Національна радіокомпанія України підготувала статут суспільного мовника

НРКУ, зокрема, пропонує, щоб при збережені єдиної юридичної особи, структурні підрозділи НСТУ мали статус самостійних господарських суб’єктів. Розумний обсяг делегованих повноважень дозволить не тільки продукувати відповідальність за ухвалені рішення, уникати надмірної бюрократизації, а й дозволятиме оперативно вирішувати творчі, технічні та господарчі питання.

Зважаючи на законодавчу невизначеність долі регіональних мовників, НРКУ запропонувало визначити їх, як і суспільне  телебачення та суспільне радіо, відокремленими структурними підрозділами НСТУ.

Відповідно до документу, пропонується також покласти функції затвердження складу Наглядової ради НСТУ не на Національну раду з питань телебачення та радіомовлення, як це передбачено нещодавно прийнятим законом, а на Верховну Раду України, що не лише має  піднести авторитет наглядового органу суспільного мовника, а й відповідає в цій частині досвіду організації суспільного мовлення у Європі.

Ці та інші питання створення суспільного мовлення, як анонсувалося раніше, стали предметом обговорення спеціальних випусків радіопрограми «Український вимір».

«Українське радіо і в подальшому робитиме все, щоб думка тих, заради кого створюється суспільне мовлення, була врахована», – йдеться в повідомленні прес-служби.

Джерело: Суспільне мовлення

comments powered by Disqus