«Потужний заряд згрупуватися і видати максимум» — про роботу діджитал-відділу Суспільного в Тернополі

У березні розпочала свою роботу на Суспільному в Тернополі діджитал-команда.  Над розвитком цифрових платформ працює Ірина МоргунСвітлана Шумна та Наталя Рак. Ми поспілкувалися з ними про специфіку їхньої роботи, а також розпитали про те, що планується в роботі діджиталу та який контент у соцмережах готують для аудиторії «UA: Тернопіль».

Найуспішніше, на думку діджитал- відділу, їм вдається працювати із Фейсбук- сторінкою: вона має вже понад 22 тисячі вподобань від користувачів, охоплення аудиторії, яка переглядає сторіз – у середньому 3800 користувачів, а одного допису  — 3550 користувачів. Кількість фоловерів вже досягла 35 тисяч.

Серед  успіхів аналітик відділу Ірина Моргун виділяє збільшення кількості читачів саме аудиторії у мережі Фейсбук: «Якщо проаналізувати сторінку Суспільного в Тернополі у Фейсбуці до 3 березня і після – вона ожила. Короткі відео ми робили і до того, але не в такій кількості. Спочатку експериментували, а тепер маємо чітке бачення, що і коли й у якій формі треба адаптувати і для яких платформ. У той же час намагаємося експериментувати, відслідковуючи чи сприймається чи ні окрема тема», – розповідає Ірина Моргун.

Фахівчиня Світлана Шумна коментує свою роботу: «Ловлю, збираю, адаптовую події на сайт і на Фейсбук. Щоб сторінки не були порожні на вихідні, ставлю новини і в суботу, і в неділю. Тому маю вже «особистий рекорд»  понад два місяці без вихідних».

Команда працює над розвитком та наповненням новинного сайту — це пріоритетний напрямок роботи, а також над розвитком Інстаграму та Телеграм-каналу. Спецпроєктами, анонсами, опитуваннями та посткомунікацією, кепшен відео та сторіс займаються Наталя Рак та Ірина Моргун.

«Люди хочуть отримувати інформацію миттєво, без прив’язки до якоїсь території і конкретної години. Саме адаптований контент і задовольняє їхні потреби. Різні соцмережі охоплюють різні вікові категорії. Мета Суспільного, і цим мене зачепили, — надавати достовірну, перевірену, чисту (без психологічних маніпуляцій) інформацію, якої так бракує зараз у мережі», – розповідає фахівчиня Наталя Рак.

У кепшен-матеріалах журналісти трансформують і сюжети новин, і фрагменти окремих програм, роблять фотонарізки, використовують ті матеріали, які надсилають жителі Тернопільщини. В опитуваннях Суспільного Тернополя бере участь кілька сотень людей, вони голосують на сторінці філії, в адаптованих сторіс Інстаграму та Фейсбуку. Це відкрита взаємодія. Команда неодноразово створювала відео з мільйонними переглядами, чи тими, які набрали сотні тисяч переглядів у Фейсбуці. Ось одне з таких.

Карантин не став на заваді новим ідеям і їхньому втіленню. Діджитал-відділ реалізовує низку проєктів, які не належать до основної лінійки виробництва. Команда зробила кілька тематичних постерів на тему «love is… карантин це…», продовжує розповідати у формі цитат і фото, як карантинять жителі Тернопільщини, а також тут запустили нову серію відеороликів про те, як поводяться домашні улюбленці у цей непростий час.

«Ми карантинимо «на повну». Для нас ця ситуація радше не виклик, а потужний заряд згрупуватися і видати максимум. Очевидно, що наша глядацька аудиторія, підписники та фоловери більше приділятимуть уваги та часу контенту. Вся промоція каналу була адаптована  мотиваційними перебивками «залишайся_вдома». Проєкт філії «Великдень – святкуємо вдома» дав можливість «завітати» у домівки до наших працівників, які  мотивували наших краян попри все залишитися вдома, дотримуватися встановлених норм і не наражатись на небезпеку», – поділилася враженнями від роботи на карантині головна режисерка філії Людмила Пиріг.

У найближчих планах, за словами Ірини Моргун, розширити аудиторію в Телеграмі та Інстаграмі. Ведення цих каналів лише розпочалося. Практикують там новинні підсумки дня та термінові повідомлення. Вчаться пристосовуватися до нових умов роботи, беручи участь в спільних онлайн-нарадах та займаючись самоосвітою.

Нагадаємо, що через пандемію, спричинену вірусною інфекцією COVID-19,  та у зв’язку зі збільшенням кількості інфікованих в Тернополі та області, команда Суспільного Тернопільщини  заснувала спільноту «Тернопіль на карантині» у мережі Фейсбук. 

Джерело: сайт «UA: Тернопіль»

comments powered by Disqus