй сторінці у фейсбуку, що волинський школяр, сирота Максим Ткачук взяв участь у конкурсі Stars of the Albion в Лондоні, де переміг із піснею «Смуглянка».

«Це було в лютому-березні 2020-го року. Його бабуся подала документи на конкурс дитяче "Євробачення", де не вказала участь в лондонському конкурсі – пояснив Зураб Аласанія – Конкурс Stars of the Albion 28.02.2020 – 01.03.2020 був співорганизований конторою "Русский дом/Представительство Россотрудничества в Лондоне". Ця організація є органом виконавчої влади РФ. Правила порушено. Участь в "Євробаченні" скасовано».

Це порушення вимоги підпункту г) пункту 3.4. Положення, відповідно до якого учасник гарантує, що «не здійснював концертну діяльність, виступи, участь у будь-яких публічних та/або приватних заходах, організованих державними органами, установами, господарюючими суб’єктами тощо країни-агресора чи на території країни-агресора, в Автономній Республіці Крим та/або на окупованій території України після 15.03.2014 та не планує, не здійснюватиме анонсів відповідних(ого) виступів(у) як в період до і під час проведення Відбору, так і в період після Відбору до дати фіналу Міжнародного конкурсу»

Керуючись пунктом 3.5. Положення, Суспільний мовник має право на будь-якому етапі нацвідбору скасувати участь у відборі, якщо буде встановлено факт подання недостовірної інформації або приховування інформації, які засвідчують порушення чи невиконання учасником положення.

Задля дотримання вимог Положення й надання всім учасникам рівних умов участі в нацвідборі на дитяче «Євробачення» Суспільне скасувало участь Максима Ткачука.

З повним текстом Положення можна ознайомитися за посиланням.

Варто зазначити, що Максим Ткачук став відомим на Волині після того, як переміг на пісенному конкурсі у Лондоні, де співав «Смуглянку» в одязі радянського солдата часів Другої світової війни. Частина фейсбук-користувачів звинуватили хлопця у пропаганді «русского міра». Максима Ткачука підтримували канал «Наш», власником якого є Євген Мураєв, та єпархія УПЦ МП в Одесі. 15 серпня 2020 року на каналі «Наш» закликали подивитися відео Максима Ткачука для відбору на дитяче «Євробачення», поставити лайк і поділитися цим відео в своїх соцмереж. Про жодного іншого учасника нацвідбору на дитячий конкурс на каналі не згадували. 

Як відомо, до 25 серпня Національна суспільна телерадіокомпанія України приймає заявки від дітей віком від 9 до 14 років на участь у нацвідборі на «Дитяче Євробачення-2020». До 12 вересня буде оголошено ім’я переможця нацвідбору на дитяче «Євробачення».

Станом на 18 серпня на сайті junior.eurovision.ua оприлюднені пісні 11-ти учасників, серед них немає Максима Ткачука.

Переможець нацвідбору може виконувати на конкурсі композицію, яку йому запропонує Суспільне, попередньо обравши її на мистецькому конкурсі або ж авторську пісню. Це залежатиме від вибору журі і глядачів, які голосуватимуть. Відповідно у 2020 році вперше діти можуть брати участь у нацвідборі як з власними піснями, так і з кавер-версіями.

Наразі відомо, що пісню для дитячого «Євробачення» написали бандуристка, учасниця нацвідбору на участь у міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2020» Марина Круть та автор пісень та соліст гурту Adam Михайло Клименко. Сам текст поки не оприлюднюють. Її запропонують учасникам відбору, які пройшли до шортлиста з кавер-версіями, і виконавцям авторських пісень за їхнім бажанням.

Дитяче «Євробачення» у 2020-му році відбудеться 29 листопада у Варшаві (Польща). Польський суспільний мовник (Telewizja Polska) прийматиме «Дитяче Євробачення» вдруге поспіль . У 2019 році конкурс проходив у місті Глівіце (Польща). 

Фото: скріншот з youtube

comments powered by Disqus